עבדת זמן רב וקשה למען זה אבל אתה בדרך רשמית לקנות את הבית הראשון שלך. מזל טוב! קניית הבית הראשון שלך היא הישג עצום וזה גם אחת מפצצות הכסף הגדולות שאתה אי פעם תפיל (כפי שאתה בטח מודע!).

 

מלבד ההשקעה האדירה, קניית בית בפעם הראשונה יכולה להיות אתגר. אתה צריך להתמודד עם דברים כמו משכנתא, אשראי, הלוואות ואיזה חשבון נפש פיננסי רציני. אז הגיע הזמן להתמודד עם אחת ההחלטות הכספיות הגדולות ביותר שתקבלו בחייכם: קניית הבית הראשון שלכם.

 

אבל הנה החדשות הטובות: עשינו עבורך את ההרמה הכבדה, וחילקנו את מדריך הקונים של הבית הראשון ל -11 צעדים פשוטים: הנה איך לקנות את הבית הראשון שלך.

 

1. ארגון הכספים שלך
2. כמה אתה יכול להרשות לעצמך
3. מוקדמות מוקדמת
4. מציאת בית
5. אישור מראש על הלוואה
6. הגשת הצעה
7. פיקוח ביתי
8. קניות למשכנתא
9. בעלי בתים וביטוח כותרות
10. סגירת הבית החדש שלך
11. הצעדים הבאים

 

תן למצבך את מתיחת הפנים

 

הלוואות סטודנטים, כרטיסי אשראי שהגיעו לתשלום … היו שם, עשו זאת. זו המציאות הפיננסית החדשה שרבים מאיתנו חושבים לקנות את ביתם הראשון. ואנחנו הראשונים להודות, זה לא יפה. אבל אפשר לנהל את זה! ניתן להשיג בעלות בתים עם כמה החלטות חסכון ממוקדות, הוצאות זהירות והספקנות אשראי.

 

תקן את אשראיך

 

הדבר הראשון הוא הראשון. קבל עותק של דוח האשראי שלך ועבד עליו. אחד הצעדים העיקריים לרכישת הבית הראשון שלך הוא בדרך כלל לקיחת משכנתא, המכונה הלוואה , מבנק. כדי להשיג את הכסף הזה, תצטרך להוכיח לבנק שאתה השקעה טובה, וישיב להם בחזרה בזמן בכל חודש.

 

אם היו לך כמה שיהוקים לאורך השנים, אל תדאג. ניתן לבנות אשראי בגיבוי. כל מה שאתה צריך זה קצת זמן. התחל לחשוב על אסטרטגיה ממוקדת שמובילה לאותו ביקור ראשון בבנק.

 

credit to buy your first home

 

P.S. גם אם יש לך אשראי טוב, כדאי לחשוב פעמיים על רכישות כרטיסים גדולים, או הלוואות גדולות בשנה שקדמו לרכישת הבית הראשון שלך.

 

התחל לחסוך

 

בעוד שהבנקים יעזרו לך להשיג את מרבית התשלום בעת רכישת המקום הראשון שלך, אתה עדיין צריך להכניס מזומנים מראש, גם כן מקדמה. מרבית מתווכי המשכנתא יבקשו כ 20%. המשמעות היא עבור משכנתא בסך 300,000 $, תבחן מקדמה של 60,000 $.

 

אם זה נראה כמו יותר מדי, אולי תרצה לבדוק את ההלוואה של ממשל השיכון הפדרלי מהממשלה, שתאפשר לך מקדמה של עד 3.5% לפחות, או באמצעות דוגמה למעלה, 10,500 $.

 

בנוסף למקדמה שלך, מרבית מומחי הכספים מציעים להכניס כסף לחשבון ‘יום גשום’ עם הוצאות מחיה של לפחות שישה חודשים (למשל מזון, ביטוח, אחזקת רכב, הלוואות, שירותים וכו ‘).

 

עליכם לקחת בחשבון גם את כל העמלות והתוספות הנוגעות לרכישת בית, כמו גם לתהליך המוביל לרכישה הגדולה שלכם. אנו מדברים על דברים כמו דמי מתווך, ארנונה, ביטוח בעלי בתים, דמי בקשה להלוואות, דמי הערכה, דמי בדיקת בית, הוצאות מעבר, תיקונים מיידיים ודמי הכנה לתעודות. וואי, זה היה מלא פה.

 

Average Property Taxes By State

 

כאשר האבק מתיישב בחישוב הכספי הזה, יתכן שאתה מכפיל את המספר שתניח לכיסוי כל העלויות. אז עכשיו מגיע החלק הקשה: חיסכון. אם אתה יותר סוג של צ’ק משכורת לתשלום, לקצין ההתנהגות הראשי שלנו, דן אריאלי, יש כמה טריקים מתוקצבים המגובים על ידי מדע אם אתה זקוק לאיזה פיקו (ומוטיבציה!) כדי לחסוך .

 

ראה כמה אתה יכול להרשות לעצמך

 

שמעת את המונח ‘עשיר בית, עניים במזומן’? זה כאשר אתה הבעלים של בית, אך אין לך מספיק $$ בכדי לעמוד בהוצאות החודשיות. אנחנו לא רוצים שזה יקרה לך! אז לפני שתתחיל לחפש מקום, נסה להבין כמה אתה באמת יכול להרשות לעצמך לחפות על החפירות החדשות שלך.

 

איך? טיפ מקצוען: קח את הכנסותיך השנתיות והכפיל אותה ב 28% – זה הכי הרבה שאתה צריך להוציא על משכנתא, ארנונה וביטוח בעלי בתים למקום החדש שלך, יחד.

 

נשמע מסובך? אל תדאגו, אנו נשבר את זה.

 

נניח שההכנסה שלך היא 80,000 $ בשנה. על פי ההנחיות שלעיל, תקציבך הוא 22,400 $ למסים, ביטוח ומשכנתא (80,000 $ x .28 = 22,400 $).

 

לצורך מיסי רכוש וביטוח בעלי בתים, ניקח ממוצעים לאומיים:

 

   
 • 2,505 $ היו הסכום הממוצע של ארנונה [1945906] האמריקנים שילמו בשנת 2017
 •  

 • 1,131 $ הם כרגע העלות הממוצעת (שנתית) של מדיניות בעלי בתים בארה”ב
 •  

 

עכשיו, לכמה חישובים:
22,400 $ – 2,505 $ – 1,131 $ = שארית של 18,764 $ למשכנתא שלך

 

אז כשאתה עובר לבנק לקבלת ההסמכה שלך מראש, כבר יהיה לך מושג די טוב כיצד אמור להיראות תשלום המשכנתא השנתי שלך. ציון!

 

קבל תוקף מקוון, בטלפון, או בבנק המקומי שלך

 

השלב הבא להבנת כמה אתה יכול להרשות לעצמך בבית הוא לקבל הצעת מחיר ראשונית על המשכנתא מהבנק. תהליך זה ידוע כקידום מוקדם.

 

כדי להיפטר מראש, כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לרשת (או להתקשר לבנק שלכם) ולספק להם את ההכנסה, הנכסים והחובות שלכם. בעזרת מידע זה תקבל מושג בסיסי מאוד לגבי כמה מהמשכנתא שאתה יכול להשיג.

 

הערה: המספר הזה הוא ראשוני, והוא עשוי להשתנות, , מכיוון שכל בנק בו תשתמש יסתכל לעומק על האשראי והבריאות הפיננסית שלך בתהליך האישור ו / או המשכנתא מראש.

 

בסך הכל זו אפשרות נהדרת אם ברצונך להתחיל לחפש מקום אך עדיין לא מוכנים להכניס כסף (או זמן) לתהליך ההלוואה המלא.

 

פתח את ביתך בחוץ

 

הגיע הזמן לחלק המהנה: ציד בתים! בעוד שרוב האנשים פונים לסוכני נדל”ן כדי לעזור להם למצוא את המקום הראשון שלהם, ישנם טונות של משאבים אם אתה רוצה לעשות זאת בעצמך.

 

אתה יכול ללכת לטכנולוגיה ולהוריד אפליקציות כמו Zillow, Realtor.com וטרילה, או שאתה יכול להשתמש בטקטיקות מיושנות כמו לחפור בקטע הנדל”ן בעיתון המקומי שלך, או להכות את המדרכה כדי לראות מה מוצע ב שכונה ספציפית.

 

עם זאת, לסוכני הנדל”ן יש ידע אינטימי על תהליך הרכישה הביתי הראשון, כישורי משא ומתן מושחזים והיכרות עם השוק באזור בו תרצה לגור. התובנה (והשירותים שלהם) יכולים להיות בעלי ערך רב. סוכן מנוסה יכול לייעץ לך לגבי דברים חשובים כמו תנאי שוק, והאם הבתים שאתה אוהב מתומחרים כראוי.

 

לא משנה כיצד תתקדם, הנה כמה טיפים מומחים לחיפוש הבית שלך:

 

1. זה לא קשור לעיצוב, אלא למבנה הבית, לפריסה ולשכונה.

 

2. תעד את הכל! תמונות ו- vids הם חובה להשוות בין כל האפשרויות שלך בהמשך.

 

3. בדוק זאת – שימו לב לדברים כמו מצב חלונות, אינסטלציה, יחידות חשמל, חימום וקירור, קמינים, דוודים, לחץ מים וכו ‘.

 

4. ביקור אחד אינו מספיק – בדוק את המקום במהלך היום והערב, ובסופי השבוע וביום חול, כדי שתוכל לקבל תחושה של תנועה ורעש.

 

5. שאלו את שכניכם הפוטנציאליות מה הם חושבים על המיקום והבית.

 

6. אם אתה מסתכל במקרה בבית ב- HOA , דע מה אתה מקבל את עצמך מחדש: שירותים, חוקים, אגרות וכו ‘.

 

7. אם אתה בוחן לרכוש דירת או שיתוף פעולה, הקפד לשאול את הבעלים לגבי מדיניות כלשהי הנוגעת לחברים הפרוותיים שלך וחיות מחמד אחרות.

 

8. חשבו על לוגיסטיקה כמו נסיעה לעבודה, חניה, מרחק לרופאים, קלות גישה לאורחים ובתי ספר אם יש לכם ילדים.

 

9. אחרון חביב, וודא שאתה יודע מה באמת חשוב לך והיצמד לתותחים שלך. אמנם אין דבר כזה הבית המושלם, אבל בהחלט יש בית בחוץ שיהיה לך.

 

ברגע שאתה מרגיש שאתה מתקרב לבית החלומות שלך ויש לך כמה זוכים פוטנציאליים באופק, הגיע הזמן להתחיל לחשוב על קבלת אישור מראש.

 

שורת האס שלך בבור, המכונה אישור מראש

 

קבלת אישור מראש מעורבת קצת יותר מאשר ההסמכה לפני כן, אך ישנם שני יתרונות עיקריים: 1) זה נותן לך תמונה ברורה של מה שאתה יכול ולא יכול להרשות לעצמך ו 2) זה משמש אות חיובי לפוטנציאל מוכרים שאתה קונה רציני (ויכולים להגביר את הסבירות שהם יבחרו בהצעה שלך על פני מישהו אחר ללא אישור מראש!).

 

כדי לקבל אישור מראש, הבנק שלך יצטרך להעריך את הרקע הפיננסי ואת דירוג האשראי שלך.

 

Pre-approval Checklist - Lemonade Blog

 

בתמורה למידע זה, מלווה פוטנציאלי יודיע לך כמה אתה יכול לשאול, לאיזו ריבית אתה זכאי, ואם יש רלוונטיות, לאילו תוכניות הלוואה להירשם. כשאתה מרגיש מוכן להציע הצעה, בוא עם אישור מקדים לתיק, מכיוון שזה עשוי לתת לך את העליונה על מתמודדים אחרים.

 

הערה: יש אנשים (ומתווכים) שמעדיפים לבצע את התהליך מראש לפני שהם מתחילים לחפש מקום, אך לפעמים יש תאריך “מכירה” לאישורים אלה (60 – 90 יום, אשר זה לא תמיד ההימור הטוב ביותר, במיוחד עבור מבקש בית חדש שמקדיש את זמנו.) זה תלוי בך – כך או כך זה בסדר.

 

תציע הצעה (סוף סוף!)

 

אז מצאת את זה? עכשיו הגיע הזמן להציע הצעה.

 

בעוד שהצעת הצעה היא יחסית פשוטה (אל תציע הצעה מעל למה שכבר החלטת שתוכל לשלם), יש כמה ניואנסים שצריך לשים לב: תאריך הסגירה, כל ריהוט ומכשירים שתרצה לקנות , תיקונים שהמוכר יצטרך לעשות לפני שתסגור וכו ‘.

 

יש רק שלוש דרכים בהן יכולה להיות הצעה: כן , לא , או Counteroffer .

 

אלא אם כן היית נמוך מדי (או גבוה) עם ההצעה שלך, אתה יכול למדי לצפות מהמוכר שיחזור עם מספר אחר, המכונה הצעה נגדית. אבל אל תדאג. זה המקום בו סוכן נדל”ן שימושי, כך שלא תצטרך לבצע את כל המשא ומתן לבד. אל תלחץ אם המוכר לא יחזור אליך מייד – לרוב יש להם 48 שעות להגיב.

 

ברגע שיש לך “כן” מהמוכר, קבל את הכל בכתב (אם הסוכן שלך עדיין לא עשה זאת בשבילך). המכונה ‘חוזה רכישה’, מסמך משפטי זה אמור להכיל את כל הפרטים על מקום מגוריך, פרטי המוכר, תנאי המכירה, דברים שאתה רוצה לרכוש, עמלות , גילויים וכו ‘. יתכנו גם מקרים במקרה של חוסר תום לב, או במקרה של גילוי של משהו לא ראוי כשמפקח הבית שלך יתחיל להסתובב.

 

ברגע שמוכר יקבל את ההצעה שלך, לרוב יהיה לך 60-90 יום כדי לקבל הכל בתור – בדיקת בית, הערכה, משכנתא וכו ‘- אז קרא בעיון את הסעיפים הבאים! לא תרצה להחמיץ צעד.

 

P.S. לאחר שההצעה שלך תתקבל, תעבור למשהו שנקרא נאמנות. משמעות הדבר היא שגורם שלישי נייטרלי יבטיח את כל המסמכים, הכספים וחיוניים אחרים שיהיו במקום לפני סגירתך.

 

וודא שביתך החדש בקרוב יהיה במצב טוב עם בדיקת בית

 

אחד הדברים החכמים ביותר שאתה יכול לעשות זה לבדוק את הבית החדש שלך לפני שאתה מנקד את ה- I וחוצה את ה- T.

 

House Inspection - Lemonade Blog

 

למרבה הצער, ישנם דברים רבים שיכולים לבוא בביקורת ביתית שהבעלים הקודם לא היה מודע אליהם במהלך המשא ומתן. אז קבלת אחת עשויה פשוט לחסוך לך נתח של שינוי נחמד בהמשך.

 

באופן כללי, ההצעות מותנות בבדיקה ביתית בנכס בכדי לבדוק אם יש סימנים של נזק מבני, או דברים שעשויים לתקן. מגבלה זו מגנה עליכם בכך שהיא נותנת לכם הזדמנות לשאת ולתת מחדש על ההצעה שלכם או לסגת ללא עונש במידה והבדיקה חושפת נזק מהותי משמעותי.

 

בבדיקת הבית שלך תבדוק דברים כמו טרמיטים, עובש, חוסר עקביות ביסוד, חולשת קירוי ועוד. אנו ממליצים לך להסתובב עם הפקחים כדי שתוכל לראות איפה הנושאים נמצאים (אם יש כאלה) וללמוד קצת יותר על מה תקבל לעצמך.

 

לאחר סיום הבדיקה תקבלו גם אתה וגם המוכר עותק של הדוח. זה הזמן לבקש מהמוכר לתקן כל דבר בעצמם לפני שתסגר את המכירה בפועל.

 

חפש במחירים הטובים ביותר

 

אם יש משהו שעליכם לעשות מאמץ נוסף, זה קנה סביב המשכנתא. למעשה, חיפוש אחר הצעות מחיר חלופיות למשכנתא יכול לחסוך לך אלפי דולרים באמצעות ריביות נמוכות יותר.

 

כתזכורת, הצעד הראשון שלך בדרך למשכנתא היה קבלת אישור מראש ממלווה. עכשיו הגיע הזמן לראות מי ייתן לך את התעריף הטוב ביותר. רק בגלל שקיבלת אישור מראש ממלווה אחד לא אומר שאתה צריך להישאר איתם. וזכרו: קבלת משכנתא איננה מאמץ בגודל אחד.

 

חדשות טובות? הרבה מהקניות בסביבה ניתן לעשות זאת באופן מקוון. חברות כמו LendingTree ו- Bankrate הפכו את זה לסקל קל (וחינמי!) סופר להצעות מחיר ממספר המלווים בקלות יחסית.

 

ברגע שתשבו עם המלווה, תצטרכו לחשב את הזוהר הנחמד – דברים כמו לבחור הלוואה בריבית קבועה או בריבית מתכווננת, והאם היא תהיה מגובה ממשלתית, תואמת או לא ג’מבו. איזה סוג הלוואה תבחר באמת תלוי בך – זו החלטה מאוד אינדיבידואלית.

 

יש אנשים שאכפת להם רק לשלם את אותו הסכום בכל חודש. יש קונים שרוצים לוודא שהם משלמים כמה שפחות לאורך חיי ההלוואה. לאחרים אכפת מלשלם כמה שפחות מראש, מכיוון שזה המקום הראשון שלהם ואין להם עדיין המון הון עצמי בנוי.

 

לדוגמא: אם אתה מתכנן להישאר בבית שלך עד סוף חייך ולהקפיד לשלם את אותו מחיר מדי חודש, הלוואה ל 30 שנים קבועה יכולה לעשות את העבודה. לחלופין, אם אתה מתכוון שהמקום הראשון שלך יהיה יותר בית סטארט-אפ, ואתה מוכן לשלם קצת יותר עבור הריבית הכוללת הנמוכה יותר, הלוואת ריבית מתכווננת למשך 15 שנה עשויה להיות הדרך הנכונה.

 

בכל מקרה, ברגע שתבחר את הדרך בה תרצה לבנות את המשכנתא ותתן למלווה את האור הירוק , הם יתחילו בתהליך שנקרא חיתום. הם אוספים את כל המידע הכספי הרלוונטי שלך, ישלחו שמאי לביתך וודאו כי המקדמה תקינה, בין היתר, בשלבים האחרונים לרכישת הבית הראשון.

 

הגן על ההשקעה שלך: בעלי בתים וביטוח כותרות

 

המלווים משכנתא מחייבים בעלי בתים לבטוח בעלי בתים. ישנן מספר סיבות לכך, אך החשוב ביותר הוא שהמלווה שלכם תרצה שביתכם ייבנה מחדש במקרה של אסון.

 

אבל כיסוי ביטוח לבעלי בתים אינו נועד רק למלווה שלך. ישנם מספר יתרונות לביטוח בעלי בתים עבורך – הוא מספק כיסוי ל:

 

   
 • מקרים בהם יתבעו אותך וכי יש לך שכ”ט משפטי נמרץ
 •  

 • מבקרים שנפגעו במקומך ומצפים מכיסוי החשבונות הרפואיים שלהם
 •  

 • מצבים שבהם הכלב שלך נושך מישהו ואתה אחראי
 •  

 • נזקים לרכושך כתוצאה מפסולת, אש, ברד וסיבות טבעיות אחרות
 •  

 • גניבה מביתך, ובכל מקום אחר
 •  

 

אמנם עלות הפרמיה הביטוחית שלך והכיסוי הוא שיקול עיקרי עבור מרבית בעלי הבתים, אך יש גם את ] תביעות , שירות לקוחות, תוספות והתקנה למחשבה. לדוגמה, אם אתה מעדיף לעשות דברים לבד, ללא מתווך, תרצה לבדוק חברות שפועלות באמצעות אפליקציה כמו לימונדה. אם אתה מעוניין לכסות על דבר מאוד ספציפי, נניח את אוסף האמנות שלך, ייתכן שתרצה לבחון מבטח המתמחה בסוג זה של כיסוי עבור בעלי בתים, או לרכוש מעט כיסוי נוסף 19459003] .

 

Average Annual Homeowners Insurance Premium - Lemonade Blog

 

ביטוח כותרות הוא סוג אחר של ביטוחים שתזדקק להם לפני הסגירה. ביטוח מסוג זה פועל כדי להגן עליכם (ועל המלווה) במקרים בהם המוכר אינו מסוגל למעשה להעביר את בעלותכם מסיבה כלשהי.

 

בנוסף, זה מגן עליך מפני תביעות, הונאה ואפילו יורשים ללא שם של רכושך. מדוע תצטרך זאת אם יש לך ביטוח לבעלי בתים, אתה שואל? ובכן, ביטוח דירה מכסה רק את המקום שלך, לא את הארץ שהוא נמצא בה. אין ספק, לאדמה זו היו הרבה בעלים קודמים שיכולים להיות להם סוגיות פתוחות או תביעות יוצאות דופן. ו- FYI, ניתן להגיש תביעות נגד מי מהאנשים האלה (גם אם הם כבר לא בין החיים) נגד הנכס ואתה כבעלים הנוכחי. אז ביטוח כותר הופך את הבית שלך, ובכן … לשלך!

 

בדרך כלל, החברה האחראית על ההפקה, או עורך הדין שלך לנדל”ן, תדאג לזה, אך תוודא שהיא מסומנת מהרשימה שלך לפני שתתחיל לסגור.

 

סגור את העסקה

 

המלווה שלך ייתן לך את הסגירה מראש (בהנחה שלחתמי החזקים יהיה כל מה שהם צריכים לצורך ההלוואה שלך) ולהפוך אותה לרשמית. הסגירה היא ההעברה הרשמית של הכותרת בבית הקרוב לביתכם מהמוכר לעצמכם.

 

באופן כללי תתקיים פגישת סגירה עם כל עורכי דין, נציג מטעם חברת המלווה והמלווה, מי שמוכר את הבית, שלך ושל סוכני הנדל”ן שלהם, וסוכן סגירת נוכחים. סביר להניח שזה יימשך כמה שעות, לכן הקפד לנקות את לוח הזמנים שלך ולקבל פסק זמן מהעבודה אם זה במקרה באמצע השבוע.

 

במהלך הסגירה, תחתום על מסמכים להעברת בעלות, מסמכי משכנתא המכילים את כל הוראות ההלוואה שלך, וכל מסמכים משפטיים אחרים הנוגעים לפרטי העסקה כגון ריהוט שתרצה לרכוש מהמוכר.

 

הביא את הדברים הבאים לפגישתך:

 

   
 • תעודת הזהות / תעודת הנהיגה שלך
 •  

 • הוכחת ביטוח בעלי בתים (עם תאריך תוקף ]
 •  

 • החוזה שאתה והמוכר ערכת
 •  

 • קופאיות בודקת את סכום המקדמה (עורך הדין או הנפקד שלך אמורים לעזור לך עם הסכום המדויק)
 •  

 

הערה: יש גם חבורה של עמלות אחרות הקשורות לסגירה. היו מוכנים לשלם בין 2-5% ממחיר הרכישה של הבית החדש שלכם (בנוסף למקדמה) עבור דברים כמו דוח אשראי, מיסי העברה, דמי דיווח, ריבית בתשלום מראש, דמי מקור, דמי חיתום, דמי נאמנות , ובמקרים שבהם אתה משלם מקדמה של פחות מ 20% – ביטוח משכנתא פרטי.

 

ברגע שתחתום בקו המנוקד, סוכן הסגירה יעביר לך את המפתחות לבית הראשון שלך!

 

מזל טוב על קניית הבית הראשון שלך!

 

OMG. בדיוק קנית את הבית הראשון שלך. עכשיו אתה יכול להשתגע על הסיפון מהמקום שלך עם דברים. ובכן, לא ממש.

 

האם אתה זוכר שסף של 28% שדיברנו עליו חזרה בהתחלה? הגיע הזמן להוציא לפועל את זה. וודא שיש לך מספיק $$ בכדי לשלם את ביטוח המשכנתא, המסים והבעלים שלך בכל חודש. לאחר מכן, התייחס אל עצמך. אך עשו זאת במתינות.

 

פריט אחד בכרטיס גדול כל חודשיים עשוי להיות מקום נחמד להתחיל בו. אבל אם אתה לא מאסטר לתקצוב, אין דאגות – יש לנו כמה שיטות שימושיות ומגובות מדע כדי להציל כמו מקצוען ולבלות בצורה חכמה יותר. רמז: זה קשור לדמיית העצמי העתידי שלך.

 

לא רק שהקפדה על התשלומים החודשיים שלך תועיל לציון האשראי שלך, אלא שהיא גם תאפשר לך לחשוב על אירועים גדולים (גר) אחרים בחיים בעתיד, שלא לדבר על חיסכון לטווח הארוך. # מבוגרים מישהו?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה