ניתן להבין, ‘ביטוח נזקי מים’ הוא נושא די פופולרי בקרב בעלי בתים שכן ביטוח בעלי בתים מכסה נזקי מים. אבל מה שמכוסה ומה לא בפוליסת ביטוח בעלי הבית שלך יכול להיות מבלבל. ומכיוון שנזקי מים הנגרמים כתוצאה מצנרת ואינסטלציה יכולים להוות אסון פוטנציאלי, ולעלות לבעלי בתים אלפי דולרים, הגיע הזמן ליישר את הדברים.

 

באופן ספציפי, נזקי מים הם נושא מסובך מכיוון שלא כל פוליסות הביטוח מכסות את את כל תקריות נזקי המים . לפני שנכנס לתוספות ולמוצעים, הנה רענון על ביטוח בעלי בתים .

 

ביטוח בעלי בתים 101

 

ראשית, ביטוח בעלי בתים כולל כמה כיסויים מסוגים שונים. נשבר אותם:

 

יש כיסוי ” המגורים שלך, ” שמבטח את מבנה הבית שלך (הבית שלך עצמו) ואת המוסך המצורף. לכן כשמדובר בנזקי מים, כיסוי הדירות שלכם יכול לעזור בתשלום עבור תיקונים אם הפסדים הקשורים לאינסטלציה פוגעים בקירות הבית, למשל.

 

ואז יש הכיסוי ‘מבנים אחרים’ שלך. זה כולל דברים כמו מוסכים מנותקים, גדרות ובריכות שחייה.

 

חלק אחר מביטוח בעלי הבית שלך, רכוש אישי , מכסה את חפציך האישיים. כך שאם צינור מתפרץ והורס את הטלוויזיה החדשה שלך לגמרי, הכיסוי לרכוש האישי שלך יכול לעזור להחליף אותה.

 

שימו לב: אם יש לך פריטים יקרי ערך כמו תכשיטים יקרים, מצלמות, אופניים או אמנות יפה – תצטרך להשיג כיסוי נוסף עבורם.

 

 

אם ביתך אינו ניתן למגורים בשל נזקי מים, אובדן השימוש שלך יכול לסייע בכיסוי הוצאותיך, כל עוד הנזק היה מקרי ופתאומי. המדיניות שלך עשויה להחזיר לך לכל עלויות המחיה הנוספות, כולל בית מלון והוצאות יומיות נוספות.

 

הנה פירוט של כל מה שמעולם לא ידעת שרצית לדעת על נזקי מים:

 

1. איזה סוג של נזקי מים מכוסה בביטוח בעלי בתים?
2. האם ביטוח בעלי בתים מכסה שיטפונות?
3. האם ביטוח בעלי בתים מכסה נזקי מים מגשם?
4. האם ביטוח בעלי בתים מכסה נזקי מים מאינסטלציה?
5. כיצד אוכל להימנע מנזקי מים?

 

 

1. איזה סוג של נזקי מים מכוסה בביטוח בעלי בתים?

 

יש המון בלבול סביב השאלה האם נזקי מים מכוסים בביטוח בעלי בתים או לא. הנה כלל אצבע טוב: אם נזקי המים נגרמו כתוצאה ממשהו פתאומי או מקרי (למשל צינור פרץ), ביטוח בעלי הבית שלך יכול לעזור לכסות את הנזק.

 

עם זאת, אם נזקי המים נגרמו כתוצאה מתחזוקה לקויה או בלאי כללי (למשל נזילה שטפטפה כבר שבועות), והצפה מבחוץ, לא תכוסה.

 

בקיצור, זה פחות נוגע לסוגי של נזקי מים, אלא מדוע הנזק התרחש מלכתחילה [ 19459022]. כבעלת בית, באחריותך להישאר מעודכן בתחזוקה. גם אם אתה מופתע מצינור מים מתפרץ פתאומי, אם כבר היו סימני הידרדרות או אפילו רשלנות , ייתכן שחברת הביטוח שלך לא תוכל עזרה בתשלום עבור תיקונים. (זכור, הביטוח שלך מכסה את הנזק שנגרם מהמים ולא את הפריט (למשל מיכל מים חמים שהתפרץ) שגרם לנזק מלכתחילה.

 

water damage at home

 

 

 

2. האם ביטוח בעלי בתים מכסה שיטפונות?

 

ביטוח בעלי בתים רגיל אינו מכסה שיטפונות. הסיבה לכך שהצפות הן תופעה שכיחה למדי, כך שתוכלו לרכוש פוליסה נפרדת לשיטפונות – בשמה הטוב ביטוח שיטפון .

 

אם אתה גר במקום שנטה להצפות, ביטוח שיטפון צריך להיות בראש סדר העדיפויות. למעשה, אם אתה רוכש משכנתא באזור שידוע כמציף, הבנק שלך עשוי אפילו לדרוש ממך לקחת פוליסת ביטוח שיטפון כדי להגן על הבית שלך.

 

אבל יש יוצא מן הכלל אחד: אם הבית שלך יציף בגלל צינור פרץ (שקרה לפתע ובטעות), ביטוח בעלי הבית שלך יכול לכסות את העלויות כדי להוציא אותך מהפקק הזה.

 

 

3. האם ביטוח בעלי בתים מכסה נזקי מים מגשם?

 

ביטוח בעלי בתים מכסה נזקי מים מגשם לפעמים, אך לא תמיד. הסיבה לכך היא שהקו בין ‘שיטפון’ ל’נזק למים ‘הוא אזור אפור.

 

למשל, אם יש לך גג ישן שבסופו של דבר דולף למטבח שלך, ביטוח בעלי בתים עשוי לכסות את הנזק הפנימי, אך לא את הגג עצמו. אם המרתף שלך ייפגע בגלל גשמים כבדים, לא תכוסה מכיוון שהוא ‘טכנית’ נחשב לשיטפון שלא חיפית עליו.

 

עדיין אינך בטוח מה בדיוק מכוסה? זה משתנה ממדיניות לפוליסה, ולכן אנו ממליצים לבדוק שוב אילו סוגים של הצפות מכוסים בפוליסת ביטוח בעלי הבית שלך.

 

 

 

4. האם ביטוח בעלי בתים מכסה נזקי מים מאינסטלציה?

 

רוב הזמן. ביטוח בעלי הבית שלך צפוי לכסות נזקי מים שנגרמו כתוצאה מ”נזילת לוחות “ונזקים אחרים הקשורים בצנרת, כל עוד זה היה פתאומי ושוגג.

 

(BTW, לאלו מאיתנו שאינם מכירים לינגו אינסטלציה, “דליפת לוח” מתאר דליפה בקווי מי הנחושת הנמצאים מתחת לבסיס הבטון של ביתך, או למעשה מוטמע בתוך רצפת בטון של הבית שלך אם אין לך מרתף. בניגוד לדליפות רגילות, ‘נזקי לוחות’ נוטים לגרום נזק משמעותי לביתך.)

 

לדוגמה, שקול נזילות באמבט – אם הנזילה הייתה פתאומית ומקרית, יש סיכוי טוב שאתה מכוסה. כך שאם טקסי האמבטיה של שכנתך בקומה העליונה יגרמו ל”גשם “בדירה שלך, אולי תרצה להגיש תביעת נזקי מים .

 

שים לב שחברת הביטוח שלך מכסה נזקים לדברים שלך, אך לא תכסה את הדבר שגורם נזק עצמו. כך שאם הצינורות שלך יתפרצו, חברות הביטוח לא יכסו את העלות לתיקון הצינור השבור. או אם אמבטיה דולפת, חברת הביטוח שלך לא תחליף את האמבטיה שלך. זה נכון במיוחד אם הנזילה נבעה מהזנחה או תחזוקה לקויה.

 

 

5. כיצד אוכל להימנע מנזקי מים?

 

1. שימו לב לדליפות

 

הדרך הטובה ביותר להימנע מנזקי מים היא להיות על המשמר אחר נזילות אפשריות. שימו לב במיוחד לקירות שלכם כשמזג ​​האוויר גרוע במיוחד, כך שתוכלו להבחין בכל פוטנציאל נפול.

 

אם גיליתם נזקי מים כלשהם, פעלו במהירות על ידי עצירת זרימת המים וכבו מייד כל חשמל. לפני שתיפטרו מהמים שנותרו, תעדו את הנזק בכמה תמונות כך שיהיו בידיכם ראיות לשלוח לחברת הביטוח שלכם.

 

2. היה בראש תחזוקה

 

דאג לנקות באופן קבוע את המרזבים שלך, לבחון את משאבת הזבל שלך פעם בשנה ולהחליף רעפי גג חסרים (האריחים המכסים את הגג שלך).

 

אם אתה ולא וירטואוז עשה זאת בעצמך, אין חשש – במקום זאת, התקשר לאינסטלטור או מומחה תחזוקה כדי לבצע עבורך בדיקות נקודתיות. בדיקות תחזוקה אינן יקרות ובאופן שווה את ההשקעה הקטנה לטווח הארוך. נזקי מים בפני עצמם יכולים להחליש את היסוד והליבה של הבית שלך, ולהוביל למיליון ונושאים נוספים.

 

כמו כן, במהלך החורף, אנו ממליצים לשמור על הבית שלך בטמפרטורה חמימה כדי להבטיח שהצינורות שלך לא יקפאו, במיוחד אם אתה בחופשה והבית שלך פנוי למשך זמן ממושך.

 

3. מניעת חלחול מי מרתף

 

המרתפים נמצאים לרוב בקו הירי בגלל נזקי מים. בפעם הבאה שיורד גשם, קדימה אל המרתף שלך ובדקי אם יש חלחול מים.

 

כדי להגן כראוי על המרתף שלך מפני שיטפונות, יש לסגור מחדש את הרצפות ואת קירות המרתף שלך באיטום מים.

 

אגב, אם אתה בעובי החורף, הנה כמה טיפים כדי לשמור על הבית שלך נעים וחמים.

 

 

בשורה התחתונה

 

המפתח להגן על עצמך מפני נזקי מים הוא לשאול את עצמך אם יכולת היה לך למנוע את הנזק. אם יש סיכוי שיכול להיות לך, סביר להניח שתביעתך לא תכסה במסגרת מדיניות בעלי הבית שלך. אם אתה מודאג מהנזק הפוטנציאלי למים כתוצאה משיטפונות, אל תסתכן ורכש ביטוח שיטפונות.

 

אם ברצונך להפוך למומחה ביטוח בעל בתים מן המניין (מכיוון שזכויות מתרברבות), עיין במדריכים אלה כדי לגלות כמה ביטוח בעלי בתים אתה באמת צריך ו- ביטוח בעלי בתים, הסביר .

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה