במסע אחר החיים, החופש והמרדף אחר האושר, השראה זו האחרונה עוררה השראה לסצנה הוויכוחית ביותר שסיפרה לנו כיצד להיות מאושרים .

 

בשנים האחרונות הפסיכולוגיה החיובית כמהה להסיק מדעית כיצד להפוך אנשים אומללים לאנשים מאושרים, ואיך להפוך אנשים מאושרים אפילו יותר שמח. מדד האושר המגובה של האו”ם הוא ההוכחה לכך שגורם האושר הופך לאינדיקציה מספרת יותר כיצד אנו מתנהלים כחברה (גרוס, ארה”ב נופלת, יורדת ארבעה נקודות מהשנה הקודמת, מדורגת במקום ה -18 ב- 2018 רשימה).

 

עם זאת, בעוד אנו רודפים באופן פעיל אחר אושר, אנו עשויים לעיתים קרובות לא להיתקל באומללות, במקום להימנע מכך, מדע מראה.

 

הסיבה לכך שרדיפת האושר יכולה למעשה להפוך אותנו לבודדים יותר. P הסקולוג ד”ר איריס מוס הסיק כי מכיוון שהאושר הוא רדיפה אינדיבידואלית, חתירה מתמדת לרווחים אישיים עלולה לפגוע בקשרים עם אחרים.

 

במילים אחרות,

לרצות להיות מאושר יכול למעשה לגרום לך פחות אושר.

ציוץ זה!

  
 

רדיפת האושר מסונתזת

 

קח את הניסוי הזה שנערך בשלהי שנות ה -70 והתפרסם שוב על ידי שיחתו של פסיכולוג דן גילברט 2004 19459005] . החוקרים בחנו שתי קבוצות של אנשים: הזוכים האחרונים בהגרלת 50,000 – 1 מיליון דולר, ונפגעי תאונות קטסטרופליות לאחרונה, שהם כיום פרפלגיים.

 

רמות האושר הראשוניות לשתי הקבוצות ברורות; פחות מכך הם הרגישו שנה לאחר מכן. נפגעי התאונות האחרונים דיווחו כי הם קיבלו אושר רב יותר מתענוגות היומיום (דברים כמו לפטפט עם חבר, לצפות בטלוויזיה, לאכול ארוחת בוקר, לצחוק על בדיחה או לקבל מחמאה) מאשר לזוכים בהגרלות.

 

לא רק זה, אלא שנה לאחר מכן, האושר היומיומי של הצנחנים לא היה רחוק מרמת האושר הראשונית של זוכי הלוטו: בממוצע הם דירגו את עצמם 3.33 מתוך 5 בסולם האושר, ואילו הזוכים בהגרלות דורגו 3.48 מתוך 5, שניהם מעל נקודת האמצע.

 

מדוע זה? מחברי המחקר טבעו את המושג ‘הליכון ההדוני’: הנטייה שלנו לחזור במהירות לרמת בסיס של אושר, גם לאחר אירועי חיים גדולים. במילים אחרות, אנו מתאימים לדברים שמשמחים אותנו, עד שהם כבר לא באמת משמחים אותנו. לזוכים בהגרלות, כאשר הריגוש של הזכייה מתפוגג, החיים היומיומיים מחלחלים פנימה.

 

happiness baseline - lemonade blog

 

דן גילברט אומר שזה מראה שאושר יכול להיות מסונתז. כבני אדם, יש לנו מערכת חיסונית פסיכולוגית שעוזרת לנו לשנות את השקפותינו על העולם, כך שנוכל להרגיש טוב יותר עם החלטותינו. זה מתחיל בהילוך כאשר אנו חווים אירועים שליליים, אך גם מוריד אותנו אחרי אירועים שמחים. הסיבה לכך היא שיש לנו בסיס אושר, כך שכל מה שנראה לנו משמח אותנו (כסף! מכונית חדשה! דירה גדולה יותר!) יהיה מרגש בהתחלה, אך בסופו של דבר נתאים את עצמנו ונחפש מקור חדש לאושר.

 

אז אם אנו מסוגלים לסנתז אושר, מדוע אנו חושבים שניתן למצוא אושר?

 

המרדף אחר אושר + משמעותיות

 

אולי בגלל שאנחנו מבלבלים אושר עם משמעות.

 

מחקר סטנפורד משנת 2013 בראשות פרופ ‘ רועי באומייסטר התייחס לחפיפה בין אושר למשמעותיות, וניסה להמחיש ] החיים האומללים אך המשמעותיים, והחיים המאושרים אך חסרי המשמעות.

 

החוקרים שאלו את האמריקנים אם הם חושבים שחייהם היו משמעותיים ו / או שמחים. התוצאות, מעל 30 יום, הראו שחיים משמעותיים וחיים מאושרים חופפים בדרכים מסוימות, אך בסופו של דבר הם שונים מאוד.

 

המשמעות של המשתתפים הוגדרה כמי שמסירה חלק מעצמם לאחרים ומקריבה קורבן מטעם הקבוצה הכוללת. זה היה על התעלות מעל העצמי והרגע הנוכחי. זה היה לאורך זמן. לחילופין, אושר הוא תחושה “כאן ועכשיו” חולפת. החוקרים גילו כי בספקטרום הנותנים והמקבלים , רדיפת חיי אושר קשורה ל”קובץ “; רדיפת המשמעות היא יותר” נותן “.
[19459002 ]
בעוד שאושר ומשמעות לעיתים קרובות מזינים אחד את השני, רדיפת חיים מאושרים נראית למעשה שונה מאוד מחיפוש חיים משמעותיים.

 

בספרה “ כוח המשמעות: Crafting A Life That Matters, ” הסופרת אמילי Esfahani Smith בזמן שאנחנו נוטים להשוות חיפוש אחר משמעות עם בריחה לנסיגה של שתיקה, או לנפות בספרים אינסופיים כדי לגלות את סודות החיים, “האמת היא שיש מקורות משמעות בלתי מנוצלים סביבנו – ממש כאן, ברגע זה.” [ 19459005]

 

בעוד מאושרים החיים מתמקדים בחיפוש אחר הנאה והנאה עכשוויים, משמעותיים [19459005 ] החיים מוגדרים כמשקיעים במשהו גדול יותר. זה אומר להתחבר ולתרום למשהו שמעבר לעצמי, שיכול להיות המשפחה שלך, העבודה, הטבע, הדת וכו ‘.

המשמעות היא לא משהו שאין לך או שאין לך: זה הלך הרוח.

ציוץ זה!

  
 

חשבו על זה: בעוד האושר הוא על ההווה (האם אני מרגיש עכשיו שמח?), משמעותיות היא בקשר בין העבר, ההווה והעתיד. אז חיים ללא משמעות מאופיינים כחיים רדודים וסופגים יחסית: עדיפות לסיפוק מיידי והימנעות מכל קונפליקט היא בסך הכל אורח חיים די אנוכי.

 

להתרכז רק במשמעות יש גם השלכותיו. אנשים אנשים מבלים זמן במחשבה על העתיד או העבר, ככל שחייהם יהיו משמעותיים יותר ופחות מאושרים. זה בגלל שהם השקיעו במשהו גדול יותר מעצמם. זה מוביל לדאגה רבה יותר ורמות גבוהות יותר של לחץ וחרדה. במילים אחרות, אתה יכול להיות לא מאושר ולקיים חיים משמעותיים: תתרום תרומות חיוביות לחברה, אך באמצעות לחץ ומאבק.

 

אין זה אומר שעלינו לבחור אושר או משמעות, אלא לחפש הרמוניה שמחה ומאוזנת של שניהם. המדע מראה כי סינכרון בין השניים אינו רק אפשרי, אלא גם טוב לבריאות שלך.

 

יתרה מזו, פשוט לא מרגיש טוב. אנשים זקוקים למשמעות כדי לשגשג.

 

זה עולה בקנה אחד עם תיאוריית האושר והסגולה של הפילוסוף אריסטו מלפני למעלה מ -2,300 שנה: אריסטו קישר בין מושגי האושר והמידות, וטען כי הגורם החשוב ביותר במאמץ להשיג אושר הוא להיות מוסר טוב אופי – מה שהוא מכנה “סגולה שלמה”. לפיכך, אושר אינו הנאה, וגם אינו סגולה. זהו מימוש המעלה.

 

מימוש מידות מיד

 

החוקרים ציינו כי בעוד שבעלי החיים וגם בני האדם רודפים אושר, המרדף אחר משמעות הוא ייחודי לבני האדם. לפיכך, לחיות חיים טובים הם הדבר שהופך אותנו לבני אדם לאנושיים באופן ייחודי. הצבת חלק מהאינטרסים העצמיים שלנו לעיתים למשהו גדול מאיתנו תיצור משמעות רבה יותר בחיינו, שבסופו של דבר תשמח אותנו יותר.

 

אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג זאת היא להחזיר לקהילה שלנו.

 

בשלהי המאה הגה הגרדיאן עם 100 דברים שאנו יכולים לעשות כדי לשנות את העולם, והתנדבות היא ציין פעילות ברשימה. למעשה, חוקרים מבית הספר לכלכלה בלונדון גילו שככל שאנשים מתנדבים יותר, כך הם מאושרים יותר. במחקר, הם גילו כי הסיכויים להיות “מאושרים מאוד” גדולים ב -7% בקרב אלו שמתנדבים מדי חודש, ו -12% יותר בקרב אנשים שמתנדבים כל שבועיים עד ארבעה שבועות. בקרב מתנדבים שבועיים נצפתה גם עלייה באושר: 16% הרגישו מאושרים מאוד.

 

אבל אין להכחיש שקשה להניח בצד את עצמנו האנוכיים – זה יכול להרגיש זמן רב, לא רלוונטי ליומיום שלנו ואפילו חסר חשיבות (מה אני יכול לעשות כדי לעשות את ההבדל ?). אנו מוצאים את עצמנו תוהים, האם אדם אחד יכול להשפיע על העולם מבלי להרגיש כמו טיפה בדלי בלבד?

 

קצין ההתנהגות הראשי של לימונדה דן אריאלי אומר שכדי להפיק את ההשפעה הגדולה ביותר עלינו לבחור בפעילויות הגלויות מבחינה חברתית לאנשים אחרים. הסיבה לכך היא היותה נותן ולא קולט, מדבקת . המדע מראה כי מתן התנהגות מעלה ניצוצות של התנהגות דומה בקרב אחרים סביבנו. כך שהתנדבות באופן הנראה לאחרים לא רק שתשפיע ישירות על האושר והמשמעות שלך, אלא גם על השפעה חברתית רחבה יותר.

 

 

אספנו את הדרכים הקלות ביותר להתחיל את הירידה בדלי ולהפוך אותה לגלויה עבור הרשת שלך, יחד עם שותפים Lemonade’s Giveback . עצות כמעט מיידיות אלה להוספת משמעות לחיים שלך למעשה תורמות לאנשים ולנושאים גדולים מאיתנו, תוך חיזוק האושר לטווח הארוך.

 

giving back - 5 ways to make an instant impact

 

1. תרמו את יום ההולדת שלך

 

יום ההולדת שלך הוא הזדמנות נהדרת להוסיף משמעות לחייך. אם תרמת את יום ההולדת שלך לצדקה: מים, תספק גישה למים נקיים לנזקקים! לאחר שתתרום תרומה, ספר לחבריך – המעשה הטוב שלך עשוי לעודד אותם לפעול באופן דומה.

 

2. בקשו מחבריכם לתת

 

דרך נוספת לתת ביום ההולדת שלך היא לבקש מהצוות שלך לתרום על שמך, במקום לתת לך מתנה. פעולה זו תגרום לאפקט כפול-חמור הזה להביא לך משמעות, ולהעניק השראה גם לחבריך. ל- NYSPCC , עמותה הפועלת למענה לצרכים המורכבים של ילדים שעברו התעללות, יש מערכת נהדרת לכך: אם תבקש מחברים להביא צעצוע ו / או תרומה של 10- $ 20 $ ליום ההולדת שלך, הם ‘ אני אביא את זה לעזרה לילדים שנמצאים תחת התעללות והזנחה.

 

3. פוסט במדיה חברתית

 

שיתוף ההשפעה שלך עם הרשת החברתית שלך הוא דרך בטוחה למנף את כוחן של השפעות נורמטיביות – אם החברים שלך יראו אותך עושה טוב, הם עשויים פשוט לעקוב אחר ההובלה שלך (ואפילו לפרסם על כך בעצמם!). חברינו ב- New Story, עמותה שפועלת כדי להבטיח שאינם חיי אדם במצב הישרדותי, הרכיבו דוא”ל ותבניות מדיה חברתית כדי שתשתף עם הרשת שלך, כך שאתה אפילו לא צריך להשיג מעלה מהכיסא שלך כדי ליצור השפעה.

 

4. מתנדב

 

תרומת זמנך לעמותה תביא לך רמות משמעות משמעותיות, במיוחד אם אתה מתקשר עם האנשים שאתה עוזר. Women in Need, עמותה מבוססת ניו יורק, מחפשת תמיד מתנדבות שיעזרו לאמהות חסרות בית ללמוד מיומנויות בניית הכנסות ולהביא פעילויות מהנות, חינוכיות לאחר הלימודים והמחנות לילדים WIN. התקשר לרשת שלך לבוא איתך לטיול הבא שלך בהתנדבות.

 

5. היה שגריר צדקה

 

לפעמים, רק לדבר על צדקה גורם למוטיבציה של אחרים. ידידינו ב- Code To Inspire , העובדים לחנך נשים באפגניסטן להסתבך ביזמות וחדשנות טכנולוגית, אומרים שכאשר תומכיהם פשוט מדברים על הסיפורים האישיים או החוויות, הם הופכים מייד לשגריר וזה מוביל לתמיכה של חברים-חברים.

 

עיסוקים משמעותיים, כמו תרומת זמנך ומשאביך לעמותה, דורשים הקרבה ומאמץ, ואף יכולים להיות מתסכלים באותה תקופה. אבל כשאתה משקף בחזרה, החיפוש אחר משמעות יהיה מספק יותר מאשר לרדוף אחר אושר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה