מזל טוב! קיבלת את ההחלטה המונומנטאלית לקנות דירה. שקלת כבר את היתרונות והחסרונות , ועכשיו, אחרי שאמרת כן, הגיע הזמן להכיר את ההיבטים הטכניים של הרכישה. מרגש!

 

אינספור פרטים, תגי מחיר גדולים ועמותות בעלי בתים מספיקים בכדי לגרום לסיבוב הראש של כל אחד – אז בואו נקטין את החרדה שלך מכל מה שצריך לדעת על קניית דירה, בשבעה שלבים פשוטים.

 

 

שלב 1: קבל אישור מראש

 

לפני שתתחיל לעשות קניות, קבע כמה אתה יכול להרשות לעצמך להוציא. עבור רובנו זה אומר טיול לבנק. אלא אם כן חסכת מספיק כדי לקנות את הבית שלך במזומן, כנראה שתצטרך לקחת משכנתא.

 

שימו לב שמשכנתא משותפת שונה ממשפחה חד-משפחתית הלוואת דירה . מכיוון שבתים משותפים הם סוג של בעלות משותפת, הם נחשבים לסיכון יותר מבתים צמודי קרקע. זו הסיבה שקבלת אישור מראש להלוואה פירושה הצגת הכנסות, נכסים, חובות ומידע פיננסי חיוני אחר שיעזור למלווה שלך להבין כמה צריך להלוות לך. הנה רשימת מסמכים שתצטרך להגיש:

 

 • החזרי מס
 •  

 • רישומי הכנסה ותעסוקה (שווים שנתיים)
 •  

 • דוחות נכסים וכספי בנק (60 יום)
 •  

 • רישומי תשלומי חוב חודשיים
 •  

 • תשלומי שכר דירה
 •  

לאחר שתשלח את כל המסמכים שלך, המלווה שלך יחזור אליך עם הערכה. נתון זה, וחותם האישור שלהם, הוא הצעד הראשון במסע רכישת הדירות שלך.

 

שלב 2: התחל לחפש

 

למרות שאתה טכני יכול למצוא דירה בעצמך, השימוש בסוכן מועיל, במיוחד אם אתה קונה בית ראשונה [ 19459002].

 

סוכנים לא רק עוזרים לך למצוא את הנכס הנכון – הם גם עוזרים לך לעזור לנהל משא ומתן על מחיר, להגיש הצעה ולעבוד בניירת. בנוסף, לא מזיק שיש לעורך דין שיודע את תהליך הקנייה מבפנים.

 

טיפ: אם אתה משתמש בסוכן, הקפד לבצע מחקר כלשהו אודותיו, כמו לבדוק שיש להם תעודות רישוי ולבקש הפניות. אין שום דבר רע בל ליצור קשר עם לקוחות קודמים כדי לשמוע על החוויה שלהם.

 

כדי לעזור לסוכן שלך למצוא לך את דירת חלומותיך, תצטרך לספר להם מה אתה מחפש. להלן רשימה של דברים שעליך לדון בהם:

1. איזו קהילה אתה מחפש? זקנה, צעירה, מעורבת?
2. מהם כללי ה- HOA? האם תוכלו לאפשר לאורחים להישאר במקום, או להביא את הכלב שלכם?
3. האם אתה מחפש מתקנים ספציפיים כלשהם?
4. כמה אתה יכול להרשות לעצמך להוציא על דמי HOA?
5. האם יש חניה?
6. איזו שכונה אתם מחפשים?

 

כאשר לימונדר יעקב, בעל דירות מניו יורק, חיפש אחר נכס, הנה שלטונו באצבעו:

 

“בחר חמישה דברים שאתה רוצה, והניח שתקבל שניים מהם. רצינו מטבח קונספט פתוח, מכונת כביסה / מייבש, הרבה אור, ארונות גדולים ומיקום שקט. סיימנו את הארונות והשקט. “

 

שלב 3: תציע הצעה

 

עוד הטבה נחמדה להשתמש במתווך או סוכן היא שהם תומכים עבורך כשיגיע הזמן להציע הצעה.

 

אל תהססו לנהל משא ומתן. רוב המוכרים קובעים מחיר גבוה, בידיעה שקונים ירצו להתמקח עליהם. כדי להגדיל את סיכויי המשא ומתן שלך, חקר את המחירים הממוצעים של הנכס באזור, גלה כמה זמן נמצא הנכס בשוק, וברר אם המוכר מחפש מכירה מהירה. כל המידע הזה יעזור לעצב את ההצעה שלך.

 

Housemethod.com ממליץ לחשב מחיר על סמך בתים דומים ולהגיע ל -4% – 7% למטה כדי להתחיל במשא ומתן. כך שאם המחיר המבוקש הוא 260,000 $, עליך להתחיל במשא ומתן איפשהו בין 241,800 – 249,000 $.

 

אם המוכר לא מוכן לקבל את ההצעה שלך, הם עשויים לבצע הצעה נגדית. אם לא, סביר להניח שכדאי לבדוק אם ישנם תחומים אחרים שהמוכר יכול לקצץ בהם, כמו עלויות סגירה או דמי עיבוד.

 

עבור לימונדר האו שבבעלותו דירה בקליפורניה, משא ומתן היה חובה:

 

“ידעתי שהמשא ומתן היה חלק מתהליך קניית הדירות. המחיר המבוקש היה 425 ק”ג, והצלחתי להשיג אותו ל- 408 ק”ש. הנכס היה בשוק במשך למעלה מ 28 יום ולכן הנחתי שאיש לא הציע הצעה – אז התחלתי את מחיר המשא ומתן שלי נמוך. “

 

Btw, הסוכן שלך יעזור לך לנסח הצעה רשמית עם כל הפרטים שנקבעו במשא ומתן, כולל תנאי ההסכם הרשמי, כסף רציני (פיקדון בתום לב), מועדי סגירה וכל פרט אחר סיכמנו על זה. בכדי להפוך אותו לרשמי, על שני הצדדים לחתום ולהתאים את הסכם ההצעה.

 

 

Condo - Lemonade Blog

 

שלב 4: הגש בקשה להלוואת דירה

 

לאחר קביעת המחיר שתשלם, הגיע הזמן לבקש את הלוואת הדירה שהוזכרה קודם לכן – וכאן הדברים מסתבכים. לא רק שאתה, בתור הלווה, צריך לקבל אישור להלוואה, אלא שפרויקט הדירה העתידי שלך חייב להיות וגם ולא לקבל כל פרויקט כשיר. לקבלת הלוואה של FHA (איגוד הדיור הפדרלי). היתרונות של הלוואה FHA הם דרישות האשראי הנינוחות שלהן ונדרשות תשלום נמוך יותר מאשר משכנתא אחרת.

 

אם הדירה אינה נמצאת ברשימת ה- FHA, אתה יכול לבקש “משכנתא קונבנציונלית”, המובטחת באמצעות מלווה פרטי (איגודי אשראי, בנקים, או חברות משכנתא), ולא משכנתא ממשלתית. או דיור פדרלי.

 

Btw, אנשים עם ציוני אשראי גבוהים ונקודות אשראי מבוססות יהיו בעלי סיכוי גבוה יותר להעפיל למשכנתא רגילה.

 

בנקודה זו בתהליך, קצין ההלוואות שלך ייתן לך רשימת מסמכים שאתה צריך לספק – אחד מהם הוא ביטוח הדירות שלך . אתה יכול לקבל פוליסת ביטוח דירה עם לימונדה בתוך דקות, כאשר פוליסות מתחילות החל מ- $ 25 לחודש. תאריך פוליסת הביטוח שלך ייקבע למועד הסגירה – התאריך בו הבית החדש שלך יהיה שייך רשמית.

כמה כסף אני צריך להניח על דירה?

זה תלוי בסוג ההלוואה שתקבל. לקבלת הלוואה קונבנציונאלית ממלווה פרטי, תידרש מקדמה של 20-25% מהמחיר הכולל של הדירה (יחד עם ציון אשראי טוב). עם זאת, עבור הלוואה ממשלתית לא קונבנציונאלית, יתכן שתזדקק רק למקדמה של 3-15%.

 

איזה ציון אשראי אני צריך?

בנוסף להצגת ההכנסה, החובות והנכסים שלך בעת בקשת הלוואה, תצטרך גם להציג את ציון האשראי שלך. מרבית המלווים יציעו את הריבית הנמוכה ביותר לבעלי ציון אשראי מצוין (780+ ומעלה). בעלי ציון אשראי מתחת ל -580-600 יתבקשו להוציא תשלום גדול יותר.

 

שלב 5 : הכירו את לוח הדירות (HOA)

 

HOAs ובתים משותפים נלווים זה לזה כמו מנעול ומפתח, כך שלא תוכלו לקבל אחד בלי השני. בכל דירות יש עמותת בעלי בתים , שם כל תושב משלם תשלום חודשי (בין $ 80 – $ 500) העוסק בתחזוקה ותחזוקה של חלקים משותפים אזורים.

 

ארגוני הבריאות העולמיים יכולים לדאוג לדברים שאחרת יהיו כאב ראש, אך הם גם גוף שלטון האכוף חוקים, כמו רמות רעש באזור משותף, או גודל הכלבים המותרים ביחידתך. לאחר שתמצא את הדירה המושלמת שלך, תצטרך לקבל אישור של ה- HOA.

 

כדי להגיש בקשה, תצטרך להגיש בקשה עם דוח כספי מלא שכולל את כל הנכסים שלך להכנסות וההוצאות שלך. אם הם מאפשרים זאת, כדאי להוסיף מכתב עטיפה ולכלול אזכורים אישיים ומקצועיים כאחד.

 

לימדאדר אד, בעל דירות מ- DC, עבר חוויה חלקה מכיוון שעשה את המחקר שלו לפני כן:

 

“דיברתי עם עו”ד והקפדתי להימנע מהמלכודות הרגילות. חקרתי הערכות מיוחדות, עמלות גב, זכויות אוויר והנהלה. “

 

טיפ: צלול עמוק לתוך פעולות הלוח. עורך הדין שלך יכול גם לבדוק את הרשומות הכספיות של ה- HOA כדי לומר לך כמה טוב העמותה מנוהלת.

 

שלב 6: קבל בדיקה ביתית

 

בדיקת בית אינה חובה, אך היא תמיד מומלצת. מהו פיקוח ביתי ? זה מתבצע על ידי פקח חסר פניות שעושה הערכה רשמית לגבי המבנה הפיזי של הדירה.

 

מפקח הבית יבדוק תכונות כמו אינסטלציה, חיווט ומבנה היחידה. לאחר מכן הם יתנו לך דוח המסכם את מצב הנכס, ויידעו אותך אם הוא זקוק לתיקונים כלשהם. לאחר שיש לך דוח זה, תוכל לנהל משא ומתן עם המוכר האם תיקונים או החלפות אלה כלולים בעלות הכוללת.

 

זה בסדר לבקש אשראי בהחזר כספי שיעזור בתשלום עבור כל תיקונים. ברר האם העבודות הדרושות כרוכות בשיפוץ מבני רציני, ובמקרה כזה אולי תרצו לחשוב פעמיים על קנייה, או רק על כמה פצעי עיניים פה ושם.

 

שלב 7: שלט בקו המנוקד

 

ברגע שתגיע לשלב הזה הגעת רשמית לחיק האחרון! ברגע ששני הצדדים יסכימו על תנאי החוזה שלך, מסמך רשמי ינוסח ויאומת על ידי עורך דין מקרקעין.

 

בשלב האחרון הזה תושלם הלוואת הדירה שלך, ותצטרך להרכיב את כל הניירת הדרושה לחתימה הסופית. יכול להיות שכבר שמעת בעבר את המילה ‘נאמנות’, מה שבעצם אומר שהחוזה שלך נמצא בלימבו, וצד ג ‘ינהל את העסקה עד ששני הצדדים הסכימו על תנאי החוזה, כולל תאריך הסגירה שלך.

 

תאריך סגירה הוא התאריך הרשמי בו הבעלות על הנכס עוברת מהמוכר אליך, הקונה. זה בדרך כלל מתרחש כמה שבועות לאחר קבלת ההצעה, כאשר אתה יכול לצפות לדברים הבאים:

 

 • המחאה או העברה בנקאית עבור המקדמה יועברו מהקונה למוכר
 •  

 • אתה תגיש את המסמך למסמך המלווה שלך
 •  

 • תבדוק ותחתום על מסמכי ההלוואה שלך
 •  

 • תחתום על גילוי סגירה (מסמך עם החיובים הסופיים המוגדרים בחוזה שלך המכונה גם עלויות סגירה)
 •  

גילוי הסגירה שלך יפרט את עלויות הסגירה שלך , הכוללות את דמי העמותה שלך לדירה, ביטוח כותרות , דמי נאמנות, דמי הגשת ועוד!

 

מזל טוב!

 

קניית נכס איננה הישג קל, אך כל הביורוקרטיה הזו קיימת כדי להגן על המוכר ועל הקונה כאחד – וכדאי. ואם החלטתם לקנות את הדירה הזו, הקפידו להשיג ביטוח דירה של לימונדה כדי להגן עליכם, על הדברים שלכם ועל הכל מהקירות החיצוניים ביותר שלכם, כלפי פנים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה