רכוש אישי

 

 

 

 

 
 

מהו רכוש אישי?

 

 

רכוש אישי הוא סוג של רכוש שיכול לכלול כל נכס שאינו נדל”ן. הגורם המבדיל בין רכוש אישי לבין מקרקעין , או מקרקעין, הוא שהרכוש האישי ניתן למיטלטלין; כלומר, זה לא קבוע באופן קבוע למיקום מסוים אחד. בדרך כלל זה לא מחויב במס כמו רכוש קבוע .

 

 

 

הבנת רכוש אישי

 

 

רכוש אישי ידוע גם כמיטלטלין, מיטלטלין ופטפטים. מכיוון שהוא נתפס כנכס, ייתכן שהוא יביא בחשבון המלווה כאשר מישהו מבקש משכנתא או הלוואה אחרת.

 

 

 

 
 

 

 

ניתן לבטח רכוש אישי בגין שוויו הנוכחי, שאולי פוחת, או עבור מחירו להחליף בפריט חדש דומה.

 

 

 

 

סוגים מסוימים של רכוש, כמו מכשירי חשמל לבית, ביגוד ומכוניות, נוטים להפחית בערך לאורך זמן. סוגים אחרים, כמו יצירות אמנות ועתיקות, יעריכו לפעמים בערך. בבחינת הערך האשראי של לווה , המלווים עשויים לבחון את הערך הנוכחי הכולל של רכושם האישי שנוסף לרכושם הנדסי.

 

 

 

 
 

Takeaways Key

 

 
  • ניתן לבטח הלוואות ברכוש אישי (יצירות אמנות או רכב) או על ידי רכוש אמיתי (בית).
  • רכוש אישי ממלא תפקיד כשאנשים מבטחים בית.
  • דוגמא נפוצה היא הלוואת רכב, אשר המכונית עצמה משמשת כבטוחה.

 

 

 

 

מהו רכוש אמיתי לעומת רכוש אישי? מקרקעין – כגון קרקעות או מרבית סוגי הבניינים – אינם ניתנים להזזה. דוגמאות לרכוש אישי מוחשי כוללות כלי רכב, ריהוט, סירות וחפצי אספנות. רכוש אישי יכול להיות בלתי מוחשי, כמו במקרה של מניות ואגרות חוב.

 

 

 

 

כשם שהלוואות מסוימות – למשל משכנתא – מובטחות על ידי נדל”ן, כגון בית, כך גם הלוואות מסוימות מובטחות ברכוש אישי.

 

 

 

דוגמה לרכוש וביטוח אישי

 

 

רכוש אישי נכנס לתמונה גם כאשר אנשים מבטחים את בתיהם. פוליסת ביטוח בעלי בתים מכסה בדרך כלל לא רק את הבית הפיזי אלא גם את הרכוש האישי של הבעלים, המכונה לעתים קרובות “תכולת הבית”.

 

 

 

 

מרבית הפוליסות של בעלי בתים מבססים את ערך הרכוש האישי של המבוטח על אחוז מערך הדירה, בדרך כלל 50% עד 70%. לדוגמה, אם בית יעלה 200,000 $ לבנייה מחדש אם יישרף עד היסוד, ייתכן שהפוליסה תשתמש ב 70% מהנתון הזה, או 140,000 $, כמגבלת הכיסוי לרכוש האישי של הבעלים.

 

 

 

 

מבוטחים של בעלי בתים יכולים בדרך כלל לבחור בין שתי אפשרויות לכיסוי רכושם האישי: ערך החלפה או שווי מזומן בפועל. אם הפוליסה קובעת ערך החלפה, המבטח יהיה מחויב להחליף פריט שנהרס בפריט חדש דומה. עם שווי מזומן בפועל, המבטח צפוי לשלם רק את מה שהפריט היה שווה, לאחר שהוא לוקח בחשבון פחת.

 

 

 

 

כך, למשל, אם מקרר נהרס בשריפה של בית, בעל בית עם מקרר בן 10 שנים וכיסוי חלופי צריך לקבל מספיק כסף לקנות מקרר חדש, ואילו בעל בית עם כיסוי עלות בפועל יקבל כל אשר חברת הביטוח קבעה כי שווה להיות מקרר משומש בן 10 שנים.

 

 

 

שיקולים מיוחדים

 

 

במקרה שהרכוש האישי שלהם ייהרס, על המבוטחים להגיש תביעה לחברת הביטוח שלהם, המתארת ​​מה הפסידו. מסיבה זו, מומלץ לבעלי בתים לבצע מלאי של הרכוש האישי שלהם, באופן אידיאלי עם תמונות וקבלות, ולאחסן אותו בבטחה מחוץ למתחם, למקרה שיידרש אי פעם.

 

 

 

 

מדיניות בעלי בתים מגבילה גם כיסוי לסוגים מסוימים של רכוש אישי, כגון תכשיטים ומחשבים. לדוגמה, מדיניות עשויה להגביל את הכיסוי שלה לתכשיטים ל -1,500 דולר. מבוטחים שתכשיטיהם שווים יותר מזה יכולים לשלם תוספת כסף כדי להעלות את המגבלות בפוליסה שלהם או לרכוש ביטוח נוסף, המכונה לעתים קרובות ציפה , בכיסוי שוויו המלא.

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה