סעיף ללא זיכרון

 

 

 

 

 
 

מהו סעיף ללא פשיעה?

 

 

סעיף ללא זיוף (לעיתים מקף) הוא סעיף פוליסת ביטוח הקובע כי מבוטח יכול לקבל גמלאות מלאות או חלקיות או החזר חלקי של דמי הביטוח לאחר הפסקה עקב אי תשלום. לביטוח חיים רגיל וביטוח סיעודי עשויים להיות סעיפים ללא זיכוי. הסעיף עשוי לכלול החזרת חלק מסכום הפרמיות ששולמו, שווי הכניעה במזומן של הפוליסה או הטבה מופחתת המבוססת על פרמיות ששולמו לפני שחללה הפוליסה.

 

 

 

 

[חשוב: מבוטחי ביטוח חיים יכולים לבחור אחת מארבע אפשרויות הטבות ללא תשלום: ערך הכניעה במזומן, ביטוח לטווח הארוך, שווי הלוואה וביטוח פיצויים.]

 

 

 

כיצד עובד סעיף ללא זיכרון

 

 

כאשר הבעלים של פוליסת ביטוח כל החיים בוחר למסור את הפוליסה, הופכות אפשרויות ללא זיכוי. חברת הביטוח מבטיחה שווי מזומן מינימלי לפוליסת הביטוח לאחר תקופה מסוימת – בדרך כלל שלוש שנים מרגע כניסתה לתוקף.

 

 

 

 

למדיניות מסורתית של כל החיים, הבעלים מחליט באילו מבין ארבע דרכים (ראה להלן) הם מעוניינים לגשת לערך המזומנים של הפוליסה. אין ערבויות לסכום הביטוח המינימלי הקיים במשתנה ובפוליסות חיים אוניברסאליות , המאפשרות השקעה משתנה. כמו כן, סכום הביטוחים המופחתים המשולמים או המונחים לטווח הארוך עשוי לרדת אם ביצועי חשבון המשנה של פוליסה נמוכים או שיעורי הריבית הזוכים הם נמוכים.

 

 

 

 

בפוליסות ביטוח חיים קבועות, אם לא תשלם את הפרמיות בתקופת החסד, לא תאבד את ביטוח חייך; שווי המזומנים שנצבר שלך יעזור לך עם האפשרויות הבאות:

 

 

 

 
  1. אתה יכול לסיים את המדיניות ולקבל את הכניעה במזומן במזומן קשה.
  2. אתה יכול ללכת על כיסוי מופחת למשך תקופת הפוליסה הנותרת ללא פרמיות עתידיות. (כלומר, מדיניות בתשלום).
  3. אתה יכול להשתמש בערך המזומן המצטבר שלך כדי לשלם את הפרמיות העתידיות (המכונה גם הלוואת פרמיה אוטומטית).
  4. אתה יכול לקנות ביטוח לטווח הארוך עם שווי הכניעה במזומן שנותר. (אין צורך בפרמיות נוספות).

 

 

 

 

אם מבוטח לא יבחר בחירה, בדרך כלל תנאי הפוליסה יקבעו איזו אפשרות תיכנס לתוקף, במקרה שהפוליסה תפסיק או ייכנע.

 

 

 

Takeaways Key

 

 
  • סעיף אי-עבירות הוא סעיף פוליסת ביטוח הקובע כי מבוטח יכול לקבל גמלאות מלאות או חלקיות או החזר חלקי של דמי הביטוח לאחר הפסקה עקב אי-תשלום.
  • ביטוח חיים קבוע, נכות ממושך וביטוחים סיעודיים עשויים להכיל סעיפים ללא זיכוי.
  • למדיניות מסורתית של כל החיים, הבעלים מחליט באילו מבין ארבע דרכים היו רוצים לגשת לערך המזומן של הפוליסה.

 

 

 

אפשרויות לתשלום תחת סעיף ללא זיכרון

 

 

לאחר כניעת פוליסת ביטוח לכל החיים, גמלת המוות כבר לא קיימת. לפני הנפקת התשלום לבעל הפוליסה, סכומי ההלוואות המצטיינים מסתפקים בערך המזומן.

 

 

 

 

חברות נבחרות מציעות אפשרות לקצבה גם בסעיף אי-החיוב. ניתן להשתמש בערך המזומן שנותר לרכישת קצבה ללא עמלות או הוצאות. קצבאות משלמות תשלומים קבועים כמפורט בחוזה.

 

 

 

 

ערך כניעה מזומן

 

 

 

 

כאן, בעל הפוליסה מקבל את שווי המזומנים שנותר תוך שישה חודשים תחת אפשרות התשלום במזומן ללא זיכוי. שווי כניעה במזומן חל על מרכיב החיסכון בפוליסות ביטוח חיים שלם שיש לשלם לפני המוות. עם זאת, בשנים הראשונות של פוליסת ביטוח חיים שלמה, חלק החיסכון מביא תשואה מועטה מאוד בהשוואה לפרמיות ששולמו.

 

 

 

 

שווי כניעה במזומן הוא החלק המצטבר בערך המזומן של פוליסת ביטוח חיים קבוע העומד לרשות המבוטח לאחר כניעת הפוליסה. תלוי בגיל הפוליסה, שווי הכניעה במזומן יכול להיות נמוך מערך המזומן בפועל. בשנים הראשונות של פוליסה חברות ביטוח חיים יכולות לנכות עמלות בעת הכניעה במזומן. בהתאם לסוג הפוליסה, שווי המזומן זמין למבוטח במהלך חייו. חשוב לציין כי כניעה של חלק מערך המזומן מקטינה את הטבת המוות .

 

 

 

 

ביטוח לטווח מורחב

 

 

 

 

בחירה באופציה לזמן ממושך ללא זיוף מאפשרת לבעל הפוליסה להשתמש בערך המזומן לרכישת פוליסת ביטוח מונח בהטבת מוות השווה לזו של הפוליסה המקורית לכל החיים. הפוליסה מחושבת החל מגילו שהושג המבוטח. מדיניות המונח מסתיימת לאחר מספר קבוע של שנים כמפורט בטבלת ההעברות של הפוליסה. עבור חברות מסוימות אפשרות זו עשויה להיות אוטומטית בעת הכניעה של פוליסת ביטוח חיים שלמה.

 

 

 

 

ביטוח לטווח הארוך מאפשר למבוטח להפסיק לשלם את הפרמיות אך לא לוותר על הונו של הפוליסה שלו. סכום שווי המזומן שתקבע בפוליסה שלך יופחת בסכום ההלוואות כנגדו. ביטוח לטווח הארוך הוא לרוב אפשרות ברירת המחדל ללא חילוט. עם ביטוח לטווח הארוך, סכום הפנים של הפוליסה נשאר זהה, אך הוא מועבר לפוליסת ביטוח לטווח הארוך. בינתיים ההון שבנית משמש לרכישת פוליסה לטווח השווה למספר השנים ששילמת פרמיות.

 

 

 

 

לדוגמא, אם אתה רוכש פוליסה כשהיית בן 20 ושילמת עד גיל 55, תקבל פוליסה לתקופת זמן הנמוכה מ -35 שנה. או אם היית בן 35 כשרכשת את הפוליסה ושילמת עד שהיית בת 45, היית מקבל פוליסה לתקופה קצרה מ -10 שנים.

 

 

 

 

ערך הלוואה

 

 

 

 

שלא כמו הלוואה רגילה, אין צורך להחזיר הלוואות פוליסה. כל הכסף שתוציא ינוכה פשוט מהטבת המוות שתעבור למוטבים שלך. עם זאת, ממש כמו הלוואה קונבנציונלית, תחויב בריבית, שתנעה בין 5% ל- 9% על ההלוואה. ריביות שטרם שולמו יתווספו לסכום ההלוואה שלך ויהיה כפוף להרכבה.

 

 

 

 

ביטוח פיצויים

 

 

 

 

אפשרות ביטוח בתשלום מופחת מאפשרת לבעל הפוליסה לקבל סכום נמוך יותר של ביטוח חיים שלם בתשלום מלא, לא כולל עמלות והוצאות. גילו של המבוטח יקבע את ערך הפנים של הפוליסה החדשה. כתוצאה מכך, גמלת המוות קטנה מזו של הפוליסה שחלפה.

 

 

 

 

מבוטח יכול לבחור לגלגל את שווי המזומן של פוליסת כל חייהם לביטוח משולם. בתרחיש כזה הפוליסה אינה בהכרח משולמת בהגדרה המחמירה של המונח, אך היא מסוגלת לבצע תשלומי פרמיה משלה. בהתאם לסוג הפוליסה וכמה טוב ביצעה, עשוי מבוטח להידרש לחדש את תשלומי הפרמיה בעתיד, או שהוא עשוי להגיע למצב בו הפרמיות מכוסות עד סוף חיי הפוליסה.

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה