“למבוגרים זה קשה.” כמה פעמים קראת את המשפט הזה בעדכון החברתי שלך? רגשות לגבי התבגרות נמצאים בכל מקום, החל ממדים מצחיקים ועד ציוצים מתמרמרים.

 

זה די מדהים שהפועל המופנה בשם עצם עלה במהירות כזו בשנים האחרונות: ‘מבוגרים’ היה מילת השנה של מילון אוקספורד בשנת 2016, וחיפושי גוגל אחר ‘מבוגרים’ עלו באופן דרמטי.
 

 

כמילה כל כך הרבה אנשים מזדהים עם סקרנות הניצוצות ‘מבוגרים’. כאן ב לימונדה תהינו: האם הפופולריות של המילה הזו מסמנת מגמה חסרת משמעות, או שינוי עמוק יותר של הנורמות החברתיות שלנו?

 

Interest in Adulting over time - Lemonade Blog

 

החלטנו לחקור.

 

המילניאלים אינם היחידים

 

מתברר, כמה סוציולוגים ופסיכולוגים הבחינו גם במפנה בקרב בני המילניום בשנות העשרים לחייהם.

 

הסוציולוגית קתלין שפוטיס מתייגת אלפי שנים את “דור פיטר פן”, מכיוון שהם מעכבים את ההתבגרות. סוציולוגים רבים אינם רואים אנשים בשנות העשרים לחייהם כ’מתבגרים ‘, אך קוראים להם’ מבוגרים ‘פשוט לא נראה יותר נכון. אז הם נתנו לשנות העשרים לחיינו שם חדש: ‘בגרות מתהווה’.

 

בגרות מתעוררת היא “תקופה של התפתחות המגשרת על גיל ההתבגרות ובגרותם הצעירה, שבמהלכה הצעירים אינם עוד מתבגרים אך טרם השיגו מעמד של מבוגרים מלא”, על פי פרופ ‘ג’ף ארנט. תקופה זו נמשכת בדרך כלל מגיל 18-25, אך יכולה להימשך עד גיל 29.

 

מתברר ש’בגרות מתעוררת ‘היא הדרך בה סוציולוגים מגדירים’ מבוגרים ‘.

 

מכיוון שבני המילניום ואנשי האקדמיה כאחד מייצרים מונחים חדשים לשלב הביניים הזה, משהו חייב להיות כאן. אנשים בשנות ה -20 לחייהם התאימו לקטגוריית ‘מבוגרים’ לכל דור עד כה.

מדוע להיות “מבוגר” פתאום פעולה זמנית ולא מצב נפשי עקבי?

ציוץ זה!

  
 

“אנחנו בעובי של מה שסוציולוג אחד מכנה” לוח הזמנים המשתנה לבגרות “, כתב ניו יורק טיימס עיתונאי רובין הניג .

 

ווה, זו הצהרה גדולה. בואו לשים את הכובעים הסוציולוגים שלנו ונראה את הנתונים.

 

צלילה עמוקה

 

נראה כי בני המילניום נשענים על הוריהם הרבה יותר ממה שעשה הדורות הקודמים. כמעט אחד מכל שלושה מילניום-בני חי עם אמא ואבא – זה הפך למצב המחיה השכיח ביותר בקבוצת הגיל הזו, על פי לשכת המפקד האמריקאית . לא רק זאת, אלא שמילניום המילניום נוטים גם פי שלושה לקבל עזרה כלכלית מהוריהם מאשר בעבר, על פי USA Today.

 

ישנם שילוב של גורמים התורמים למגמה זו: המיתון ב -2008, הגדלת החובות, עליית הורות המסוקים ועליית עלויות הדיור, בין היתר.

 

מגמות סוציו-אקונומיות גוברות אלה מובילות לא רק לשינוי באורח החיים, אלא גם לשינוי הלך הרוח.

 

אם הוריך מבשלים, מנקים או מריצים עבורך סידורים – או משלמים עבורך כדי לעשות זאת – קשה להרגיש כמו מבוגר עצמאי לחלוטין, וללמוד כיצד לתקצב ביעילות .

 

למעשה, 40% מבני המילניום אמרו כי העצמאות הכלכלית היא העדיפות הראשונה שלהם בעת הגדרת הבגרות ( @ TIME ) [19459017 ]

ציוץ זה!

   

 

למען האמת, בני המילניום נוטים לקבל גישה שונה כלפי יציבות פיננסית בכל הקשור למערכות יחסים: כמעט שלושה מתוך ארבעה מאמינים כי ביטחון פיננסי צריך לבוא לפני הנישואין, בעוד שרק 55% מהאמריקאים המבוגרים חשו באופן דומה על פי האוקיאנוס האטלנטי. מצבם הכספי הלא וודאי, יחד עם גישה חדשה זו, יכולים רק להיות דבר אחד: לפטר את הנישואין.

 

המספרים מדברים בעד עצמם. בשנת 1960 גיל הנישואין החציוני היה 20 לנשים ו 23 לגברים. עכשיו זה 27 לנשים ו 29 לגברים, והוא עדיין עולה. (האטלנטי)

 

כספית, זה לא רק בגלל הסיכויים הכלכליים של המילניום – זה נובע גם מכמה שינויים חברתיים שהתרחשו באותה תקופה, כמו:

 

     
  • הצורך בהשכלה גבוהה יותר בגלל כלכלת המידע
  •  

  • עלייתם של יחסי מין לפני הנישואין, זוגיות, ומניעת הריון
  •  

  • העובדה שנשים צעירות מרגישות פחות ממהרות להביא ילדים לעולם, בהינתן הטווח הרחב של אפשרויות הקריירה והגישה למניעת הריון
  •  

 

Why Millennials Adult Later Lemonade [infographic]

 

הלך רוח משתנה

 

בקיצור, בני המילניום מאחרים יותר ויותר אבני דרך מסורתיות של בגרות. זה רק משנה את אורח חייהם – זה משפיע על האופן בו הם רואים את העולם, כך אומר קצין ההתנהגות הראשי שלנו, דן אריאלי.

 

“כשאתה ילד, המוח שלך מאומן לחשוב רק יום אחד בכל פעם. ככל שמתבגרים עליכם לשנות את הלך הרוח ולחשוב לטווח ארוך יותר. למבוגרים צעירים קשה יותר לחשוב על [עדיפות] לעצמם לעתיד , מכיוון שהם לא מגיעים לאבני הדרך שבדרך כלל מכריחים אותם לעשות זאת, כמו להתחתן ולהביא ילדים. עכשיו, יש לנו שנות העשרה, קח את השני. “

 

הנה לנו. בגלל המשמרות החברתיות הללו, אנשים בשנות העשרים לחייהם לא מרגישים כמו מבוגרים אמיתיים מכיוון שהם לא הגיעו לאבני דרך מסורתיות. לכן הם עדיין לא מקשרים את עצמם לעתים קרובות לשם העצם ‘מבוגר’. אבל לפעמים הם נאלצים להתנהג כמבוגרים – שם נכנס הפועל ‘מבוגרים’.

 

אנשים בשנות ה -20 לחייהם צריכים לפעמים לבצע פעולות דמויות מבוגרים, אך הם לא רגילים לעשות זאת כל הזמן. על פי ניתוח מודל נושא מאת מייגן ריסדל , כאשר אנשים ציוצים על ‘התבגרות’ בטוויטר, הם מתייחסים לרוב למעשים זמניים שהופכים אותם [19459002 ] מרגישים כמו מבוגרים, כמו משלמים הלוואות , חתמו על חוזה שכירות עבור דירתם הראשונה , וחישבו מיסים . כאשר הם מבצעים פעילויות אלה למבוגרים באופן זמני, הם מרגישים לעתים קרובות צעירים יותר ממעשיהם.

 

השורה התחתונה

 

אז מדוע מבוגרים מגמות? מכיוון שכל כך הרבה אלפי מילניום מתייחסים לתחושה הזו של להתנהג באופן זמני כמבוגרים, אך לא להרגיש כמו מבוגר שלם.

 

אבל זה די ברור שהעלייה של המילה “התבגרות” היא יותר מסתם אופנת זמנית – תופעה זו לא נראית כאילו היא תיעלם בקרוב. הגיל הממוצע של הנישואין עדיין נמצא בעלייה, וזה הופך להיות מקובל יותר מבחינה חברתית להישאר בבית ההורים שלך לפני המכללה.

מבוגרים כאן כדי להישאר. והמערכת תופסת.

ציוץ זה!

  
 

אין זה מקרה שפינטק נמצא במגמת עלייה – זו תעשייה מלאה בסטארט-אפים מתעוררים שמנסים להקל על פעולות ‘המבוגרים’ המאיימות. כמעט לכל פעולת מבוגרים מפחידה, יש אפליקציה.

 

לא פלא שכאן ב- Lemonade ב- 1945457, ההזנה החברתית שלנו אינה שונה מהשאר. כשחברי הלימונדה שלנו ציצו על קבלת מדיניות , רבים מהם גם מקשרים אותה ל’התבגרות ‘.

 

Lemonade Members Tweetings About Insurance & Adulting

 

הנה לאמץ את המציאות החדשה הזו, וליצור מערכות ואפליקציות שיעזרו למילניאלים לנווט את שלב החיים המפחיד (אך המרגש) הזה.

 

טיפ מקצוען: מבוגר בעוד 90 שניות. קבל פוליסת ביטוח שוכרים עם לימונדה .

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה