אם שמעת אי פעם על “האיים של מרץ”, אתה בטח יודע שזה משהו שצריך להיזהר ממנו . אבל האם ידעת שזה קשור בפיננסים?

 

בעוד האידים מפורסמים ביותר במותו של יוליוס קיסר, הרומאים חשבו שזה זמן לסילוק חובות. הולם, שכן מרץ הוא החודש בו אנו מתחילים לחשוב על חשבונאות משלנו – מיסים.

 

אבל מעבר ל”היזהרו “, 15 באפריל הוא יום שרבים מאיתנו מפחדים: יום המס.

 

האם ידעת אחד מכל ארבעה הוגשו החזרי מס תוך שבועיים לאחר המועד האחרון? והמספרים האלה אפילו לא כוללים הרחבות (שדרך אגב היא 10 מיליון משקי בית נוספים).

 

עכשיו, קבלו זאת: על פי Google Trends, “דחיינות” מגיעה לפופולריות רבה מדי שנה ממארס עד סוף אפריל.

 

מפתיע? אנו חושבים שלא.

 

Correlation between procrastination and taxes

 

זה מעלה את השאלה: מדוע רוב האנשים מחכים עד הרגע האחרון לעשות מיסים? אם אתה מפספס את המועד האחרון, תשלם תוספת של 5% לחודש. כמו כן, הסיכוי שלך לשלם יתר גדול בהרבה כשאתה עושה דברים ברגע האחרון.

 

אז איך נוכל לדחות דחיינות אחת ולתמיד ולהשיג את המסים שלנו בזמן? אנו הולכים לפרק את זה, מגובה במדעי ההתנהגות, כמובן:

 

מדוע אנו מתמהמהים

 

תחשוב על חברך האחד שהוא דחיינית אסלית. מה לדעתך הגורם העיקרי שמאחורי התנהגותו? עצלות? אמון יתר? נרקומני אדרנלין? למרות שאחד מאלה עשוי להיראות כמו שורש הגיליון של החבר שלך, זה לא. זו רק השפעה לוואי.

 

לדברי קצין ההתנהגות הראשי שלנו, דן אריאלי, דחיינית המנהל שלך פשוט נאבקת עם כיווץ את התמריצים בין הקצרים- תגמולים לטווח הארוך ומטרות לטווח הארוך. במילים אחרות, הם מעדיפים רגשות לטווח הקצר על פני העצמי העתידי שלהם.

 

הלימודים מסכימים. בחירות כספיות לקויות, כמו דחיית תשלום מס, קשורות לרמות גבוהות של חיים ברגע. (האיגוד הפסיכולוגי האמריקני) והמנבא החזק ביותר להחלטות פיננסיות חכמות אינו רמת האוריינות הפיננסית שלנו – זה לעתים קרובות אנו עוצרים לחשוב על העתיד.

 

קרא: אתה לא לבד – אפילו יועצים פיננסיים או כלכלנים עשויים להתקשות קצת בכל מה שקשור להגשת המסים שלהם! זה פשוט תלוי עד כמה הם עתידיים.

 

שוברים את המחזור

 

הצעד הראשון לבעוט בהרגל לדחיית המס שלך הוא הכרזה בפומבי מתי אתה הולך לשלם.

 

מחקר של פרופ ‘אריאלי מצא מתאם חזק בין התחייבות ציבורית למעקב אחר המטרה המוצהרת שלך.

 

איך אתה יכול להמשיך ליצור התחייבות ציבורית זו? אנו ממליצים לפרסם על היעדים שלך במדיה החברתית – או אפילו לבצע ספירה לאחור – ולתייג את חבריך (לשלם את זה קדימה, נכון?).

 

לא חובב הגישה החברתית? אמור לחדר או למשפחה שתסיים את ה- 1040 שלך בתאריך מסוים, ותהיה מוכן לצאת לחגוג (עליך!). בדרך זו תישא באחריות כלפי אחרים ותרגיש יותר אנרגיה ומוטיבציה לעשות זאת בזמן.

 

הצהרה ציבורית. עכשיו מה?

 

הגעה לשאן המסים

 

אם אתה רוצה לנצח דחיינות, אתה צריך למצוא דרך לגרום לעצמי הנוכחי לפעול לטובת האני שלך בעתיד. להלן מספר טיפים מכמה מהמדענים האהובים עלינו:

 

1. דמיינו את העצמי העתידי שלכם

 

במחקר פסיכולוגי הוצגה קבוצה אחת של סטודנטים במכללה תמונות של פניהם שלהם, ששונו באופן דיגיטלי כך שייראו מבוגרים יותר מ- 50 שנה. בקבוצה השנייה הוצגו תמונות שלא השתנו מעצמן. אלה שהראו הצצה לעצמם העתידי אמרו שהם יקצו סכום של כ -30% יותר כסף בממוצע ל -401 (K) שלהם מאשר הסטודנטים שהוצגו להם תמונות מעצמם.

 

Visualization of you future self - lemonade blog

 

מגנוס הרשפילד , חלוץ המחקר הנוכחי, הגיע למסקנה, “כל מה שאנחנו יכולים לעשות שיגדיל את האופן העצמאי והבטוח שלנו – זה מהסוג דבר שיכול לעזור לנו לקבל החלטות טובות יותר. “

 

טייק אוויי: כשמגיע הזמן לשבת ולעשות את המסים שלך, דמיין את העצמי החופשי מחובות שלך מתכנן חופשה לאיזה יעד אקזוטי חם. זה יעזור לך לעבור. לחלופין, אם אתה זקוק למעט עזרה, או שאתה זקוק לחזות ויזואלית, נסה להוריד אפליקציה מזדקנת בטלפון שלך, קח סלפי, הזדקן בעצמך ושמור על כך שימושי במקרה של דחיינות.

 

2. השתמשו בימים כיחידת המדידה שלכם

 

הפסיכולוגים ניל לואיס מאוניברסיטת מישיגן ודפנה אוייסרמן מאוניברסיטת דרום קליפורניה בדקו את הדיסוננס בין יעדים ארוכי טווח להתנהגות לטווח הקצר במחקר שנערך לאחרונה [19459002 ] פורסם במדעי הפסיכולוגיה. הם גילו שאם אנשים שקלו אירועים רחוקים מנקודת מבטם של ימים ולא חודשים, או שנים, הם פעלו מהר יותר.

 

באחד המחקרים, מחצית מהמשתתפים קיבלו הוראה לדמיין שיש להם ילד שזה עתה נולד שייפתח בקולג ‘בעוד 18 שנה; המחצית השנייה בעוד 6,570 יום. בהתאמה להשערה המקורית, “הורים” ששקלו את מכללת “ילדיהם” מנקודת מבטם של “ימים” תכננו להתחיל להציל ארבע פעמים מוקדם יותר מאשר עמיתיהם מתכננים מנקודת מבט של “שנים”.

 

עכשיו נחיל זאת על מס הכנסה שלך. הנה לוח הזמנים של השנה שעברה של כל מועדי פירעון המס העיקריים:

 

schedule of tax form due dates 2018 - lemonade blog

 

השלב הבא: התחל ספירה לאחור! ההצעה שלנו היא לקבוע תזכורת בכל יום שתאמר לך את מספר הימים שנותרו לך. נשמע מעצבן? נסה תזכורת שבועית או חודשית, אך רק הקפד להשתמש בימים ולא בשבועות או חודשים הם יחידת המדידה שלך!

 

3. אוטומציה של המשימות שאתה נוטה לדחות

 

דרך נוספת להשתפר בתעדוף העצמי העתידי שלך היא להפוך אותה לאופציית ברירת המחדל שלך .

 

כשאתה חייב למס הכנסה נתח גדול של שינוי, קשה לשלוח את המזומנים, במיוחד כשלא חסכת. כיצד לתקן זאת?

 

“הלקח מכלכלה התנהגותית הוא שאנשים חוסכים רק אם זה אוטומטי”, אמר כלכלן ההתנהגות וזוכה פרס נובל Richard Thaler . “אם אתה רוצה לעזור לאנשים להשיג מטרה מסוימת, הקל על זה.” דן אריאלי מסכים. “עלינו פשוט להוציא [15, 20, או 25% מהמשכורת שלנו] מהמשכורת שלנו ישירות, אוטומטית, מבלי לשים לב. הכנס אותו לחשבון אחר, אל תחשוב על זה. “

 

ברגע שיש לך חיץ נחמד בבנק, הרבה יותר קל לשלם את המסים שלך בזמן. אנו אוהבים את ההמלצה של פרופ ‘אריאלי להפריש אוטומטית 15% בצד בכל חודש; בנוסף, יהיה זה חכם להפריש חתיכה קטנה מכל נפילות במזומן, או רווחים בלתי צפויים שתקבלו במהלך השנה – זה עשוי אפילו להיות בצורה של החזר מס!

 

עובדות מהנות: כשמונה מכל עשרה החזרי מס שהוגשו בשנת 2013 קיבלו החזר, ולפי השיחה יש 85% סיכוי [19459013 ] אתה לא חייב כלום או תקבל כסף בחזרה, מה שנותן לך סיכויים טובים יותר בהרבה הגרלות מדינה!

 

דבר נוסף ל”אוטומציה “, אם אתה פשוט לא יכול להביא את עצמך לשבת ולרמוס את המספרים, הוא תהליך המס עצמו. ימים ארוכים הם ימי שרבוט המספרים על קומץ טפסים ולוחות זמנים של מס הכנסה – ישנם טונות של אפליקציות בחוץ שיעזרו לכם בהגשת המסים והם פשוט הולכים ומשתפרים. אפליקציית TurboTax של Intuit ואפליקציית הסלולר של H&R Block הן שתיהן אפשרויות נהדרות, שלא לדבר על נבדקים באופן אישי על ידי כמה מאיתנו כאן בלימונדה.

 

המסים מעולם לא היו מהירים או קלים יותר לבדוק את רשימת המטלות שלך. זה תלוי בך להצהיר, לקבוע תאריך וכשאתה מרגיש שגרד הדחיינות מתגנב, דמיין את האני העתידי שלך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה