מה ההבדל בין ביטוח תקופת ביטוח חיים שלם?

אף כי פוליסות ביטוח חיים מגיעות עם אפשרויות משך זמן ומגבלות רבות, הבחירה הבסיסית ביותר שעושים אנשים ברכישת פוליסה היא האם לקבל ביטוח חיים לטווח או ביטוח חיים קבוע. שניהם ביטוחים חיים קיימא ומספקים הטבות מוות בגין מקרי מוות מכוסים, אך הם נבדלים באופן משמעותי בתכונות האחרות שלהם, משך הכיסוי ועלויותיהם המוצעים.
הסוגים הנפוצים ביותר של מוצרי ביטוח חיים קבועים הם ביטוח חיים אוניברסלי וביטוח חיים שלם. בפוסט זה נשווה בין ביטוח חיים לטווח וביטוח חיים שלם, הפופולרי יותר מביטוח חיים אוניברסלי.

ביטוח החיים כולו וגם ביטוח החיים כולו מספקים הטבות מוות

והכי חשוב, פוליסות ביטוח חיים לטווח הרחוק כוללות מספקות הטבות מוות. זו הסיבה העיקרית שאנשים רוכשים ביטוח חיים. הטבות מוות הן התשלומים שנקבעו למוטב (ים) ששמו הפוליסה מקבלת עם מותו המכוסה של המבוטח. במילים אחרות, הם אלו שמשלמים המוטבים הרשומים בפוליסה אם המבוטח יעבור. הנהנים הם בדרך כלל יקיריהם המשתמשים בכספים כדי לפרוע חובות, לכסות את הוצאות המחיה ולשלם עבור עלויות נוספות.

לפיכך ביטוח חיים לטווח הרחוק וגם כולו יכול להבטיח כי יקיריכם יטופלו כלכלית לאחר פטירתכם.

ביטוח חיים לנצח מספק הטבות מוות לתקופה קבועה

פוליסות ביטוח חיים לזמן מאופיינות בפשטותן ובמחיר השירות שלהן. בדרך כלל הם מספקים כיסוי בגין הטבות מוות, והכיסוי נמשך לתקופה קבועה. לדוגמה, פוליסות עשויות להציע כיסוי להטבות מוות במשך 10, 20 או 30 שנה (או משך זמן אחר). לאחר סיום הפוליסה מסתיים הכיסוי. (במקרים מסוימים ניתן להרחיב אותו באמצעות רוכב להמרה).

מכיוון שהכיסוי מוגבל לפרק זמן מוגדר, חברות הביטוח מסוגלות לשמור על פרמיות עבור ביטוח חיים לטווח נמוכות ויציבות. אנשים בריאים שלא מעשנים מוצאים לעיתים קרובות מדיניות חיים לטווח הארוך שעולה פחות מתוכנית הטלפון החכם שלהם או הרגל הקפה, ואף לאנשים בריאים ומעשנים לעתים קרובות יש גישה למדיניות נוחה במיוחד. מכיוון שפרמיות נשארות זהות לאורך כל תקופת הפוליסה, מבוטחים מבטיחים כי הכיסוי שלהם יישאר בר השגה. פירושו שעדיף לך לקבל ביטוח חיים לטווח כשאת צעירה ובריאה.
יעילותם של ביטוח חיים לטווח הזמן הופכת אותו לאופציה פופולרית במיוחד בקרב אנשים שרוצים לוודא שיקיריהם יטופלו כלכלית. אנשים רבים רוכשים פוליסה המספקת כיסוי בזמן גיוס ילדים או משכנתא. במקרים רבים, אנשים לא דואגים לכסות את עצמם בהמשך החיים כאשר יש להם פחות הוצאות ואינם תומכים עוד בילדיהם.

ביטוח חיים מלא כולל חיסכון וכיסוי לכל החיים

בניגוד לפוליסות ביטוח חיים לטווח, ביטוח חיים שלם מציע כיסוי לכל החיים ויש לו תכונה נוספת לחיסכון. זה הופך את ביטוח החיים כולו ליקר יותר בהכרח ולא בהכרח בהתאמה הטובה ביותר לכולם.

פוליסות ביטוח חיים שלמות מספקות הטבות מוות לכל החיים כל עוד הפרמיות משולמות. הפרמיות והכיסוי בדרך כלל קבועים לאורך חיי המבוטח.
בנוסף לכיסוי גמלאות מוות, פוליסות לכל החיים כוללות בדרך כלל מרכיב חיסכון, המכונה בדרך כלל ‘ערך מזומן’. שווי המזומן נועד לגדול לאורך כל הפוליסה, והריבית נוצרת הן על בסיס מובטח והן (עבור מרבית הפוליסות) באמצעות דיבידנדים. שווי המזומן בדרך כלל יגדל להיות גדול מהפרמיות שגובות. לכן העלות האמיתית של פוליסת חיים שלמה היא רק עלות ההזדמנות מינוס הריבית שנצברה. במילים פשוטות, מכיוון שבדרך כלל תקבלו את כל הכסף שלכם בחזרה (ואז כמה כאלה), העלות היחידה היא מה שהייתם יכולים להרוויח על ידי שימוש בכסף בצורה אחרת. בנוסף, מדיניות לכל החיים יכולה לרוב לשמש כמקור לכספי חירום, או כערובה להלוואה.
פוליסות ביטוח חיים שלמות לעיתים קרובות הגיוניות יותר ממונח, אם יש אדם אהוב שצריך לטפל בו כל חייהם גם לאחר שהמטפל העיקרי שלהם נפטר. הורים שיש להם ילד נכה, למשל, עשויים להשתמש בסוג זה של מדיניות כדי להבטיח שילדם יקבל את הכספים הדרושים לשלם עבור הטיפול לאחר שיעבור. בנוסף, פוליסות לכל החיים כוללות הטבות מס רבות והן בעלות ערך בתרחישים לתכנון עזבונות.

מצא פוליסת ביטוח העונה על צרכיך

אל תדאג – אינך צריך לקבל את ההחלטה בין ביטוח חיים לטווח או לבד בלבד. יועצי הביטוח של Sproutt עומדים לרשותך כדי לקבל ייעוץ חינם ולהגדיר אותך עם פוליסת הביטוח המתאימה לאורח החיים שלך.

קבל הצעות מחיר ושיעורים ממיטב חברות ביטוח החיים, בתוספת ייעוץ אובייקטיבי.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה