לפני שאתה מתעמק בפוסט זה, הפסיק לקרוא, ניגש לחדר הסמוך ותן למישהו מחמאה. בדיוק כך. תראה תוצאות מיידיות.

 

הסיבה לכך היא שכאשר מישהו פועל כלפינו בחביבות או עושה משהו נחמד למעננו, אנו חשים שנחייב להחזיר את החסד, לעיתים בדרך דומה. זה קל להמחשה על ידי מחמאות: הדרך הקלה ביותר להחזיר היא להחזיר מיד את ההדדיות.

 

כלכלה התנהגותית מסבירה רעיונות אלה של הוגנות והדדיות כשני עקרונות שלעתים קרובות הולכים יד ביד.

 

פשוט קח את מה שקרה בשבועות האחרונים בלימונדה. כפי שהובא ב כרוניקי השקיפות , טיפלנו בלא מעט טענות מאז שהושקנו בספטמבר. זה בסדר – לשם כך קיימות חברות ביטוח, ודואגות שאנשים יוכלו להמשיך בחייהם כשדברים משתבשים.

 

אבל בחודש האחרון בערך, שלושה מבוטחים שונים עשו משהו שהוא די נדיר בענף שלעתים קרובות סובל מחוסר אמון בין מבטחים ללקוחותיהם: הם פנו אלינו וביקשו לחזור את הכסף שקיבלו מתשלום תביעה.

 

החזרת כסף לחברת ביטוח …!

 

אחד משלושת המבוטחים שהחזיר תביעה היה אלן, שהגיש תביעה אצל איי ג’ים בגין מחשב נייד גנוב . AI Jim אישר את תביעתו תוך שניות , והעביר את הכספים לחשבונו ( מה שאנו מכנים תביעה מיידית .

 

 

Lemonade Renter and Home Insurance Instant Claim

 

מספר ימים לאחר מכן, אלן כתב לג’ים האמיתי, קצין התביעות של לימונדה, , כדי לומר כי המחשב הנייד שלו אותר וחזר אליו ורצה להחזיר את תשלום התביעות. אירוע חריג בענף הביטוח.

 

אלן כתב שהוא “לא חשב הרבה מזה … זה היה הדבר הנכון לעשות.”

 

אבל ג’ים חשב הרבה על זה. הוא היה איש תביעות בחברות ביטוח מסורתיות במשך עשרות שנים. מעולם לא קרה דבר כזה לפני כן.

 

זו אינה רק התופעה של מציאת הארנק של מישהו והחזרתו לבעלים (שהוא גם מעשה ראוי להערכה). מעשה זה הוא עצם מהותה של הדדיות : כשמישהו עושה משהו נחמד עבורנו, אנו חשים מחויבים להחזיר את החסד, לעיתים קרובות באופן דומה, וזה בא באופן טבעי מאוד.

 

משחק האמון

 

אחת הדרכים הטובות ביותר לחקור הדדיות היא לבחון עדויות ניסיוניות למשחק האמון. ישנן וריאציות רבות של משחק האמון, אך הגרסה הבאה מועילה להבנת ההדדיות.

 

אדם A מקבל 100 $. הם יכולים להחליט לשמור את 100 הדולר, או לשלוח אותם לאדם B. אם הם שולחים אותו לאדם B, הכסף מוכפל פי ארבעה ואדם B מקבל 400 דולר. ואז אדם ב ‘יכול להחליט להחזיק את כל הכסף ולחזור הביתה, או להחזיר מחצית ממנו לאדם A. אם אתה בן אדם A, היית שואל את עצמך: האם אדם B ירגיש צורך לדדד או יהיה הם הולכים הביתה עם כל הכסף?

 

Game Theory, Trust and Lemonade Insurance

 

התחזית הכלכלית היא שאדם ב ‘לא ירגיש צורך בהדדיות. אם אדם B ממקסם את התוצאה שלו, החזרת מחצית לאדם א ‘אינה הגיונית כלכלית.

 

אבל כשאתה מבצע ניסוי מסוג זה, התוצאות שונות למדי. רוב האנשים שמשחקים את התפקיד של אדם A שולחים את הכסף לאדם B. ורוב האנשים שמשחקים את התפקיד של אדם B שולחים מחצית הכסף בחזרה.

 

מסקנה? אנו בוטחים ומגדלים יותר ממה שמנבא תיאוריה כלכלית סטנדרטית.

 

האמון משתלם

 

בחזרה לתובעים הכנים שלנו. ב- Lemonade, אנו משחקים גרסה של משחק האמון. אנו סומכים על לקוחותינו, ולכן לעתים קרובות משלמים את תביעותיהם באופן מיידי. אנו עושים זאת בצורה הוגנת ושקופה, בתקווה לחולל מעגל טוב ומיוחד של אמון והדדיות.

 

בהתחשב בהגינות זו, אנשים מסוימים פשוט חשים צורך ‘להחזיר את החסד’.

 

כמיהה זו להדדיות נטועה עמוק באינסטינקטים האבולוציוניים שלנו. הדדיות סייעה זה מכבר לחיזוק הקשרים החברתיים. כשאין הוגנות, אין הדדיות. כאשר שניהם נעדרים, זה גורם לעיתים קרובות לחוסר אמון. בביטוח, זה יכול להוביל להונאה. חוסר אמון הוא גם ‘הדדי’.

 

שלושת המבוטחים צריכים לקבל זעקה טובה, אבל הם גם צריכים להרגיש טוב כי הסיבה שהם בחרו בגמילה שלהם תקבלו עכשיו כסף נוסף זה. אז ACLU, ארוחות עירוניות על גלגלים, וחסד: מים, דעו שיש כמה מבוטחי לימונדה אמינים להפליא שבדיוק עשו את המאמץ הנוסף לתמוך בכם עוד יותר.

 

– – –

 

עדכון: זה לא רק שלושה מבוטחים! הערכה של כ -5% ממבוטחים שעברו תביעותיהם, החזירו את כספם לאחר שנמצא הפריט הגנוב שלהם. וואו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה