בשל אופיו הדיגיטלי של החברה שלנו ועלויות העלייה של כלי רכב, שיעורי ביטוח הרכב נמצאים בעלייה ברחבי הארץ. החדשות הרעות הן שביטוח לא צפוי לרדת במחיר בזמן הקרוב. החדשות הטובות הן שיש דברים שתוכלו לעשות כדי למזער עליות או להפחית את העומס על הארנק.

 

 

 

1. נהגים מרובים עשויים לחסוך כסף

 

 

אם תקבל הצעת מחיר מחברת ביטוח רכב לביטוח רכב יחיד, אתה עלול בסופו של דבר לקבל הצעת מחיר גבוהה יותר לרכב מאשר אם היית מבקש לבטח כמה נהגים או רכבים בחברה זו. חברות ביטוח יציעו מה מסתכם בשיעור בכמות גדולה מכיוון שהם רוצים את העסק שלך, ובנסיבות מסוימות, הם מוכנים לתת לך עסקה אם זה אומר שתביא יותר מזה.

 

 

 

 

בקש מסוכן הביטוח שלך לראות אם אתה זכאי. באופן כללי, נהגים מרובים חייבים להתגורר באותו מגורים ולהיות קשורים בדם או על ידי נישואין. שני אנשים שאינם קשורים עשויים גם להיות מסוגלים להשיג הנחה; עם זאת, בדרך כלל עליהם להחזיק את הרכב במשותף.

 

 

 

 

אם אחד הנהגים שלך הוא נער, אתה יכול לצפות לשלם יותר כדי לבטח אותם. אבל אם ציוני ילדכם הם ממוצע B ומעלה, יתכן שתוכלו לקבל הנחה על הכיסוי שלהם. הנחות אלה יכולות לנוע בין 6% ל 20%, לכן הקפידו להוכיח לסוכן הביטוח שלכם הוכחה לכך שהנער שלכם הוא סטודנט טוב.

 

 

 

 

אגב, חברות מסוימות עשויות גם לספק הנחה בביטוח רכב אם אתה מקיים פוליסות אחרות אצל המשרד (למשל, ביטוח של בעלי בתים). בדוק אם הנחות כאלה זמינות ורלוונטיות.

 

 

 

2. עלויות נהיגה מיינדפול מכסות

 

 

במילים אחרות, היה נהג בטוח. זה צריך להיות מובן מאליו, אך בעידן של היום עם התגברות הסחות הדעת ברכב, הדבר מציין כמה שיותר. ככל שתחשבו יותר, כך תאונות או הפרות נעות תוכלו להימנע – אירועים שמעלים את שיעורי הביטוח שלנו.

 

 

 

 

לאלה שאינם מודעים, נקודות בדרך כלל מוערכות לנהג בגין הפרות של תנועה, ונקודות נוספות יכולות להביא לדמי ביטוח גבוהים יותר (כל השאר שווה).

 

 

 

3. עברו קורס נהיגה מגן

 

 

לפעמים חברות הביטוח יספקו הנחה למי שסיים קורס נהיגה הגנתי מאושר. נהגים עשויים גם להיות מסוגלים להפחית את מספר הנקודות שיש לו על הרישיון שלו על ידי לקיחת נהיגה הגנתית, מניעת תאונות או קורסים אחרים.

 

 

 

 

דאג לשאול ישירות את הסוכן / חברת הביטוח שלך לגבי הנחה זו לפני שתירשם לשיעור. אחרי הכל, חשוב שהמאמץ שמבזבז ומחיר הקורס יתורגמו לחיסכון ביטוחי גדול מספיק. חשוב גם שהנהג יירשם לקורס מוסמך.

 

 

 

4. חנות סביב פרמיות טובות יותר

 

 

אם המדיניות שלך עומדת לחדש והפרמיה השנתית עלתה בצורה ניכרת, שקול לעשות קניות סביב ולהשיג הצעות מחיר מחברות מתחרות. כמו כן, בכל שנה או שנתיים כנראה הגיוני להשיג הצעות מחיר מחברות אחרות למקרה שיש שיעור נמוך יותר בחוץ.

 

 

 

 

זכור, זול לא תמיד אומר טוב, וההליכה עם החברה במחיר נמוך אינה תמיד ההחלטה הכי חכמה. זאת מכיוון שיש לקחת בחשבון גם את האשראי של המבטח. אחרי הכל, מה מועיל פוליסה אם אין לחברה את האפשרות לשלם תביעת ביטוח ?

 

 

 

 

כדי לבצע בדיקה על מבטח מסוים, שקול לבדוק אתר שמדרג את החוסן הפיננסי של חברות הביטוח. החוזק הפיננסי של חברת הביטוח שלך הוא חשוב, אך מה שהחוזה שלך מכסה חשוב גם כן, וודא שאתה מבין את חוזה הביטוח שלך.

 

 

 

5. השתמשו במעבר המוני

 

 

כשאתה נרשם לביטוח, החברה בדרך כלל תתחיל בשאלון. בין השאלות שהוא שואל יכול להיות מספר הקילומטרים שאתה נוהג ברכב המבוטח בשנה.

 

 

 

 

אם אתה משתמש ברכב שלך כדי לנסוע שלוש שעות לעבודה בכל יום, בדרך כלל תשלם דמי ביטוח יותר מאשר מישהו שנוהג קילומטר אחד ביום. במידת האפשר, נסה להשתמש במעבר המוני כדי לתלות פחות מיילים, תוך התחשבות שבדרך כלל תצטרך להקטין את הקילומטראז ‘שלך באופן משמעותי לפני שתשיג הנחה. שאל את חברת הביטוח שלך על ספי הקילומטרים השונים של החברה כדי שלא יתבזבז מאמציך.

 

 

 

6. מכוניות גדולות יותר עלות

 

 

רכישת רכב שטח ענק אולי נשמע מרגש, אך ביטוח רכב עילית של 5,000 פאונד יכול להיות יקר יותר מאשר לבטח מכונית נוסעת קטנה (אך בטוחה) בעלות נמוכה יותר. חלק מהמבטחים יציעו הנחה אם תקנו רכב דלק היברידי או אלטרנטיבי.

 

 

 

 

אתה יכול להרגיש טוב עם שמירה על הסביבה ולחסוך כסף בביטוח בו זמנית. גלה את התעריפים המדויקים לביטוח הרכבים השונים שאתה שוקל לפני ביצוע רכישה.

 

 

 

7. הגדילו את ההשתתפות העצמית שלך

 

 

בבחירת ביטוח רכב, אתה יכול לבחור בדרך כלל השתתפות עצמית או סכום הכסף שתצטרך לשלם לפני שביטוח יאסוף את הלשונית במקרה של תאונה, גניבה או סוגים אחרים של נזק הרכב. בהתאם למדיניות, ההשתתפות העצמית נעה בדרך כלל בין 250 ל -1,000 דולר. התפיסה היא ככלל, ככל שההשתתפות העצמית נמוכה יותר, כך הפרמיה השנתית גבוהה יותר.

 

 

 

 לעומת זאת, ככל שההשתתפות העצמית גבוהה יותר, הפרמיה נמוכה יותר. שאל את הסוכן שלך כיצד הפרמיה שלך עשויה להיות מושפעת אם תגייס את ההשתתפות העצמית שלך. זה עשוי לשפר את הפרמיה השנתית בכמה נקודות אחוז ולהחזיר קצת כסף לכיס שלך, אחרת החיסכון עשוי להיות מינימלי.
 

 

 

8. שפר את דירוג האשראי שלך

 

 

תיעוד הנהג הוא כמובן גורם גדול בקביעת עלויות ביטוח הרכב. אחרי הכל, הגיוני שנהג שהיה בתאונות רבות עלול לעלות לחברת הביטוח המון כסף. עם זאת, אנשים מופתעים לפעמים לגלות שחברות ביטוח עשויות לשקול דירוג אשראי גם בעת קביעת דמי הביטוח.

 

 

 

 

מדוע נחשב דירוג האשראי של האדם ? מיכאל בארי, סגן נשיא בכיר וראש קשרי תקשורת של מכון המידע לביטוח, מנסח זאת כך:

 

 

 

 

מבטחים רבים משתמשים בציוני ביטוח מבוססי אשראי. זה נושא שנוי במחלוקת בבתי משפט מסוימים … [אך] מבטחים יגידו שהמחקרים שלהם מראים שאם אתה אחראי בחיים האישיים שלך, סביר להניח שתגיש תביעות.

 

 

 

 

לא משנה אם זה נכון, שימו לב שדירוג האשראי שלכם יכול להוות גורם בבחינת דמי הביטוח ולעשות את המקסימום כדי לשמור על דירוג האשראי שלכם גבוה.

 

 

 

9. מיקום עשוי להגדיל את העלויות

 

 

לא סביר שתעבור למדינה אחרת פשוט מכיוון שיש לה שיעורי ביטוח רכב נמוכים יותר. עם זאת, כשאתה מתכנן מהלך, השינוי האפשרי בשיעור ביטוח הרכב שלך הוא משהו שתרצה להכניס לתקציב שלך .

 

 

 

10. סקירת הכיסוי המקיף

 

 

הפלת סוגים מסוימים של כיסוי יכולה להיות מדרון חלקלק. אחרי הכל, אף אחד לא יכול לחזות אם או מתי תאונה. עם זאת, אם אדם נוהג במכונית ותיקה במיוחד שנמצאת על רגליו האחרונות, ייתכן שיהיה הגיוני (תלוי במחיר, ברשומת הנהיגה של האדם וגורמים אחרים) להפיל את ההתנגשות או לכיסוי מקיף . הסיבה לכך היא שהרכב היה מעורב בתאונה, ככל הנראה חברת הביטוח הייתה בסך הכל המכונית. אם שווי המכונית הוא 1,000 דולר בלבד וכיסוי ההתנגשות עולה 500 דולר לשנה, יתכן וזה לא הגיוני לקנות אותה.

 

 

 

11. הנחות למכשירים נגד גניבה

 

 

לאנשים יש פוטנציאל להוריד את הפרמיות השנתיות שלהם, לעיתים בכמה נקודות אחוז, אם הם מתקינים מכשירים נגד גניבה. חברת הביטוח שלך אמורה להיות מסוגלת לומר לך ספציפית אילו מכשירים, כאשר הם מותקנים, יכולים להוריד את הפרמיות. אזעקות רכב ו- LoJacks הם שני סוגים של מכשירים שאולי תרצו לברר מהם.

 

 

 

 

אם המוטיבציה העיקרית שלך להתקנת מכשיר נגד גניבה היא להוריד את פרמיית הביטוח שלך , שקול אם עלות הוספת המכשיר תביא לחיסכון משמעותי מספיק כדי להיות שווה את הטרחה וההוצאה.

 

 

 

12. דבר עם הסוכן שלך

 

 

חשוב לציין שיכולים להיות חיסכון בעלויות פוטנציאליות נוספות בנוסף לאלה המתוארים במאמר זה. למעשה, זו הסיבה שלעתים קרובות הגיוני לשאול האם יש הנחות מיוחדות שהחברה מציעה ליחידים כמו אנשי צבא או עובדי חברה מסוימת. אתה אף פעם לא יודע איזה סוג של תמחור הנחה עשוי להיות זמין לנסיבות שלך.

 

 

 

13. ביטוח תשלום כ- You-Go

 

 

אם אתה נהג בטוח, קילומטראז ‘נמוך, תוכנית ביטוח מבוססת שימוש עשויה להיות זמינה עבורך, כגון Allstate’s Drivewise, תמונת מצב של Progressive, או State Farm’s Safe & Save. על ידי ההרשמה לתוכניות אלה אתה מאפשר למבטח שלך לעקוב אחר הנהיגה שלך בתמורה להנחות אפשריות, על סמך כמה אתה נוהג, מתי אתה נוהג וכמה טוב אתה נוהג. אם אתה נוהג פחות מ -10,000 מיילים בשנה, ייתכן שתוכל לחסוך כסף באמצעות סוג זה של תוכנית.

 

 

 

14. הנחות נוספות במחקר

 

 

המבטחים מספקים מגוון הנחות. בדוק הנחות כמו אלה:

 

 

 

 
  • חבילות ביטוח עם ביטוחים מסוגים אחרים, כגון ביטוח בעלי בתים
  • מציעה לך לשלם את כל הפרמיה השנתית או לחצי השנה בבת אחת
  • הסכמים לקבלת דואר אלקטרוני שטרות ותיעוד
  • חברות בארגונים או בקבוצות מסוימות המציעות הנחות

 

 

 

 

עם זאת, אל תתנודד על ידי רשימה ארוכה של הנחות אפשריות. השווה מחירים והנחה רגילים ממספר מבטחים.

 

 

 

15. כיסוי שאולי אינך זקוק לו

 

 

יתכן שלא תזדקק לכל הפעמונים והשריקות במדיניות, כמו סיוע בצד הדרך וכיסוי להשכרת רכב. עברו על פוליסת הביטוח שלכם שורה אחר שורה, ושאלו על הסרת הכיסוי שאינכם זקוקים לו.

 

 

 

השורה התחתונה

 

 

מחיר ביטוח הרכב צפוי להמשיך לעלות בעתיד. עם זאת, ישנם דברים רבים שתוכלו לעשות כדי לצמצם את העוקץ, ובתקווה, 15 הטיפים הללו יגרמו לכם לנסוע בכיוון הנכון.

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה