לא היית חושב שחברת הביטוח שלך תשקיע את הפרמיות שלך בעסקים המגדילים את האסון שאתה משלם להם כדי להגן עליך מפני.

 

תחשוב שוב.

 

מחקר שפורסם לאחרונה בכתב העת המדעי שינוי אקלימי הראה כי פליטות ממוצרים ותהליכים של 90 מאובנים חברות דלק – ממש החברות שהמבטחים משקיעים בהן – גרמו לכ- 50% מעליית בטמפרטורות העולמיות . התחממות זו הובילה שריפות בר, הוריקנים וקטסטרופות אחרות הקשורות לאקלים – עצם הדברים שמבטחים (כמונו) מבטחים נגדם.

 

בשנה שעברה נראה שיא חדש להרס על ידי הוריקנים ומדורות בר – ואין שום סיבה לחשוב ששנת 2017 תחזיק את השיא לאורך זמן: 17 מתוך 18 השנים החמות ביותר שהיו מאז 2001 ( Climate.gov , NASA ו- NOAA ).

 

 

וזה לא רק רכוש שנהרס. גזי החממה האלה מרעילים את האוויר שלנו , הביאו מוות מוקדם למיליונים וביקרו ב כאב וסבל [ 19459008] על מיליונים נוספים ( The Lancet ). ככל שניתן לשלם טרגדיות כאלה בכסף, לרוב חברות הביטוח הבריאות והחיים הן אלה שמשלמות.

 

היית חושב שהאינטרס העצמי, אם לא טובת הכלל, היה מניא את המבטחים מגיבוי העבריינים הגרועים ביותר. זה היה נכון לחלק מהמקבילים האירופאים , ובכל זאת, חברות הביטוח בארצות הברית הן “המשקיע המוסדי השני בגודלו במדינה בנפט, גז ופחם עם 459 דולר. מיליארד השקעות בדלקים מאובנים. “( The Guardian ).

 

 

אף חברת ביטוח אמריקאית לא זנחה באופן ציבורי השקעה בדלקים מאובנים באופן כללי, או באופן ספציפי.

 

זה משתנה היום.

בלימונדה השקעות של יותר מ -100 מיליון דולר, אף אחת מהן לא בדלקים מאובנים, ואנחנו מחויבים לשמור על כך ככה

ציוץ זה!

  
 

אבל אנחנו חברה צעירה, והקרנות שלנו הן טיפה בים. זו הסיבה שאנחנו קוראים לתעשייה שלנו – שותפי ביטוח המשנה שלנו, המתחרים שלנו ועמיתינו בחברות ביטוח בריאות וחיים – להצטרף אלינו על ידי סילוק פחם ומזהמים גדולים אחרים. ולאלה בתעשייה שלנו המפיקים פרויקטים מזהמים – כמו תחנות כוח פחם או כריית חולות זפת – יש לנו שאלה פשוטה: בבקשה לא.

 

לימונדה היא תאגיד לתועלת הציבור , , כלומר אנו מבחינה חוקית עשויים (אכן חייבים) לשקול את טובת ההחלטות שלנו, אפילו על חשבון הרווחים הקרובים. אנו מכירים בחברות ביטוח אחרות הפועלות במסגרת משפטית מסורתית יותר, עם מנדט צר למקסום הרווחים. אבל הנה העניין: האינטרסים של המשקיעים שלנו והסביבה שלנו אינם עומדים בראש. זו דיכוטומיה שקרית. עשיית הדבר הנכון מיטיבה עם לקוחותינו ו- בעלי המניות שלנו ו- עתידנו.

 

באיזו תדירות אתה יכול לומר את זה?

 

תסריט: כחברה הבנויה על שקיפות ואמון, אנו מתכננים לחדור נושאים טעונים פוליטית ואתית מעת לעת, ולהיות פתוחים במאמצים להתאים את נוהלי ההשקעה ופוליסות הביטוח שלנו למיטב יכולתנו מה הדבר הנכון לעשות. זהו הודעה מס ‘2 בסדרה’ אתיקה של ביטוח ‘. ניתן למצוא את העמוד מספר 1 על העמדה שלקחנו אקדחים כאן .

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה