“חג”, יום שלישי חדש יחסית הוקם במטרה להפנות מחדש את שיגעון הקניות שלנו סביב חגי החורף. אקה, הזכיר לנו לתת לאלו שפחות המזל ובזמן שאנחנו מבלים יותר על מתנות לחברים ומשפחה, ולעצמנו (אם כי נשאל כמה אנו באמת צריכים …).

 

מאז הקמתה בשנת 2012, מתן יום שלישי עזר לעמותות להגביר את מאמצי הגיוס שלהם. אנשים שטבעו במקור ברחוב י ’92, והיא רותמת את “ את הפוטנציאל של המדיה החברתית ואת נדיבותם של אנשים ברחבי העולם להביא לשינוי אמיתי בקהילות שלהם.”

 

 

ובכל שנה ההשפעה של מתן יום שלישי גדלה. אחד ממקימי התנועה, אשה קוראן, מציין כי הנתינה ביום זה התחילה עם 10 מיליון דולר שנתרמו ברשת בשנת 2012, ו -2,500 עמותות שנחתמו על הרעיון. מאז עלה מספר הדולרים שנתרמו ביום זה בארצות הברית באחוזים דו ספרתיים מדי שנה. יותר מ -300 מיליון דולר נתרמו בשנת 2017 רק 24 שעות היום עצמו. (מקור: סקירת החדשנות החברתית של סטנפורד)

 

כיצד מדע מסביר את מתן הצדקה שלנו

 

מדוע גדלו התרומות המקוונות? קחו בחשבון את נקודת המבט של כלכלה התנהגותית – על פי מספר מחקרים שקשורים לנתינת צדקה, אנו רוצים לעשות את מה שאנשים אחרים עושים (אין שם הפתעה). אבל זה מעמיק יותר: על פי מחקר במרכז לאחור במבט לאחור באוניברסיטת דיוק, אנשים רוצים לעשות מה שאנשים אחרים חושבים הדבר הטוב ביותר לעשות – ‘הנורמה המבקשת’, בכלכלה התנהגותית מדברת.

 

קח מחקר זה , שם החוקרים שלחו שני אימיילים מתרומת ארגונים לא ממשלתיים שעודדו אנשים לתרום את איבריהם – משימה לא קלה במיוחד. בזמן הניסוי שלהם, 45% מהאמריקאים היו תורמי איברים, ולכן העלאת המספר הזה תהיה אתגר. אבל היה להם סטטוס זה ביד: 95% מהאמריקנים תמכו בתרומת איברים.

 

דוא”ל אחד היה תבנית סטנדרטית שביקשה מאנשים להירשם לעמותה של תרומת האיברים. לשני היה משפט נוסף בכותרת: 95% מהאמריקנים תומכים בתרומת איברים.

 

התוצאות, למרות שהן מעטות במספרן, היו משמעותיות: רק 1.3% נרשמו כתורם איברים בדוא”ל הרגיל, ואילו כמעט 4X עשו זאת (4.9%) עם הדוא”ל עם הנורמה המבקשת. הודעת הנורמות החברתיות הובילה לעלייה ניכרת, וכמעט פי ארבעה רישומים.

 

הנתינה ביום זה מדבקת, בין השאר כתוצאה משימוש בנורמות לא-חוקיות ביום זה. קוראן מציין כי “אנשים שמסגירים GT, בערך 75 אחוז הם תורמים קיימים ו -25 אחוז הם חדשים, מה שמדגים שהיום מציע פוטנציאל לעסוק הן בחירת בחירה קיימת והן להקות של מתנות חדשות ומעוניינות. GT גם לא מוציאה כסף מימי השנה האחרים: בדומה לקמפיינים להקלה על אסונות, GT יוצרת דוקרן נתון אך ללא שום טבילה מתאימה במתן שאר השנה. “

 

 

אז בעוד מתן יום שלישי עשה צעדים בין היתר, באמצעות כלים אחרים, לנורמה המניעה את היתרון שלהם, יש את שאר השנה לדאוג גם להם.

 

להלן 9 דרכים להגביר את הענקת הצדקה שלך כל השנה, יחד עם כמה מבני הזוג לימונדה Giveback .

 

1. תן דם עם הצלב האדום האמריקאי

 

מתן דם הוא אחד הדברים בעלי ההשפעה הגבוהה ביותר וניתן לטעון מאמץ נמוך שניתן לעשות ביום שלישי.

 

“כל שתי שניות מישהו בארה”ב זקוק לדם. תורמים מתנדבים הם המקור היחיד לדם וטסיות דם לאנשים הזקוקים לעירויים. תרומה אחת עשויה להציל עד שלושה חיים, “אומר ג’ון רוטמאייר, נציג הצלב האדום (לימונדה שותף לגיבוי ).

 

זה די מדהים לחשוב שלוקח פחות משעה להציל שלושה חיים. ולמרבה המזל, לצלב האדום מערכת סופר קלה לנתינת דם באזורכם. לקביעת פגישה, עבור אל אתר האינטרנט של הצלב האדום, הקלד את המיקוד שלך ובחר מכל מרכזי תרומת הדם הסמוכים.

 

לקבלת נקודות בונוס, בקש מחבר שיבוא איתך. זה יהרוג 2 ציפורים באבן אחת – תקבל קצת תמיכה מוסרית, ותכפיל את ההשפעה שלך מהצלת שלושה חיים להצלת שש.

 

2. תרמו יום הולדת ללהט”ב + נוער

 

ב- מרכז עלי פורני , המרכז הקהילתי הגדול ביותר לבני נוער חסרי בית להט”בים, חברים רבים אינם בקשר עם משפחותיהם. בגלל זה, לרוב אין להם את האמצעים לחגוג את ימי ההולדת שלהם.

 

זו הסיבה שיצרו את יום הולדת הפרויקט.

“יום הולדת לפרויקט מציע לצעירים שנדחו על ידי משפחותיהם והפכו את האומללים וחסרי הבית להזדמנות לחגוג את חייהם, סנטימנט רבים מהם הוכחשו. באמצעות קרן זו אנו יכולים להציע לצעירים הזדמנות לחגוג את היום המיוחד שלהם “, אומר אלכס רוג, מנהל פיתוח.

אם ברצונך לתת לילד להט”ב + מתנת יום הולדת, אתה יכול לתרום יום הולדת, או ליצור אישי קמפיין יום הולדת לפרויקט והזמין את בני משפחתך וחבריך לתרום.

 

3. קיצץ את טביעת הרגל הפחמית שלך

 

למרות שאולי איננו מבינים, הדברים הקטנים שאנו עושים כל יום יכולים לעזור לעצור את שינויי האקלים .

 

הנה הצד החזק: צריך רק קצת לצבוט כדי לקצץ בצורה דרסטית את טביעת הרגל הפחמית שלנו.

 

חזרות מבן זוגנו, עמותת SF Save The Bay , אמרו לנו שני דברים פשוטים שאתה יכול לעשות בכל יום כדי להציל את הכוכב שלנו:

 

  • סעו לתחבורה ציבורית – כלי רכב מנועים פולטים יותר מסתם פחמן דו חמצני – שמן מנוע, אבק רפידות בלם, ומזהמים אחרים זורמים מכבישים מהירים אל נתיבי מים, ונוסעים באוטובוס, באופניים. , או הרכבת מפחיתה את ההשפעות הללו.
  •  

  • נכרת על האשפה – קנה שקיות לשימוש חוזר, והביא ספלי קפה לשימוש חוזר ומכלי הובלה בזמן שתופס ארוחת צהריים.
  •  

בעוד אלה עשויים להיראות כמו שינויים גדולים, נדרש רק ליצור הרגל חדש כדי לשפר את השפעתך על הסביבה. שקול לתת את יום שלישי את האינפורמציה שלך לתחילת הרגלים אלה.

 

4. אמץ חיית מחמד

 

בעלי חיים רבים נרכשים ממגדלים וטחנות גור כל שנה; מיליונים אחרים מתים במקלטים. ידידינו ב- SPCAI ב- 19459029 הקלו על לאמץ חיה בינלאומית (הם מתמקדים בעיקר בבעלי חיים עם צרכים מיוחדים שאין להם גישה לטיפול וטרינרי איכותי, ואין להם סיכוי קטן לאימוץ במדינת מולדתם).

 

ויש להם מילות זהירות באימוץ: “ יש קבוצות רבות המתמחות במציאת בתים מאמצים לגזע מסוים של חיה. אבל אל תשתולל על ידי מה שאתה מוצא באינטרנט – וודא שאתה מבקר במקלט או בקש הפניות לפני האימוץ, כדי להיות בטוח שאתה מתמודד עם ארגון מכובד ולא עם מגדל או טחנת גורים בתחפושת. “

 

5. השתמש בתחביבים שלך / תחומי עניין כדי לעזור לילדים חולי סרטן

 

קרא שוב את זה! האנשים שנערכו ב- CURE Cancer Cancer אומרים כי אחת הדרכים היעילות ביותר שאנשים עוזרים למטרה שלהם היא כאשר הם משתמשים במקצועיהם, בתחביבים שלהם ובאינטרסים שלהם כדי לעזור לילדים חולי סרטן. אין דרך טובה יותר להפיץ מודעות ולחולל שינוי מאשר ליצור אירוע שאתה ומשפחתך וחבריך יכולים ליהנות ממנו. יש רעיונות שיש להם שפעלו בעבר וייקח לך זמן קצר להתארגן:

 

  • סעד עבור CURE – גש למסעדה האהובה עליך ובקש מהם לארח יום בו 20% מכלל מכירות האוכל מיטיבות עם CURE.
  •  

  • חנות CURE – התקרב לחנות המועדפת עליך ובקש מהם לארח יום קניות בו אחוז מכל המכירות יועיל ל- CURE.
  •  

6. התחל להרגל לתת חודשית למטרה שאכפת לך ממנה

 

ישנן דרכים מרובות לתת כל השנה – עמותות רבות מכירות שאתה עסוק ולא ניתן להטריד אותן על בסיס שבועי. אז הם המציאו כל מיני מתן תוכניות שיש בהן הפרעה מינימלית מהיום יום שלך, אבל עוזרים לך להזיז את המחט באמת.

 

מקרה מעניין: בן זוגנו למחלקה עפרונות ההבטחה . התוכנית שלהם פספורט היא תוכנית הענקת חודשי עם 100% מכל דולר שהולך ישירות לחינוך ילד. עם פחות מ- 6.25 דולר לחודש, אתה יכול לעזור לחנך סטודנט ל- PoP למשך שנה שלמה.

 

PASSPORT לוקח אותך למסע מדהים בכך שהוא נותן לך, התורם, מבט בלעדי על ההשפעה של PoP בגאנה, גואטמלה ולאוס. תצטרף גם לקהילה עולמית של תומכים שמבינים את החשיבות של התחייבות מתמדת לספק חינוך לכולם.

 

אתה יכול גם לבחור ליצור קשר עם עסקים שיש להם נתינה כחלק מהמודל העסקי שלהם. עם יותר ויותר חברות המחפשות מעמד B-Corp , בהן הם מחויבים כחוק לטובת הציבור, אתה יכול לוודא שאתה מנהל עסקים עם ארגונים המונעים על ידי משימה חברתית, ובאופן פעיל תחזיר. אפילו שוכרים או חברת ביטוח בעלי בתים יכול להיות דרך קלה לתמיכה ב- לגרום לך אכפת 🙂

 

7. היכנס לפעילות במדיה החברתית

 

אוקי, זה מיועד לאלו מאיתנו הטרודים בעבודה ופשוט לא יכולים. להתפרץ. מהמחשב הנייד שלך. אם זה אתה (גרירה, אם אתה עם התמכרות לטלפון, אולי תרצה לקרוא את זה ), יש לנו דרכים משפיעות לעשות את ההבדל : לשתף, לשתף, לשתף קריאות לעמותות ברשתות החברתיות שלך.

 

בן הזוג שלנו בגיבוי, לכתוב אהבה על זרועותיה (TWLOHA) , תנועה ללא מטרות רווח המוקדשת למציאת עזרה לאנשים שנאבקים עם דיכאון, התמכרות, עצמי פציעה והתאבדות, אומר שדרך אחת פשוטה להשתתף היא לשתף את דף העזרה של . דף זה מאפשר לכל אחד מארה”ב להזין את המיקוד שלו ואת סוג הטיפול שהוא מחפש, והוא יביא מקומות בקהילה שלהם המציעים טיפול, כולל מרכזים הפועלים בסולם שקופיות או בשיעורים מוזלים. .

 

ייתכן שהנתח שלך ברשתות החברתיות הוא בדיוק מה שמישהו הכי זקוק לו כרגע.

 

8. הקים אירועי מתן לאורך כל השנה

 

חשבו מעבר לחגים, מעבר לתת יום שלישי! רובין הוד , בן זוגנו של ה- Giveback שנלחם בעוני בניו יורק, אומר שלמרות שתרומות ומתנדבים תמיד יוערכו במהלך עונת החורף בחורף, הצרכים דחופים באותה מידה לאורך כל השנה. חוגגים את חג המולד במארס ואת חג ההודיה ביולי על ידי התנדבות כל השנה.

 

אז אם הדברים כרגע קדחתניים מדי, קבעו את הזמן ברבעון השני בשנה הבאה למטבחי מרק, גרגרי אוכל, ארגוני חונכות ומדריכים – כולם מסתמכים על מתנדבים שיעשו את העבודה.

 

9. דחפו את עצמכם לצמצום הסטיגמות

 

זה קשה. ההשפעה שלה אינה מיידית: לא תבחין בשינוי חברתי פתאומי רק בגלל ששנית את אוצר המילים שלך. אבל זה קריטי, מכיוון שצמצום הסטיגמה כשאנחנו מדברים אחד עם השני יביא אמון טוב יותר בקרב כולנו. זה לא קשור לרגישות רבה, או פוליטיקלי קורקט. מדובר ביצירת דיאלוגים שמכניסים את האדם למקום הראשון, ולא התוויות שצירפנו אליו.

 

ידידינו בבן הזוג שלנו בגיבוי Shatterproof , שעוזרים למשפחות בהתמכרות לחימה בכל רחבי העולם, אומרים כי שימוש בסטריאוטיפים לגבי התמכרות מזיק לאנשים שנפגעו ממחלה זו. למילים כמו ‘מכור’, ‘מתעלל בסמים’ ו’לכלוך ‘יש סטיגמה קטלנית, והן מזיקות למבקשים עזרה. במקום זאת, השתמש במה שהם מכנים ‘שפה ראשונה’ – זה לא שיפוטי ונייטרלי, ועוזר לאנשים עם הפרעת שימוש בחומרים להתאושש.

 

אז האם מתן יום שלישי הוא בעל השפעה?

 

זה בטוח, וזו יוזמה מבורכת שמתקבלת בצד הנתינה שלנו פעם בשנה ומגייסת אותנו לדאגה מטעם גדול יותר. אבל ניתן לשכפל את אותה תחושה שאתה מקבל ביום שלישי לעתים קרובות יותר מאשר בשנה. השימוש בטיפים לעיל ומדע התנהגות פשוטים יכול לעבור דרך ארוכה כל השנה.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה