בירת איווה היא אחת הערים ההיפות, התוססות והעשירות ביותר במערב התיכון. אף אחד לא אמר מעולם. עד לא מזמן …

 

בעבר ידוע בזכות תירס, מטוגן בשמן עמוק, ביריד המדינה שלו, וכמקום הראשון בחברות הביטוח האמריקאיות (כן, אנחנו רציניים!), Des Moines ביצע חשבון נפש רציני על פני בעשור וחצי האחרונים. מנהיגיה נפגשו עם מחדשים מהמגזר הפרטי והחלו להטמיע אורגני מתקני תרבות ברחבי העיר.

 

התוצאה? לא פחות ממענג.

 

מלבד היותו אחד ממרכזי המוסיקה והתרבות העתידית והבאה בארה”ב, דז מוינס (aka, DSM) גם לקח כמה תארים לאומיים בזירה הסוציו-אקונומית: המקום הטוב ביותר עבור אנשי מקצוע צעירים, משפחות, שוכרים, ורוכשי בתים של אלפי שנים ( Politico ). בשילוב עם שיעור אבטלה של 3.5%, אין פלא מדוע לאחרונה סקר Gallup מצאו כי העיר המערבית המערבית הייתה בין השיעורים הגבוהים ביותר של גאווה קהילתית במדינתנו. .

 

“לא נורא קליפורניה או ניו יורק. על ידי כמה צעדים חשובים, Des Moines נמצא הרבה לפני בני דודיו החופים הקרירים יותר. “( Fast Company )

 

לא מרופט מדי למטרופולין שנמצא בלב “הארץ של אמריקה.”

 

אז לכבוד ההשקה של אימובה של לימונדה, החלטנו לחבר מדריך אלטרנטיבי זה הכולל את המראות, המקומות והפעילויות השונות הפועלות באיחוד כדי לגרום לעיר זו להאיר.

 

אמנות

 

בערים בטרנספורמציה יש בדרך כלל סצנת אמנות מהקרקע המופיעה, ודה מוין היא הדוגמה המושלמת. ניתן למצוא כל דבר מגלריות אמנות מוקפצות, אולפני אמנים ופרויקטים שיתופיים, ואספנו כמה מהמתוקים:

 

המרכז לאמנות Des Moines

 

תמונה: @meanzchan

 

מוזיאון ברמה העולמית הפתוח חופשי לקהל, מרכז האמנות Des Moines נבנה במקור בשנות הארבעים. בשנת 1965 התווסף גוש נוסף שיצר בית משפט לפיסול פנימי. במרכזו נמצא אוסף מרשים, עם דגש על אמנות עכשווית.

 

הכפר המזרחי ההיסטורי

 

הצילה מהריסה עוד בשנת 2007, רובע זה הפך מאז לשכונה המובהקת של דס מוינס. לא רק שהרבה ממה שמופיע במדריך הנוח שלנו נמצא בסביבה זו, אלא שהוא הפך למוקד של כל הדברים המגניבים בעיר. מלבד האוכל וחיי הלילה, אנו אוהבים את האזור הידידותי להולכי רגל עבור הגלריות והחנויות שלו! אחרי הכל, איזו דרך טובה יותר להבין את סצנת האמנים המקומית מאשר לקבל הצצה טובה על מרכולתם.

 

דומסטיקה, חנות אינדי תוצרת בית, היא חלל מקסים הכולל אביזרים, תכשיטים, פוסטרים, נייחים ועוד, כולם מעוצבים על ידי אמנים עצמאיים. המעצבת כריססי ג’נסן אומרת שהחזון שלה עם דומסטיקה היה להביא אלמנט של מוזרות לכפר המזרחי דרך הסחורה והגישה האישית והייחודית שלה לעיצוב. ממוקם כמה צעדים מהדומסטיקה נמצא סטיקס, אחד החלוצים באזור שנחשבו בעבר כבלתי ניתנים לגישה לעסקים בבעלות מקומית ומופעלת. חברת סטיקס הוקמה על ידי שרה גרנט בשנת 1992 וזכתה לשבחים בזכות קווי הריהוט והאביזרים הייחודיים להם. מאת הידיים שלנו היא חנות נוספת במכסה המנוע, עם יצירות אמנות, פסלים וכלי זכוכית מעוצבים בעבודת יד, המדגישה אמנים מקומיים אך עם מבחר רחב יותר גם מרחבי ארה”ב.

 

האוסף הקבוע Letterpress + סטודיו לעיצוב

 

אף עיר היפסטרית איננה היפסטרית ללא הכיתוב המקומי שלה. וזה לא זר. ממוקם במרכז העיר איסט וילג ‘, תוכלו להיכנס ולראות את הבעלים שרה מקוי מעצבת ומדפיסה בסטודיו שלה. השימוש ב 100% כותנה וערבוב דיו ביד, זוהי נשימה מלאכה מרעננת בעידן הכל-דיגיטלי.

 

תמונה: @meanzchan

 

חממה לאמנות

 

ואף עיר היפסטרית איננה היפסטר בלי בשרניים שלה כמובן! חלל זה הוא מקלט נסתר לצמחי בית, בשרניים, סירי קרמיקה, אדניות ומתנות, ומקיים אירועים דו שבועיים המפגישים אותנו עם אותם צמחים. שוכנים במרכז העיר, אוהבי צמחים (וחדשים יותר מהז’אנר) יכולים לבלות אחר צהריים בלהפוך ליצירת DIY יצירתית עם עציצים ישנים.

 

אדריכלות

 

שילוב מעניין של בניין מודרני ואמנות דקו באמצע המאה עם דיור בסגנון המלכה אן ונגיעות נאו-קלאסיות, Des Moines הוא טלאים, במובן הטוב ביותר של העולם.

 

אף על פי שאנשים בדרך כלל לא היו מקשרים בין מחוז בלב MidWest למעשי ארכיטקטורה, עיר זו לא עברה כלום רנסנס במהלך 20 השנים האחרונות, מה שהפך את המיזוג בין פעם לסגנונות ואזורים פיזיים בהרמוניה. לכדי נווה מדבר עירוני טוב ומראה.

 

גן הפסלים של פפאחוהן

 

מתנה לעיר Des Moines מאת אספני האמנות ג’ון ומרי פפאחוהן. פארק סופר פאנקי זה כולל יצירות אמנות של 22 מהאמנים המפורסמים בעולם, כולל וילם דה קונינג וריצ’רד סרה, עם 29 יצירות בסך הכל מוצגות. בלתי ניתן לתאר? אה כן. אבל ממוקם בנוחות ליד מרכז העיר, זה גם מספק הפוגה יפה מהעיר השוקקת עכשיו.

 

פפאג’והן ממוקם במרכז העיר, בפארק השער המערבי המקסים (מופע אדריכלי נוף בפני עצמו, שתוכנן על ידי צימר גונסול פרסקה), שהוא גם אחד מנקודות התצפית הטובות ביותר באזור העיר לתפוס את קו הרקיע של DSM.

 

pappajohn sculpture garden des moines

@erikaveurink

 

בניין קפיטול המדינה

 

בית הממלכה הניאו-קלאסי, שנבנה בסוף המאה ה -19, הוא בניין הקפיטול היחיד בעל חמש כיפות במדינה. המבנה מהדהד עם תוספותיו של המלך לואי ה -14 ללובר, ובו חלונות מוגזמים, תקרות גבוהות, כיפות מוזהבות ואחת הרוטונות היפות שראינו מחוץ לאירופה.

 

אתה יכול ללכת לאיבוד בקלות באבני חן זו של מדינת הוקאיי, תוך כדי קבלת כל הפרטים, החומרים ופשטות הכל. טיפ פנים: בחורף מזחלת בגבעת הקפיטול היא חובה.

 

הספרייה המרכזית של DSM

 

ספריות מסורתיות הוקמו כדי לשגשג רווחה וגאווה אזרחית, ולעתים קרובות השתמשו באבן, שיש וחומרי בניין “מסורתיים” אחרים החל משלהי המאה העשרים. אדריכלים של דיוויד צ’יפרפילד שברו את התבנית. הספרייה המרכזית של DSM היא רענון דו-קומתי של נחושת של בניין רעוע פעם אחת ושילב עיצוב ירוק בפרויקט עם הגג הירוק הראשי הראשון של DSM.

 

ישנו חוסר קשיחות בפרויקט ויחסו לסביבה. למעשה, סקירה אדריכלית מציין: “בעיר שהוגדרה על ידי הרשת הג’פרסוניה, הספרייה מתרחקת מהקצוות האורתוגונליים של האתר כדי לקחת על עצמה אופי דמוי המתאים למעמדו כמוסד אזרחי. “

 

אמנם מינימליזם ושימוש בחומרים אורגניים אינם בהכרח בגודל אחד בלבד, אך אין להחמיץ את המחזה האדריכלי הזה.

 

תמונה: @samfathallah

 

“גשר ההישגים של איווה”

 

מחבר בין מזרח ומערב, הגשר להולכי רגל קשת יחיד, איקוני, מתמזג עם העיצוב המוסיף להצערת אזור העיר התחתית של העיר. מי הנשים ההישגיות האלה אתם שואלים? ובכן, כל שנה (מאז 2013) מכבדות נקבות איואן: קארי ליין צ’אפמן קאט, מנהיגת תנועת זכות הבחירות בארה”ב, לואיז רוזנפילד נון, פילנתרופית ופעילה לזכויות האזרח, האחות ברנינה פייפר, מחנכת ומדענית, וגרטרוד אלזורה דורדן רוש, האישה האפרו-אמריקאית הראשונה שעשתה משפטים במדינת איווה.

 

אם אתה יוצא לטיול קצר (בערך 45 דקות) מחוץ לעיר, צא בגשר High Trestle Trail של מדריד. בין הגשרים להולכי הרגל והאופניים הארוכים ביותר בארה”ב, הישג הגיאומטרי היפהפה הזה מחווה את עברה של כריית הפחם של המדינה.

 

מוזיקה

 

Des Moines נמצא בצומת דרכים מוזיקליות מילוליות (ומטפוריות), השוכן בין נתיבי 80 ו -35, וככזה, שימש תמיד כמעצרת עבור מוזיקאים המטיילים במחוז.

 

ככל שנושא הנושא, עד לא מזמן, מעולם לא היו מקומות שהם עשו יותר מאשר שינה. אז במקביל להצערה האדריכלית של DSM וההתקדמות החברתית-כלכלית, במות קיץ גדולות החלו לצוד משיכה עם פסטיבלים כמו 80/35 DSM והינטרלנד. עם המונים גדולים שנה אחר שנה ומספר מעשים ברמה העולמית שמשיקים את הקריירה שלהם במקומות DSM, אנו יכולים לומר בביטחון שד מוין היא עיר מוסיקה אימתנית.

 

תמונה: @ janet.eckles

 

מקומות פנימיים בגודל בינוני

 

Wooly’s ממוקם בכפר ההיסטורי המזרחי התוסס של DSM, והוא אמפוריום של מוזיקה מקומית ולאומית עם מערכת שמע ותאורה תאורתיות ידועה. עם קיבולת של עד 600, Wooly’s מגיש סדרה אקלקטית של מוזיקה חיה – מכף ועד וממנה – בערך 7 לילות בשבוע. וודוויל מיוז, מועדון קטן יותר ועם זאת מקסים במרכז דס מוין, ראוי לציון בהשקת הקריירות של מעשים כמו דצמברסטים, דבנדרה בנהארט ומונטריאול – צפו בשום דבר מלבד סטוק טהור במקום זה.

 

אצטדיונים מחוץ לפסטיבלים

 

האמפיתיאטרון של סימון אסטס ממוקם במחוז המזרח ההיסטורי, לאורך גדות נהר הד מוינס, ומספק תפאורה לכמה מעשים ברמה העולמית. עם קיבולת של עד 2,000, במקום הזה ראו את הלהקות של Barenaked Ladies, שלישיית ג’ון באטלר, ו- Little Stoopid, בין שאר המעשים המפורסמים. נקרא “DSM 80/35 DSM”, זהו פסטיבל מוסיקת אינדי פרוגרסיבי ובו מופיעים בין השאר The Shins, MGMT, Charles Bradley & His Extraordinaires, and Elephant Revival. 80/30 DSM אורגנה במקור על ידי קואליציית המוזיקה של דס מוין כדי לשמש כזרז לצמיחה בכלכלת המוזיקה החיה של העיר ולקידום סצנת מוסיקה כוללת, תוססת. המטרה הגיעה!

 

לא מבחינה טכנית בדה מוין, אבל בהחלט שווה להזכיר: פסטיבל המוזיקה של הינטערלנד. רק 30 דקות מחוץ לעיר הבירה של איווה, Hinterland הוא פסטיבל בן יומיים הכולל שמות גדולים מרחבי העולם ומכל הקשת המוסיקלית. חובבי חוצות יהנו גם עם פעילויות שונות על הברז הכוללות אומנויות, קמפינג ומלאכה.

 

תמונה: @samfathallah

 

תרבות

 

מעבר לאמנות, עיצוב ומוזיקה, הנה כמה מהתמונות האחרות שלנו לנקודות ביקור חובה ב Des Moines היפה.

 

שוק האיכרים של דז מוינס

 

זה לא יהיה מדריך אמיתי על איווה בלי להזכיר תירס! שוק החקלאים של דז מוין מציע את התירס של המדינה וטונות של גידולים עונתיים טריים וטעים אחרים היישר מהמגדלים. השוק פתוח בכל שבת בבוקר מאמצע מאי עד תחילת אוקטובר, גשם או ברק. לא הכל פירות וירקות: גם סחורה בעבודת יד מוצעת למכירה. השוק מחבר בגאווה קהילות עירוניות וכפיות תוך תמיכה כמעט 300 יזמים מקומיים, כולל חקלאים, מפיקים, אופים ואמנים המייצגים 50 מחוזות ברחבי איווה.

 

תמונה: @samfathallah

 

RUNDSM

 

התחנה הבאה, בדוק את RUNDSM. ארגון זה מעביר את המחט עבור הדור הצעיר של דס מוין על ידי מתן מרחבים בטוחים לדון בסוגיות העומדות בפני הקהילה שלהם, כמו גם במה עבור בני נוער אלה לעודד שינוי. עמוד תווך בקהילת DSM, הם מנהלים משהו שנקרא תנועה 515 שיש בו לכל דבר – משירת מילים מדוברות במועדון החברתי Des Moines, וכלה בכתיבת גרפיטי ושליטה בצבעים.

 

המועדון החברתי Des Moines

 

ככל הנראה הביטוי המשמעותי ביותר למה המשמעות של תרבות לדה מוין, בית האש דקו ההיסטורי המשופץ והמהיסטורי הוא בעת ובעונה אחת מרכז חברתי, תרבותי ואמנות. קידום הכללה על ידי הפצת אמנות ותרבות ברחבי העיר, כדאי לבקר. בנוסף, יש מספר עצום של סדנאות הפתוחות לכל הגילאים (ריקודים לשירה עד בישול עד שיעורי גיטרה ומשחק) ואירועים יומיומיים מוזיקה חיה, ליל טריוויה, הפקות תיאטרון ועוד.]

 

תמונה: @samfathallah

 

 

פסטיבל האמנות של Des Moines

 

פסטיבל אמנות זה מהדהד את רוחו של דז מוין, מעין אמנות מעולה של אמנות חזותית, מוזיקה חיה, סרטים, אמנות אינטראקטיבית ומופעים. ממוקם בפארק השער המערבי, משימתם מסכמת כמעט את כל המקומות עליהם דיברנו עד כה: להשפיע על חייהם באמצעות אמנות תוך טיפוח וחגיגת מעורבותם של כל האנשים.

 

– – –

 

רוצים טיפים נוספים שאצורים על הערים המועדפות עליכם? עיין במדריכי הערים האחרים של לימונדה:

 

  • מדריך המבקר שלך לפילדלפיה
  •  

  • 24 שעות בוושינגטון הבירה
  •  

  • מדריך העיר שיקגו
  •  

  • המדריך המושלם ליום מושלם ב- ATL
  •  

  • המדריך הסופי שלך לסצנת האוכל של בולטימור
  •  

לעדכונים על מתי לימונדה תשיק ביטוח שוכרים ובעלי בתים במדינתך, ראו לימונדה הולכת ארצית .

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה