סוף סוף התמקמת בדירה החדשה שלך. מצאת את המקום המושלם עם השותף שלך לדירה, חתמת על הניירת ופרקת את הדברים שלך. הכל נעשה, נכון? למעשה זו רק ההתחלה. עכשיו הגיע הזמן לקבוע את הטון לחיים עם השותף לחדר שלך.

 

רוב הסיכויים שמערכת היחסים שלך עם השותף שלך לדירה תהפוך במהרה לאחד הקשרים החשובים ביותר של היום יום שלך, במיוחד אם אתה מתגורר במגורים קרובים בעיר הגדולה. זה יכול להיות ההבדל בין להרגיש שמח ונוח בדירה שלך, או לחוש חרדה ולא נוח.

 

אז אנחנו כאן כדי לתת לך כמה טיפים כיצד לחיות עם שותפים לחדר, מגובים בכלכלה והתנהגות פסיכולוגית.

 

1. צור תרבות של נתינה

 

כחלק מהחוזה הארמי הבלתי כתוב, שניכם תצטרך לשאת את המשקל שלך בעבודות דירות, קניות ותחזוקה. זה יכול להיראות כמו גרירה, וזה יכול להוביל לקונפליקט וטינה אם אתה לא ממלא את חלקך (במיוחד אם אתה גר עם שותפים לחדר שאתה לא מכיר). אבל איך תוכלו לעודד זה את זה לדאוג למשימות שאתם אוהבים לדחות? הדרך הטובה ביותר היא להוביל על ידי דוגמה .

 

אדם גרנט, פסיכולוג ארגוני ופרופסור וורטון, אומר שהדרך הטובה ביותר להביא להתנהגות הטובה ביותר אצל אחרים היא להיות להיות נותן . בספר רב המכר של גרנט תן וקח, הוא כותב,

 

roommate relationships - lemonade blog

 

אבל מה המשמעות של להיות נותן?

 

נותנים מציעים סיוע ועושים טובות הנאה לאחרים מבלי לצפות לשום דבר. פירוש הדבר יכול להרים קרטון של חלב שקדים עבור השותף שלך לחדר, לבצע ניקוי נוסף סביב הדירה, או לקחת יוזמה לשלם את החשבונות מבלי לבקש מחדרך לחדר לעשות זאת בחודש הבא.

 

לפעולות קטנות אלה יכולות להיות השפעה גדולה.

 

favors for your roommate - lemonade blog

 

כפי שמסביר אדם גרנט,

 

“מסתבר שנתינה יכולה להיות מדבקת. במחקר אחד, מומחי ההדבקה ג’יימס פאולר וניקולאס כריסטאקיס גילו כי הנתינה מתפשטת במהירות ורחבה על פני רשתות חברתיות. כשאדם אחד עשה את הבחירה לתרום לקבוצה בעלות אישית על פני סדרה של סיבובים, סביר היה כי חברי קבוצה אחרים יתרמו בסבבים עתידיים. “(תן וקח)

 

במילים אחרות, להיות נותן יעודד את השותף לחדר שלך לחקות את התנהגותך. אם השותף שלך לדירה רואה אותך מטפל בקניות דירות, הם ירגישו נאלצים להחזיר את החסד. על ידי יצירת דוגמא זו, אף אחד מכם לא ירגיש צורך לנדנד זה לזה, מכיוון שהשלמת משימות דירה תגיע באופן טבעי.

 

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, הזכר לשותף לדירה שלך את התרומות שלך (אנו ניגע בזה יותר בהמשך).

 

2. חלק הוצאות מחיה

 

למותר לציין כי מגורים עם שותפים לחדר מגיעים עם הוצאות – מחומרי כביסה לשמן זית וכלה בחשבונות חשמל. יצירת מערכת שתשלם עבור עלויות אלה יכולה להיות קשה, והדבר האחרון שאתה רוצה זה לחץ על מערכת היחסים שלך. בהתחשב בזה, מה הדרך הטובה ביותר ל לפצל את הוצאות המחיה שלך ?

 

אתה יכול לנקוט באחת משתי גישות: לשלם עבור הפריטים שלך, או לחלוק את ההוצאות שלך. בדרך כלל, שותפים לחדר נוהגים לכיוון האופציה הקודמת: היא נראית הוגנת יותר, ויכולה לעזור להימנע מכל בלבול “מי חייב מה”.

 

אבל כשהתיישבנו עם קצין ההתנהגות הראשי שלנו, דן אריאלי, כדי לדון בזה, הוא התחנן להשתנות.

 

“אמנם התהליך של ‘יהיה לי יוגורט משלי, ויהיה לך חומר כביסה משלך’ נראה כמו הגישה הנכונה – זה לא,” הוא הסביר. הסיבה לכך היא שגישה זו משקיפה על אחד ההיבטים החשובים ביותר במערכת יחסים שותפה לחדר: יצירת אווירה של חיים משותפים.

 

פיצול הוצאות המחייה של דירה יוצר תחושה שאתה חולק את חייך יחד, מה שיוביל לאווירה טובה בהרבה מ”כל אדם לעצמו. “מערכת השיתוף הזו יעזור גם לחזק את תרבות הנתינה שלך.

 

למרבה המזל, עדיין אתה ושותפך לדירה לשלם סכום דומה עבור הוצאות מחיה תוך שמירה על אווירה של שיתוף.

 

“אם אתה באמת רוצה לחיות עם מישהו, ולנצל את מה שזה לחלוק חלק מחייך עם מישהו, קח לגישה שבה אתה כל אחד לוקח את אותו הכסף ושם זה לחשבון משותף, והשתמש בו לכל הוצאות הבית “, יעץ אריאלי.

 

לחלופין, אתה יכול כל אחד למקם את אותה כמות מזומנים במעטפה משותפת בתחילת כל חודש. כאשר הגיע הזמן לנהל סידורים או לשלם הוצאות, פשוט קח כסף מהדלי המשותף שלך ולא מהארנק שלך.

 

Btw – כדי לשמור על שיתוף הפעולה בצורה חלקה, אנו מציעים ליצור רשימות מכולת מסונכרנות. אנו אוהבים את האפליקציה OurGroceries !

 

3. העבירו בבירור את תרומתכם

 

בצע את הניסוי הזה: שאל את עצמך איזה אחוז מהמטלות שאתה עושה בדירתך, וכתוב את זה על דף נייר. עכשיו, שאל את השותפות שלך לחדר / ה כמה עבודה הם חושבים שהם הכניסו. הוסף את האחוזים. האם זה עולה על 100%?

 

זה כמעט תמיד עושה. מקובל לאנשים להעריך יתר על המידה את כמות העבודה שהם מכניסים יחסית לאחרים. זה נקרא הטיה מרוכזת עצמית, ומחקרים מראים שזה קורה לא רק כשגרים עם שותפים לחדר, אלא גם לסטודנטים שמשתפים פעולה בפרויקט, שחקנים בקבוצת ספורט ובוגרי פסיכולוגיה כותבים יחד עבודת גמר (Ross & Sicoly, 1979 ).

 

מדוע זה קורה? לדברי פרופסור דן אריאלי, זה בגלל ש”אנחנו רואים את הפרטים והניואנסים במה שאנחנו עושים, אבל עם מה שהאדם האחר עושה, אנחנו לא רואים את הדקויות ואנחנו לא רואים את הפרטים. “

 

לדוגמא, אם אנו מרוקנים את המדיח, אנו נוטים לראות את המשימה כתהליך רב-שלבי: פרקנו את הכלים, ארגנו אותם כראוי בארון, והכנסנו כלים חדשים ומלוכלכים לתוך המדיח. . אם השותף שלנו לחדר מוציא את האשפה, סביר יותר שנראה זאת כמשימה של צעד אחד, למרות שהיא מחייבת לקשור את התיק, לשאת את התיק הכבד לצילום ולהחליף את תיק האשפה הישן בתיק חדש .

 

 

אם אתה או השותף שלך לדירה מניחים שאחד מכם תורם יותר מהאחר, זה יכול להוביל לטינה ולקונפליקט. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הטיה מובנית זו היא לעשות מאמץ מודע (אך סתמי) לתאר את התרומות שלך מעת לעת.

 

לדוגמה, הקפד ליידע את השותף שלך לדירה שרוקנת את המדיח או סחפת את המטבח. תוך כדי כך, הסבירו את התהליך בפירוט, כך שהם יוכלו לדמיין את העבודה שהכנתם. זה יגדיל את האמפתיה וההערכה שלהם למאמץ שלכם, ולמנוע מהם לקחת את העבודה שלכם כמובן מאליו. עודדו את השותף לחדר שלכם לעשות לכם אותו דבר, כך שלא תזלזלו במאמציהם .

 

הכל קשור לדברים הקטנים

 

בסופו של יום, הדברים הקטנים הם שמחזקים את הקשר שלך עם השותף שלך לדירה. זה מבצע סידרה נוספת זו, מפצל את עלות מגבות הנייר שלך ומעביר את התרומות שלך בקלילות.

 

פעולות קטנות אלה יעברו דרך ארוכה בקביעת נימה חיובית למערכת היחסים שלכם, ויצרו אווירה נעימה, ברת-חיים, באחד המקומות החשובים ביותר לרווחתנו ואושרנו : שלנו בית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה