אם היית יכול לגור בדירת יוקרה (ריהוט כלול), להתיידד עם חברים חדשים ולהפחית את טביעת הרגל שלך , האם היית קופץ במקרה? מסתבר שזה יכול להיות בהישג ידך. אתה כבר יודע על טרמפים משותפים וחללי עבודה משותפים, אך כעת השיתוף הגיע למקום מגוריך. הכירו: חיים משותפים.

 

מגורים משותפים, שבהם אנשים בעלי דעות דומות חיים יחד וחולקים חובות בית, זוכים במהירות לפופולריות רבה, במיוחד בקרב מערך הטכנולוגיה. Common, פלטפורמת מגורים משותפת המוקדשת לשיפור החיים בעיר, מקבלת למעלה מ 15,000 אפליקציות בחודש, וככל שהמגמה הולכת וגדלה, אלפי המילניום ו Gen Zers אורזים את תיקיהם ועוברים לחללי מחיה משותפים אלה.

 

 

איך נראה חיים משותפים?
 

 

שטחי המגורים המשותפים דומים במהירות לנווה מדבר למילניום. חשבו על עיצובים מינימליסטיים, גגות מדהימים, בניינים מודרניים וחדרי כושר. התושבים גרים בחדרי שינה פרטיים, אך חולקים אזורים משותפים כמו המטבח ופינת האוכל.

 

אז מה הופך שטחי מגורים משותפים למגורים בדירות עם חברות לדירה? עם מגורים משותפים, אינך צריך לעבור בעל בית קשה, וכל מתחמי הדירות מעוטרים בכל הריהוט האחרון. אין חוזה ממושך והחיוב והתיקונים שלך מטופלים באמצעות אפליקציה. זה כמו מבחינה טכנית שיש לשותפים לדירה , אבל בלי כל החלקים המעצבנים.

 

מה עומד מאחורי המגמה?

 

האם החיים הקהילתיים באמת כל כך חדשים? לפני מאות שנים בני האדם חיו יחד בשבטים, גדרות וילונות, עם טיפול משותף בילדים ובאחריות ביתית. לקטים-ציידים הסתמכו על קהילת חיים שתשגשג. אבל ברגע שהמהפכה החקלאית התרחשה, זרם קבוע של מזון פירושו שקהילות היו פחות נוטות להזנה ולסביר יותר להניח שורשים. מהיר קדימה לבתים נוחים, אינסטלציה מקורה, ופיתוי של הספגה טובה באמבטיה (ללא קהל שכונתי).

 

מה שמספר במיוחד על המגמה המשותפת הוא שהוא דוחה את מרכזיותה של המשפחה הגרעינית. רק תסתכל על הסטטיסטיקה: אנשים מתחתנים מאוחר יותר, כאשר הגיל החציוני לנישואין הוא 27 לנשים ו 29 לגברים, לעומת 20 לנשים ו 23 לגברים בשנת 1960. כמובן, יש כאלה שביטלו את הנישואין לגמרי . דו”ח שפורסם בחודש שעבר על ידי מרכז המחקר של Pew דיווח כי 25% מאלפיות המילניום ככל הנראה לעולם לא יהיו נשואים – סימן לכך שהקריירה עשויה לגלוש הקמת משפחה.

 

 

אז כשמוסיפים את המשבר הכלכלי ב -2008, משבר דיור בעקבותיו, ומשרת צדדי של חובות סטודנטים , אתה מקבל מילניום מילניום בודד שמחפש מצבי מחיה יצירתיים, כמו לקנות חפירות נוחות בפרברים (היפסורביה) ) ולאחרונה, חיים משותפים.

 

על פי דו”ח מרץ 2019 מרשימת הדירות, שכר הדירה החציוני הממוצע לדירה עם שני חדרי שינה בניו יורק הוא 2,499 דולר, לעומת 1,500 דולר בחברת Roomrs, חלל מגורים משותף בעיר. המחיר האחרון כולל חדר מרוהט, שטרות, שירותים, מתקן כביסה, אינטרנט מהיר וטכנולוגיית בית חכם. חלק מחללי המגורים המשותפים אף כוללים חדר כושר ושירותי ניקיון.

 

מגורים משותפים מספקים יתרונות נוספים שהדיור הקונבנציונאלי אינו עושה. פלטפורמת המגורים המשותפים המוזכרים לעיל Common מארגנת גם את חיי החברה שלך, עם בראנץ ‘ימי ראשון, לילות קולנוע, בילויים בשכונה ומפגשי צפייה בטלוויזיה ספונטניים.

 

מגורים משותפים עוזרים גם לכאבי ראש של חיים קונבנציונליים, כמו דירה וחיים לדירה, ורבים מהפלטפורמות החדשות הללו משתמשים בטכנולוגיה כדי להקל על התאמות גרועות. לדוגמה, פלטפורמת המגורים המשותפת Ollie משתמשת באפליקציה ובשאלון המותאם אישית שלה כדי להתאים תושבים יחד. זה כמו היכרויות מקוונות, אבל עבור שותפים לחדר.

 

המילניאלים והקהילה

 

מגורים משותפים מתייחסים גם למגיפה מתעוררת אחרת בתקופתנו: בדידות . שיעורי הנישואין הנמוכים בשילוב עם השימוש המוגזם בטכנולוגיה הגבירו את הבדידות באופן דרסטי בקרב אנשי מקצוע צעירים. סקר שנערך לאחרונה מ- YouGov, חברת קלפיות וחברת מחקר שוק, מצא כי 30% מאלפי המילניום מציינים שהם חשים בדידות:

 

“אנשים מבלים כל כך הרבה זמן בטלפונים שלהם עד שאנשים רבים חשים מבודדים ובודדים. בני אדם הם מין חברתי, “חיית חפיסה” כביכול, ולכן אנו זקוקים להרבה קשר אנושי. מגורים משותפים הם חזרה לדינמיקה החברתית הטבעית שאנשים חושקים בה. “- ג’יי סטנדיש, מייסד משותף של OpenDoor Co-Living

 

 

מגורים משותפים מספקים תחושה חשובה של קהילה שקשה למצוא כשחיים בעצמכם. וככל ששיעורי המשפחות יורדים, קשה מתמיד למצוא קהילה תומכת ומהודקת. מחקר שנערך בכתב העת האמריקני הסוציולוגי ב -2006 מצא כי מספר האמריקאים המדווחים כי אין להם מי לסמוך בו שילש את עצמו.

 

Co-Living מתייחס ישירות לנושא זה על ידי הנהלת הקהילה כאווירה בפני עצמה. Ollie אפילו סקר NPS משלו (Net Promoter Score) משלו כדי לשמור על שמירה על סיפוק ותושב שביעות רצון. וההוכחה היא בפודינג: ברבע האחרון האחרון, למעלה מ 44% מהתושבים השתתפו באירוע קהילתי אחד לפחות, לעומת 20% בלבד מהתושבים שדיווחו על כושר בחדר הכושר לאורך כל הרבעון. כן, התושבים מעריכים את הקהילה יותר מפעילויות אינדיבידואליות אחרות.

 

אז בזמן שהבדידות מתפשטת, הפריחה הטכנולוגית אפשרה לאנשי מקצוע צעירים לחבק חיים של נוודיזם דיגיטלי. מגורים משותפים מבינים את שני המגמות הללו, וחללים כוללים חלל עבודה משותף במקום.

 

“על ידי מתן חללים קהילתיים משותפים יפהפיים ונוחים ברחבי הבניינים שלנו, הפכה הקוליבייה לתפאורה למשהו שלא ציפינו בתחילה: התפתחות אורגנית של בניין קהילתי.” אריק רודריגז, סמנכ”ל מבצעים, ב- Common

 

Outsite היא עוד פלטפורמה כזו, עם הרשת הגלובלית שלה של חללים משותפים המיועדים לנוודים דיגיטליים. עם 18 מיקומים ברחבי העולם, כולל ליסבון, באלי וסנטה תרזה, זה מוגדר לשרת את מי שמחפש חוויה מסוג סוג עבודה.

 

איזה שטח מגורים משותף מתאים לך?

 

אם אתה מתחיל להישען לעבר הרעיון של קהילה חיה משותפת, אולי תרצה גם לדעת איזה חללים קיימים שם. אם אתם מחפשים מקום עם אנשי מקצוע בעלי דמיון באזורים עירוניים, בדקו את Common ו- Ollie עבור החוף המזרחי, ואת Startcity ו- Opendoor לאזור המפרץ.

 

Venn, יצרה רשת רחבה שכונתית של חללים משותפים, עם אירועים, עסקים ושירותים, המספקת פלטפורמה דיגיטלית דרכה מתחברים התושבים לאנשים דומים בשכונה. עם מיקומים בתל אביב, ברלין וניו יורק, חברים יכולים גם לנוע בין לוקיישנים – להפוך את הרעיון של בית בכל עיר למציאות.

 

לא כל מי שנמשך לחיות יחד הוא חלק מהתפאורה הטכנולוגית. אם אינך מרגיש את האווירה העירונית הגדולה, לאופנדור יש כמה חללים נעימים בפורטלנד, אוקלנד וברקלי. Forge, למשל, הוא בית בן 8 חדרי שינה הממוקם בשכונת מונטווילה הטרנדית בצפון מזרח פורטלנד.

 

אם אתם מחפשים קהילה של אמנים, Upstart Creative Living הוא חלל משותף לאמנים הממוקם בלוס אנג’לס להשכרה מסובסדת. המייסד ג’רמיה אדלר דמיין בית בו אנשים צעירים, מוכשרים ושאפתניים יוכלו לחיות יחד, לעבוד יחד ולשתף פעולה אמנותית יחד.

 

“מקום שיהיה בו המשאבים, הרשת והקהילה שיאפשרו להם לרדוף אחר חלומותיהם” ג’רמיה אדלר, מייסד “Living Living Creative”

 

משיכה גדולה נוספת לאלפי המילניום לעבר חיים משותפים היא קיימות . מגורים משותפים פירושם צריכת פחות משאבים וחיים חיים חסכוניים יותר באנרגיה. על פי פורבס, 79% מעובדי המילניום הם נאמנים לחברות שאכפת להם מההשפעה שלהם על החברה, ולכן הגיוני שחללי מגורים משותפים מוודאים השפעה חברתית במודל אורח החיים שלהם.

 

הגילדה, פיתוח קהילתי בר-קיימא, עם שני מיקומים אקולוגיים, מציעה לחלפנים מקום לשגשג בו, לשתף פעולה עם בני גילם ולבנות קהילה. הם מציעים שטח משותף לעבודה ומחיר מוזל בשכר דירה לאלה שנמצאים בסוגריים בעלי הכנסה נמוכה. כל היבט של מגורים בגילדה מקורו בר-קיימא, וחברות אחרות המשותפות לחיות יחד הולכות בעקבותיה. OpenDoor משיקה בימים אלה בית משותף המופעל בשמש במתחם השמש באוקלנד.

 

מה הבא למגורים משותפים?

 

משבר האפשרות לדיור לא ייעלם בקרוב וכל עוד שכר הדירה בערים צפופות ימשיך לעלות, כך גם אפשרויות המגורים האלטרנטיביות. באופן טבעי, יזמים קופצים למגמה זו, כשחברות משותפות מתגוררות בערים עירוניות יקרות בכל רחבי ארה”ב. על פי המחקר של קושמן וויקפילד, מספר היחידות המוצעות לחברות המשותפות מתגורר פי שלוש במהלך השנים הבאות. Coliving הוא פלטפורמה מקוונת בה אתה בוחר את המדינה בה אתה רוצה לחיות, ואז מסנן את האפשרויות שלך כדי למצוא את מרחב המחיה המתאים לטווח המחירים, המתקנים והתאריכים שאתה צריך.

 

בסופו של יום זו החלטה מאוד אינדיבידואלית: האם אתה מוכן להקריב מקום בשביל הסיכוי לגור במקום יקר קרוב לליבה העירונית? אבל זה הולך רחוק מזה: מגורים משותפים הם לא רק מקום להניח את הראש בלילה – זה סגנון חיים. זה צובר במהירות פופולריות לא רק לאלפי בני המילניום, אלא גם לבייבי בום-בום שרואים את הערך באיחוד לחברה ותמיכה בשלב מאוחר יותר בחיים. למעשה, לדברי מנכ”ל חברת Ollie, כריס בלדסו, שליש מוערך בשיעור ההתעניינות בחיים משותפים מקורם באלפי המילניום.

 

“לזהות את החיים הקהילתיים כחיבה של אלפי שנים או פעלול של בגרות זה היה להחמיץ את המשמעות באופן משמעותי.” – כריס בלדסו, מנכ”ל Ollie [19459004 ]

 

מגורים משותפים יכולים בהחלט להיתפס כפתרון דיור בר-קיימא לדורות הבאים.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה