אם אי פעם עיינת באינסטגרם שלך לחקור את העדכון, כנראה שצפית בסרטונים של חיתוך סבון, ריסוק רפש או ריסוק צבע קפוא.

 

ואולי, רק אולי, מצאת שהם מספקים (באופן מוזר).

 

מדוע הסרטונים האלו כל כך פופולריים? הם חלק ממגמה שהשתלטה על המדיה החברתית. והאינטרנט שם לב.

 

למעשה, אינסטגרם העניקה את שמו של Oddly סיפוק לגומחת האינסטגרם הצומחת ביותר בשנת 2018. ולדברי גוגל, רפש הפך לטרנד ה- DIY הגדול ביותר בשנת 2017, מה שגרם למחסור לאומי בדבק בארה”ב.

 

בממוצע, לפחות סרטון אחד עם hashtag #OddlySatisfying פורסם באינסטגרם בכל דקה, והיה חלף דרמטי בחיפושים של גוגל אחר הסרטונים הללו במהלך השנים האחרונות.

 

Oddly Satisfying Trends - Lemonade Blog

 

אז מה קורה?

 

מגמה זו לא יצאה משום מקום; שום מגמה אינה צירוף מקרים. המדיה החברתית היא יומן של הלא מודע הקולקטיבי שלנו – הדברים שמגלים מיליארדים של משתמשי המדיה החברתית מושכים, משקפים את תחושותינו, העדפותינו ורצונותינו הרחבים יותר.

 

אז כל זה מעלה את השאלה: מדוע הסרטונים המספקים באופן משונה הם מגמות? ולמה עכשיו?

 

הפסיכולוגיה שמאחורי סרטונים משביע רצון באופן מוזר

 

הסרטונים האלו נמצאים בכל מקום, ומדענים ופרופסורים מדברים. כמה מהם קבעו לקבוע את הסיבה המדעית שהסרטונים הללו מעוררים תגובה מרידיאנית חושית אוטונומית (ASMR), תחושת עקצוץ על העור הגורמת לרגשות חיוביים.

 

על פי פרופ ‘רוברט קולומבו, צפייה בסרטונים משביע רצון באופן מדהים גורמת לשחרור של כימיקלים במוח המביאים לאושר וחיוביות – כלומר סרוטונין ודופמין.

 

אלה אותם משדרים עצביים אשר נורים כאשר בני אדם אוכלים סוכר, מקיימים יחסי מין או מקבלים בטלפונים שלהם .

 

למעשה, “היו דיווחים רבים על כך שצפייה בסרטונים מספקים באופן משונה עוזרת לגרום לאנשים להרגיש רגועים ורגועים,” על פי סברינה פרמרזי ב- Wired.

 

מחקר שנערך באוניברסיטת סוונסי, סקר את חובבי ASMR, הגיע למסקנה כי רובם הגדול דיווחו על צפייה בסרטוני ASMR כדי להירגע, מצערים , שנת לילה טובה יותר .

 

אבל מדוע הסרטונים האלה גורמים לנו להרגיש נינוחים? ד”ר אניטה דיק מאוניברסיטת פיקס מייחסת זאת ל”תיאוריית נוירוני המראה “, הטוענת כי הצפייה במישהו מבצע פעולה מעלה את אותה תגובה נוירולוגית כמו ביצוע אותה פעולה בעצמנו.

 

אז בעצם אנו נהנים מסרטונים משביע רצון באופן משונה כאילו אנחנו בעצם חותכים סבון או מכסים עצמנו רפש. הם משמשים סוג של מיקרותרפיה המספקת ומרגיעה את מוחנו וגופנו.

 

למעשה, כמה צופים דיווחו שהסרטונים הללו גורמים לתחושת עקצוץ בקרקפתם (שיש כאלו שמתארים כ”כאב ראש מהנה “) שמתנועע לאט לאורך צווארם ​​ובעמוד השדרה. סרטונים אלה הם בעצם קיצור דרך למצב מדיטטיבי מבורך.

 

אבל בדיוק כמו בסוגי שביעות רצון אחרים, לא לכל אדם יש את אותה תגובה נוירולוגית וביולוגית לסרטונים מספקים באופן משונה. באותו סקר שנערך באוניברסיטת סוונסי, החוקרים גילו כי כמחצית מהנסקרים חוו ASMR בזמן שצפו בסרטונים אלה, בעוד שהמחצית השנייה לא.

 

בדוק אם אתה נתקל ב- ASMR – הנה סרטון משביע להפליא לצפייה בעצמך:

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט ששיתף לימונדה (@lemonade_inc) ב-

 

 

 

 

מאחורי עלייתם של סרטונים מספקים באופן משונה

 

אוקיי, אז סרטי ASMR מפחיתים לחץ וחרדה. אבל מדוע הם תפסו עכשיו, ולא לפני 5 שנים?

 

ראשית, אין זה סוד שהמתח והחרדה עלו באופן דרמטי – כמעט 4 מכל 5 אמריקאים חווים את התסמינים הגופניים של לחץ מדי יום. (גאלאפ)

 

מערבבים את זה עם עליית התמכרות טלפונית ורצון לסיפוק מיידי, וקיבלת את המתכון המושלם לעליית סיפוק משונה.

 

סרטונים אלה מספקים להיט מיידי של הקלה במתח והרפיה, בכל זמן ובכל מקום, והכל מהנוחות של הטלפון שלכם.

 

שלא לדבר על, הקלה במתח זה הינה מחמיאה לחלוטין, אינה מצריכה טיול לרופא והיא ללא כל הורמונים ותופעות לוואי.

 

בעיקרון הוא מתייחס לכמה מתשוקות אלפי המילואים.

 

בהתבסס על זה, נראה כי המגמה המסופקת באופן מוזר תמשיך לצמוח ככל שנהיה לחוצים עוד יותר, מכווצים זמן ומכורים לטלפונים שלנו.

 

מיטב השפעות האינסטגרם המשביעות רצון באינסטגרם

 

אז עכשיו אנחנו יודעים שלסרטונים המספקים את הדעת יש כמה יתרונות בריאותיים די מפתיעים. את מי עליכם לעקוב באינסטגרם כדי שתוכלו לקצור את היתרונות האלו?

 

1. @annettelabedzki

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט ששיתפה אנט Labedzki (@annettelabedzki) ב-

 

 

 

 

אנט מציירת מאז שהייתה ילדה צעירה, ולאחרונה הפכה את הכישרון שלה לתחושה מספקת. היא פורסת ומנפצת צבע קפוא מכל הצורות והצבעים – החל (איך נראה) אורואים ורודים ועד זנבות דגים סגולים ומיני וופלים.

 

2. @ sand.tagious

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט ששיתף Sandtagious (@ sand.tagious) ב-

 

 

 

 

Sandtagious מפרסם קטעי וידיאו יפהפיים לחיתוך חול תוך שימוש בצבעים חיים, צורות מעניינות ושיטות ייחודיות. טיפ מקצוען: דאגו להפעיל את הצליל בזמן הצפייה בסרטונים שלהם!

 

3. @ brittanyzick

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט ששיתפה בריטני זיק (@brittanyzick) ב-

 

 

 

 

ילידת טקסס בריטני זיק משתמשת בצבע אקרילי, שמנים ותוספים אחרים כדי ליצור עבודות אמנות נוזליות בעבודת יד. באינסטגרם שלה היא מציגה את עבודות האמנות המוגמרות שלה כמו גם את התהליך היצירתי שלה .

 

4. @paint_mixings

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט ששיתף היידן (@paint_mixings) ב-

 

 

 

 

היידן, האמן שמאחורי @paint_mixings, קוצץ את הכדורים של צבע בצורת יצירה ומערבב אותם. היא גם יוצקת כוסות צבע על קנבס ריק, מה שיוצר דפוסים יפים.

 

5. @lemonade_inc

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט ששיתף לימונדה (@lemonade_inc) ב-

 

 

 

 

התרעת תקע חסרת בושה: האינסטגרם של לימונדה כולל פריטים יומיומיים טובלים בצבע ורוד. ממחשבים ניידים שבורים ועד צמחי בית מזויפים ומושבי אופניים ישנים, הוצאת הפריטים האלה ממכל הצבע של הדגים בהילוך איטי גורמת לכמה דברים די מהפנטים.

 

הסתפקו באופן מוזר

 

מסתבר, שסרטונים מספקים באופן משונה הם מקור בלתי צפוי להפגת מתחים, עזרה לשינה, והפוגה מתוכן כבד ומלא מחלוקת במדיה החברתית. עם לוחות הזמנים המלחיצים שלנו, הם עשויים להיות בדיוק מה שאנחנו צריכים כדי להגיע ללהיט מיידי של רגיעה, באופן מוזר מספיק!

 

נשמח לשמוע את החשבונות האהובים עליך על סיפוק מוזר, ואת מה שאתה חושב על הפסיכולוגיה שעומדת מאחורי סיפוק משונה. תעזרו לנו במחשבותיכם ב- @Lemonade_Inc – מי יודע, אולי אפילו תופיעו בפוסט הבא שלנו!

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה