# חג מתנות יום חמישי חדש יחסית הוקם כדי להפנות את שיגעון הקניות שלנו סביב חגי החורף. אקה, תזכיר לנו לתת לאלו שפחות המזל בזמן שאנחנו מוציאים במקביל יותר על מתנות לחברים ומשפחה, ולעצמנו (אם כי נשאל כמה אנו באמת צריכים …).

 

מאז הקמתה בשנת 2012, מתן יום שלישי עזר לעמותות להגביר את מאמצי הגיוס שלהם. במקור נטבע על ידי האנשים ברחוב 92 Y, הוא רותם את “ את הפוטנציאל של המדיה החברתית ואת נדיבותם של אנשים ברחבי העולם להביא לשינוי אמיתי בקהילות שלהם.”

 

 

ובכל שנה ההשפעה של מתן יום שלישי גדלה. אחד ממקימי התנועה, אשה קוראן, מציין כי הנתינה ביום זה התחילה עם 10 מיליון דולר שנתרמו ברשת בשנת 2012, ו -2,500 עמותות שנחתמו על הרעיון. מאז עלה מספר הדולרים שנתרמו ביום זה בארצות הברית באחוזים דו ספרתיים מדי שנה. יותר מ -300 מיליון דולר נתרמו בשנת 2017 רק 24 שעות היום עצמו. (מקור: סקירת החדשנות החברתית של סטנפורד)

 

כיצד המדע מסביר את מתן הצדקה שלנו

 

מדוע גדלו התרומות המקוונות? קחו בחשבון את נקודת המבט של כלכלה התנהגותית – על פי מספר מחקרים שקשורים לנתינת צדקה, אנו רוצים לעשות את מה שאנשים אחרים עושים (אין שם שום הפתעה). אבל זה מעמיק יותר: על פי המחקר במרכז לאחור במבט לאחור באוניברסיטת דיוק, אנשים רוצים לעשות מה שאנשים אחרים חושבים הדבר הטוב ביותר לעשות – ‘הנורמה המבקשת’, בכלכלה התנהגותית מדברת.

 

קח מחקר זה , שם חוקרים שלחו שני אימיילים מתרומת ארגונים לא ממשלתיים, שעודדו אנשים לתרום את איבריהם – לא משימה קלה במיוחד. בזמן הניסוי שלהם, 45% מהאמריקאים היו תורמי איברים, ולכן העלאת המספר הזה תהיה אתגר. אבל היה להם סטטוס זה ביד: 95% מהאמריקנים תמכו בתרומת איברים.

 

דוא”ל אחד היה תבנית סטנדרטית שביקשה מאנשים להירשם לעמותה של תרומת האיברים. לשני היה משפט נוסף בכותרת: 95% מהאמריקנים תומכים בתרומת איברים.

 

התוצאות, על אף שהן מעטות במספרן, היו משמעותיות: רק 1.3% נרשמו כתורם איברים בדוא”ל הרגיל, ואילו כמעט 4X עשו זאת (4.9%) עם הדוא”ל עם הנורמה המבקשת. הודעת הנורמות החברתיות הובילה לעלייה ניכרת, וכמעט פי ארבעה רישומים.

 

הנתינה ביום זה מדבקת, בין השאר כתוצאה מהשימוש בנורמות לא-חוקיות ביום זה. קוראן מציין כי “אנשים שמסגירים GT, בערך 75 אחוז הם תורמים קיימים ו -25 אחוז הם חדשים, מה שמדגים שהיום מציע פוטנציאל לעסוק הן בחירת בחירה קיימת והן להקות של מתנות חדשות ומעוניינות. GT גם לא מוציאה כסף מימי השנה האחרים: בדומה לקמפיינים להקלה על אסונות, GT יוצרת דוקרן נתון אך ללא שום טבילה מתאימה במתן שאר השנה. “

 

 

אז בעוד מתן יום שלישי עשה צעדים המשתמשים, בין השאר, בכל הנוגע לנורמה המניעה את היתרון שלהם, יש את שאר השנה לדאוג גם להם.

 

להלן 9 דרכים להגביר את נתינת הצדקה שלך כל השנה, יחד עם כמה מבני הזוג לימונדה Giveback .

 

1. תן דם עם הצלב האדום האמריקאי

 

מתן דם הוא אחד הדברים בעלי ההשפעה הגבוהה ביותר (וניתן לטעון) שאפשר לעשות מאמץ נמוך ביום שלישי.

 

“כל שתי שניות מישהו בארה”ב זקוק לדם. תורמים מתנדבים הם המקור היחיד לדם וטסיות דם לנזקקים לעירויים. תרומה אחת עשויה להציל עד שלושה חיים, “אומר ג’ון רוטמאייר, נציג הצלב האדום (לימונדה שותף לגיבוי ).

 

די מדהים לחשוב שלוקח פחות משעה להציל שלושה חיים. ולמרבה המזל, לצלב האדום יש מערכת סופר קלה לנתינת דם באזורך. לקביעת פגישה, עבור אל אתר האינטרנט של הצלב האדום, הקלד את המיקוד שלך ובחר מכל מרכזי תרומת הדם הסמוכים.

 

לקבלת נקודות בונוס, בקש מחבר שיבוא איתך. זה יהרוג 2 ציפורים באבן אחת – תקבל קצת תמיכה מוסרית, ותכפיל את ההשפעה שלך מהצלת שלושה חיים להצלת שש.

 

2. תרמו יום הולדת ללהט”ב + נוער
 

 

ב- מרכז עלי פורני , המרכז הקהילתי הגדול ביותר לבני נוער חסרי בית להט”בים, חברים רבים אינם בקשר עם משפחותיהם. בגלל זה, לרוב אין להם את האמצעים לחגוג את ימי ההולדת שלהם.

 

זו הסיבה שיצרו את יום הולדת הפרויקט.
 

 
“יום הולדת לפרויקט מציע לצעירים שנדחו על ידי משפחותיהם והפכו הזדמנות לחסרי כל וחסרי בית לחגוג את חייהם, סנטימנט שרבים מהם נשללו. באמצעות קרן זו אנו יכולים להציע לצעירים הזדמנות לחגוג את היום המיוחד שלהם “, אומר אלכס רוג, מנהל פיתוח.
 

 
אם ברצונך להעניק לילד LHBTQ + מתנה ליום הולדת, תוכל לתרום יום הולדת, או ליצור קמפיין אישי לפרויקט יום הולדת לפרויקט ולהזמין את בני משפחתך וחבריך לתרום .

 

3. חותכים את טביעת הרגל הפחמית שלך

 

למרות שאולי איננו מבינים, הדברים הקטנים שאנו עושים כל יום יכולים לעזור לעצור את שינויי האקלים .

 

הנה הצד הנוסף: דרוש רק מעט לצבוט כדי לקצץ בצורה דרסטית את טביעת הרגל הפחמית שלנו.

 

חזרות מבן זוגנו, עמותת SF Save The Bay , אמרו לנו שני דברים פשוטים שאתה יכול לעשות בכל יום כדי להציל את הכוכב שלנו:

 

   
 • סעו לתחבורה ציבורית – כלי רכב מנועים פולטים יותר מסתם פחמן דו חמצני – שמן מנוע, אבק רפידות בלם, ומזהמים אחרים זורמים מכבישים מהירים אל נתיבי מים, ונוסעים באוטובוס, באופניים או ברכבת מפחית את ההשפעות הללו.
 •  

 • נכרת לפח – קנה שקיות לשימוש חוזר, והביא ספלי קפה לשימוש חוזר ומכלי הובלה בזמן שתופס ארוחת צהריים.
 •  

 

בעוד אלה עשויים להיראות כמו שינויים גדולים, זה פשוט לוקח ליצור הרגל חדש כדי לשפר את השפעתך על הסביבה. שקול לתת את יום שלישי את האינדוקו שלך לתחילת הרגלים אלה.

 

4. אמץ חיית מחמד

 

בעלי חיים רבים נרכשים ממגדלים וטחנות גור כל שנה; מיליונים אחרים מתים במקלטים. ידידינו ב- SPCAI ב- 19459029 הקלו על לאמץ חיה בינלאומית (הם מתמקדים בעיקר בבעלי חיים עם צרכים מיוחדים שאין להם גישה לטיפול וטרינרי איכותי, ואין להם סיכוי קטן מאוד לאימוץ במדינת מולדתם).

 

ויש להם מילות זהירות בעת אימוץ: “ יש קבוצות רבות המתמחות במציאת בתים מאמצים לגזע מסוים של חיה. אך אל תשתולל על ידי מה שאתה מוצא באינטרנט – וודא שאתה מבקר במקלט או בקש הפניות לפני האימוץ, כדי להיות בטוח שאתה מתמודד עם ארגון מכובד ולא עם מגדל או טחנת כלבלב בתחפושת. “

 

5. השתמש בתחביבים / תחומי העניין שלך כדי לעזור לילדים חולי סרטן

 

קרא אותו שוב! האנשים ב סרטן הילדות של CURE אומרים כי אחת הדרכים היעילות ביותר שאנשים עוזרים למטרה שלהם היא כאשר הם משתמשים במקצועיהם, בתחביבים שלהם ובאינטרסים שלהם כדי לעזור לילדים חולי סרטן. אין דרך טובה יותר להפיץ מודעות ולחולל שינוי מאשר ליצור אירוע שאתה ומשפחתך וחבריך יכולים ליהנות ממנו. יש רעיונות שיש להם שפעלו בעבר וייקח לך זמן קצר להתארגן:

 

   
 • סעד עבור CURE – גש למסעדה האהובה עליך ובקש מהם לארח יום בו 20% מכל מכירות האוכל מיטיבות עם CURE.
 •  

 • חנות CURE – התקרב לחנות האהובה עליך ובקש מהם לארח יום קניות בו אחוז מכל המכירות יועיל ל- CURE.
 •  

 

6. התחל להרגל חודשית למטרה שאכפת לך ממנה

 

ישנן דרכים מרובות לתת כל השנה – עמותות רבות מכירות שאתה עסוק ולא ניתן להטריד אותן על בסיס שבועי. אז הם המציאו כל מיני מתן תוכניות שיש בהן הפרעה מינימלית מהיום יום שלך, אבל עוזרים לך להזיז את המחט באמת.

 

מקרה מעניין: בן זוגנו למחלקה עפרונות ההבטחה . התוכנית שלהם פספורט היא תוכנית הענקת חודשי עם 100% מכל דולר שהולך ישירות לחינוך ילד. עם פחות מ- 6.25 $ לחודש, תוכלו לעזור לחנך סטודנט ל- PoP למשך שנה שלמה.

 

PASSPORT לוקח אותך למסע מדהים בכך שהוא נותן לך, התורם, מבט בלעדי על ההשפעה של PoP בגאנה, גואטמלה ולאוס. תצטרף גם לקהילה עולמית של תומכים אשר מבינים את החשיבות של התחייבות מתמדת לספק חינוך לכולם.

 

אתה יכול גם לבחור ליצור קשר עם עסקים שיש להם נתינה כחלק מהמודל העסקי שלהם. עם יותר ויותר חברות המבקשות מעמד B-Corp , בהן הם מחויבים כחוק לטובת הציבור, אתה יכול לוודא שאתה מנהל עסקים עם ארגונים המונעים על ידי משימה חברתית, ובאופן פעיל תחזיר. אפילו שוכרים או חברת ביטוח בעלי בתים יכולות להיות דרך קלה לתמיכה ב- לגרום לך אכפת ?

 

7. היכנס לפעילות במדיה החברתית

 

אוקי, זה מיועד לאלו מאיתנו הטרודים בעבודה ופשוט לא יכולים. להתפרץ. מהמחשב הנייד שלך. אם זה אתה (גרירה, אם אתה מתמודד עם התמכרות לטלפון, אולי תרצה לקרוא את זה ), יש לנו דרכים משפיעות לעשות את ההבדל : לשתף, לשתף, לשתף קריאות לעמותות ברשתות החברתיות שלך.

 

בן הזוג שלנו בגיבוי, לכתוב אהבה על זרועותיה (TWLOHA) , תנועה ללא מטרות רווח המוקדשת למציאת עזרה לאנשים שנאבקים עם דיכאון, התמכרות, עצמי פציעה והתאבדות, אומר שדרך אחת פשוטה להשתתף היא לשתף את דף העזרה של . דף זה מאפשר לכל אחד מארה”ב להזין את המיקוד שלו ואת סוג הטיפול שהוא מחפש, והוא יביא מקומות בקהילה שלהם המציעים טיפול, כולל מרכזים הפועלים בסולם שקופיות או בשיעורים מוזלים .

 

חלקכם ברשתות החברתיות עשוי להיות בדיוק מה שמישהו הכי זקוק לו כרגע.

 

8. הקימו אירועי מתן לאורך כל השנה

 

חשבו מעבר לחגים, מעבר לנתינת יום שלישי! רובין הוד , בן זוגנו של ה- Giveback שנלחם בעוני בניו יורק, אומר שלמרות שתרומות ומתנדבים תמיד יוערכו בעונת החגים בחורף, הצרכים דחופים באותה מידה לאורך כל השנה. חוגגים את חג המולד במארס ואת חג ההודיה ביולי על ידי התנדבות כל השנה.

 

אז אם הדברים כרגע קדחתניים מדי, קבעו את הזמן ברבעון השני בשנה הבאה למטבחי מרק, גרגרי מזון, ארגוני חונכות ולימודים – כולם מסתמכים על מתנדבים שיעשו את העבודה.

 

9. דחפו את עצמכם לצמצום הסטיגמות

 

זה קשה. ההשפעה שלה אינה מיידית: לא תבחין בשינוי חברתי פתאומי רק בגלל ששנית את אוצר המילים שלך. אבל זה קריטי, מכיוון שצמצום הסטיגמה כשאנחנו מדברים אחד עם השני יביא אמון טוב יותר בקרב כולנו. זה לא קשור לרגישות רבה, או פוליטיקלי קורקט. מדובר ביצירת דיאלוגים שמרכיבים את האדם במקום הראשון ולא התוויות שצירפנו אליו.

 

ידידינו בבן הזוג שלנו בגיבוי Shatterproof , העוזרים למשפחות בהתמכרות לחימה ברחבי הארץ, אומרים כי שימוש בסטריאוטיפים לגבי התמכרות מזיק לאנשים שנפגעו ממחלה זו. למילים כמו ‘מכור’, ‘מתעלל בסמים’ ו’לכלוך ‘יש סטיגמה קטלנית, והן מזיקות למבקשים עזרה. במקום זאת, השתמש במה שהם מכנים ‘שפה ראשונה’ – זה לא שיפוטי ונייטרלי, ועוזר לאנשים עם הפרעת שימוש בחומרים להתאושש.

 

אז האם מתן יום שלישי הוא בעל השפעה?

 

זה בטוח, וזו יוזמה מבורכת שמתקבלת בצד הנתינה שלנו פעם בשנה ומגייסת אותנו לדאגה מטעם גדול יותר. אולם ניתן לשכפל את אותה הרגשה שאתה מקבל ביום שלישי לעתים קרובות יותר מאשר בשנה. השימוש בטיפים לעיל ומדע התנהגות פשוטים יכול לעבור דרך ארוכה כל השנה.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה