אם אתה מחפש להתיישר מהשכירות שלך אך אינך מוכן לעבור לגורמים, דירה עשויה להיות הפיתרון שלך.

 

דירות אינן מושג חדש בעולם הנדל”ן, אך הן הופכות במהירות לפיתרון אידיאלי למילניום, שיש סיכוי של 52% יותר לרכוש דירה לעומת הוריהם או סבא וסבתא, [ 19459005] על פי מחקר של Clever Real Estate.

 

מה כל כך נהדר בקונדוסים? TL; DR: הם ממש כמו בלוקים לדירה, אך מנוהלים על ידי עמותה וזולים יותר מאשר לקנות בית , כך על פי האיגוד הלאומי של מתווכים (NAR).

 

אבל יש גם כמה חסרונות.

 

בין אם אתה כבר בשוק או שאתה מסתובב עם הרעיון, אנו יודעים שיש לך שאלות. אז בעזרת קהילת הלימונדה שלנו, אנו מביאים לכם סדרה דו חלקית שתעזור לכם במסע הקנייה שלכם. חלק ראשון יעזור לכם להתווכח על היתרונות והחסרונות, ואילו חלק שני הוא מבט מעמיק אל תוך כיצד לקנות כזה .

 

מה זה בכלל דירה?

 

בית משותף, או דירה, די דומה ליחידת דירה רגילה. ההבדל הוא שכל האזורים המשותפים, כמו החצר האחורית או הפטיו שלך, נמצאים בבעלות ומנוהלים על ידי ארגון שנקרא בדרך כלל איגוד בעלי בתים (HOA).

 

אז כבעלים של דירות אתה משלם להנהלה כדי לשמור על השטחים המשותפים בבניין שלך, אבל אתה אחראי על הבית שלך.

 

Apartment

 

יתרונות וחסרונות של קניית דירה
 

1. ניהול

 

פרו

 

HOAs מנוהלים היטב עושים הרבה הרמה כבדה בשבילך. הם יוודאו שיש מספיק כספי מילואים לפרויקטים של חירום, וזה הקלה גדולה עבור מי ששונא לטפל בתיקונים או בתחזוקה. ואם יש לך שירותים, הם גם יטופלו על ידי הלוח. אתה יכול גם להניח שהמרחב החיצוני המשותף שלך ייראה ללא רבב – ואינך צריך להזיז שריר.
 
ארגוני הבריאות העולמיים דואגים גם הם:

 

1. סוגיות של פינוי אשפה או ביוב
 
2. ביטוח לחלל החיצוני המשותף שלך (אך עדיין תצטרך ביטוח דירות לדירה ולדברים שלך)
 
3. שירותי דשא
 
4. תחזוקה ותיקונים

 

קון

 

נציגי משרד הבריאות אוספים טונה של כסף, ולכן חשוב לוודא שאתה בסדר עם העמלות הנוספות הללו (עוד על כך בהמשך). בנוסף, תרצה שה- HOA שלך יהיה מסודר כראוי כדי למנוע אסון. בכל HOA יש 2 קרנות, חשבון הפעלה (המשמש לתחזוקה) וקרן מילואים לפרויקטים ארוכי טווח. אם זה מנוהל בצורה לא טובה, הם יוכלו להקצות כספים בצורה שגויה, ולאלץ אותך לשלם תוספת תשלום כדי לסיים תיקונים ופרויקטים.

 

2. חוקים ומגבלות

 

פרו

 

עם HOA, יהיו לך חוקים ומגבלות מסוימים בכל מה שקשור לחלל המגורים שלך. חלקם עשויים להיות ברורים, כמו לשמור על המוזיקה ולאסוף את הכלב שלך. מצד שני, כללים פירושם שלעולם לא תצטרכו להתעמת עם השכן לגבי מפגשי התיפוף השבועיים שלו. זו גם יכולה להיות הקלה בכך שמישהו אחר יקבע את הכללים, במיוחד אם אתה מעריך מרחב שליו ושלווה.

 

הלימונדר מאט נ ‘, בעל דירות מניו יורק, נאלץ לבדוק את הכללים ולחתום עליהם כחלק מתהליך הקנייה. אבל עבור מאט, לא היה שום דבר מדאיג מדי בחוזה שלו:

 

“החוזה שלי רק אכף שעות לילה שקטות במהלך השבוע, והבטיח שלא נניח דברים במסדרון שיכולים לחסום אנשים.”

 

קון

 

חוקים יכולים להרגיש כמו לחזור לבית הספר. האמת היא שללוחות דירות יש מוניטין של היותם קשים בכל הנוגע לאירוח של אורחים או לבקש אישור לשיפוצים או קישוטים.

 

למשל, אם ברצונך להתקין טכנולוגיית אנרגיה ירוקה , תצטרך לבקש רשות מה- HOA שלך. אם הם יגידו לא – יצא לך מזל.

 

3. מחיר

 

פרו

 

דירות נוטות להיות זולות יותר מבתים. מחיר נמוך יותר פירושו שתשלמו פחות כסף מראש, כמו גם תשלום חודשי קטן יותר מאשר הייתם עושים עבור משכנתא לדיור, או במקרים מסוימים עבור שכר דירה. נתונים עדכניים של האיגוד הלאומי של מתווכים מראים מחיר מכירות חציוני של 240,900 $ לבתים צמודי קרקע בארצות הברית, לעומת 225,100 $ עבור דירות.

 

עבור מאט נ ‘, מחיר דירת החלומות שלו תרם משמעותית להחלטתו:

 

“הייתי צריך לעשות את המתמטיקה כמה פעמים כדי לוודא שאוכל להרשות לעצמי את הדירה. ברגע שידעתי שאוכל, הייתי בטוח יותר בקבלת ההחלטה הגדולה הזו. עכשיו המשכנתא שלי רק מעט גבוהה יותר ממה ששילמתי בשכר דירה בכל חודש. “

 

FYI – אם שמעת שמועות כי קונדוסים פוחתים בערך מהר יותר מבתים צמודי קרקע, זה מיתוס! על פי האיגוד הלאומי של מתווכים, בתים משותפים יש בתים שאינם מתאימים בכל מה שקשור להערכה. שווי השוק הממוצע עלה ב -38.4% בין 2012-2017 ברחבי ארה”ב, כך עולה ממחקר של חמש שנים שנערך על ידי Trulia.
 

 
קון

 

אמנם דירות בתים עשויים להיות מעט זולים יותר מבתים צמודי קרקע, אך המחיר אינו הדבר היחיד שתצטרך לחשוב בו. כמה עמלות חודשיות של HOA יכולות לעלות כמה אלפי דולרים, תלוי במיקום או שירותים. לדברי מתווך, העמלות נעות בין 200 ל -300 דולר לחודש, בממוצע.

 

סיד, בעל דירות ולימונדר מסן פרנסיסקו, מייעץ לשים לב לדמי. הוא אמר לנו את זה,

 

“לפעמים יחידות חדשות מתומחרות בצורה אטרקטיבית, ודמי ה- HOA לחודש $ מוסתרים באותיות הקטנות. וודא שאתה מבין כמה אתה מתכוון לשלם, מה מכסה העמלה הזו והאם הסכום מוצדק לערך שאתה מקבל. “

 

4. קהילה

 

פרו

 

אם אתה אוהב את הרעיון לחיות בקהילה תומכת שיכולה להציע הזדמנויות חברתיות, דירה עשויה להיות עבורך. זוהי הזדמנות נהדרת לפגוש חברים ולהקים ערבי סרטים, עוגיות ועוד. אופיו של מתחם מעודד תחושה קרובה של קהילה שלא מורגשת בבתים צמודי קרקע.

 

גם קהילה בדרך כלל בטוחה יותר. בחלק מתחמי הדירות מותקנות מערכות אבטחה די מתוחכמות, או מאבטחים 24 שעות ביממה. זה יכול לספק רמה נוספת של בטיחות ביתית ושקט נפשי לתושבים.

 

קון

 

לא כולם אוהבים להיות קרובים לשכניהם, במיוחד כאשר הקול עובר דרך הקירות. דירות מורכבות בדרך כלל מבתי דירות גדולים עם יחידות בודדות המוקמות אחת ליד השנייה.

 

זה אומר הרבה פחות פרטיות, במיוחד אם השכן שלך קצת חטטני! תצטרך לשתף גם דברים בסיסיים כמו תיבת הדואר שלך, פינוי האשפה ומתקני האחסון.
 

 

 

5. שירותים

 

פרו
 
הטבה אחת גדולה למגורים במלון היא גישה למטיילים. יתכן שלא תוכל להרשות לעצמם בית עם בריכה, אבל דירות עשויות להציע שירותים מפוארים כמו חלל חיצוני, מגרשי טניס, בריכה גדולה או ספא. חלק מהמתחמים אפילו משתמשים בשירותים באתר, כמו קונסיירז ‘או משק בית.

 

סיד נמשך לשטחים הפתוחים הגדולים שהיו בדירתו:

 

“יש המון שטחים פתוחים עם עצים וספסלים, מה שמאוד נדיר למצוא בתוך קהילה פרטית ב- SF. לפעמים, כשאני רוצה ליהנות מהאוויר הצח בשעת לילה מאוחרת, אני יודע שזה בטוח לחלוטין מכיוון שהוא דורש גישה למפתח. “

 

קון

 

השירותים אינם מיועדים לכולם; אם אתה לא טניסאי, למה להתרגש ממגרש טניס? בנוסף, שימו לב כי שירותים מפוארים בדרך כלל מגיעים עם דירות יקרות מאוד, לכן אל תצפו למצוא ספא בכל מקום בו אתם בודקים.

 

קנייה לעומת שכירות

 

כשמתלבטים אם דירה מתאימה לך, בטח שמעת שנשאל, “ קונה טוב יותר משכירות ?” כמו כל השאלות הגדולות, התשובה אינה פשוטה.

 

כשמדובר במחיר, יש הרבה גורמים שיש לקחת בחשבון כשחושבים על קנייה לעומת השכרה. כדי לקנות, תזדקק לתשלום מקדמה ניכר, בדרך כלל סביב 20% להלוואת בנק ישירה. השכרת דירת דירה תדרוש פחות תשלומים חודשיים מאשר משכנתא, אך בבעלותך תצטרך גם לקחת חלק בארנונה, ביטוח דירות , ו- כמובן, דמי HOA.

 

ובעוד שההלוואה שלך תישאר פחות או יותר קבועה, מחירי שכר הדירה עשויים לעלות בהתאם למיקום הנכס.

 

בסוף היום, התשובה תלויה באמת אם נוח לך להניח סכום כסף גדול, וכמה זמן אתה מתכוון להישאר בבית שלך.
 

אם אתה יכול להרשות לעצמך לשים סכום ניכר לתשלום המקדמה שלך, קונדוסים יעריכו לאורך זמן ובסופו של דבר יהיו השקעה כספית חכמה יותר מאשר להשכרה, על פי דוחות המשכנתא.

 

שורה תחתונה

 

לפני שהחלטת לקנות, הקפד לשקול את היתרונות והחסרונות כדי לוודא שזה מתאים לך. Condos אינם מיועדים לכולם, במיוחד אם אתה מישהו שאוהב את המרחב שלהם.

 

אבל אם אתה אתה מישהו שאוהב תחושה של קהילה, שירותים, וכי מישהו אחר יאכוף את החוקים, דירת דירות יכולה להיות בדיוק בשבילך.

 

ואם אתה מחליט לקנות, עיין במדריך שלנו כיצד לקנות דירה ב 7 צעדים פשוטים .

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה