ביטוח שיפוי

 

 

 

 

 
 

מהו ביטוח שיפוי?

 

 

ביטוח שיפוי הוא הסכם חוזי בו צד אחד מבטיח פיצוי בגין הפסדים או נזקים בפועל או פוטנציאליים שנגרמו על ידי גורם אחר. לרוב מדובר בפוליסת ביטוח שנועדה להגן על אנשי מקצוע ובעלי עסקים כאשר נמצא שהיא אשם באירוע מסוים כגון שיקול דעת שגוי. בדרך כלל הם נראים בצורת מכתב שיפוי .

 

 

 

 

דוגמאות אופייניות לביטוח שיפוי כוללות פוליסות ביטוח מקצועיות כמו ביטוח רשלנות רפואית וביטוח שגיאות והשמטות. פוליסות ביטוח מיוחדות אלה משפצות או מחזירות למקצוענים בגין תביעות שהוגשו בזמן שהם מנהלים את עסקיהם.

 

 

 

 

[עובדה מהירה: המילה שיפוי נובעת מהשורש הלטיני indemnis, שמשמעותה “לא נפגע”, “ללא פגום” או “ללא אובדן.”]

 

 

 

 
 

 

 
1:32

 

 

 

ביטוח שיפוי

 

 

 

כיצד עובד ביטוח שיפוי

 

 

שיפוי הוא סוג מקיף של פיצוי ביטוחי בגין נזקים או הפסדים, ובמובן המשפטי הוא עשוי להתייחס גם לפטור מאחריות לנזקים.

 

 

 

 

ביטוח שיפוי, המכונה לעיתים ביטוח אחריות מקצועית , הוא סוג נוסף של ביטוח אחריות ספציפי לאנשי מקצוע או נותני שירותים מסוימים. אנשי המקצוע מספקים ייעוץ, מומחיות או שירותים מיוחדים. ביטוח שיפוי אינו דומה לחבות כללית או סוגים אחרים של ביטוח אחריות מסחרית המגנים על עסקים מפני טענות לנזק גוף או נזק לרכוש.

 

 

 

 

ביטוח שיפוי מגן מפני תביעות הנובעות מרשלנות או אי ביצוע של התוצאה התוצאה להפסד כספי של הלקוח או להסתבכות משפטית. לקוח שסובל מהפסד יכול להגיש תביעה אזרחית, ובתגובה, ביטוח השיפוי של בעל המקצוע ישלם הוצאות התדיינות כמו גם כל נזק שנקבע על ידי בית המשפט.

 

 

 

 

כמו בכל צורה אחרת של ביטוח, ביטוח שיפוי מכסה את עלויות תביעת השיפוי, כולל אך לא רק הוצאות משפט, שכר טרחה והסדרים. הסכום המכוסה בביטוח תלוי בהסכם הספציפי, ועלות הביטוח תלויה בגורמים רבים כולל ההיסטוריה של תביעות שיפוי.

 

 

 

Key Takeaways

 

 
  • ביטוח שיפוי הוא הסכם חוזי בו צד אחד מבטיח פיצוי בגין הפסדים או נזקים בפועל או פוטנציאליים שנגרמו על ידי גורם אחר.
  • לרוב מדובר בפוליסת ביטוח שנועדה להגן על אנשי מקצוע ובעלי עסקים כשנמצא שהיא אשם באירוע ספציפי כמו שיפוט שגוי.
  • אנשי מקצוע מסוימים חייבים לשאת בביטוח שיפוי. דוגמאות לכך כוללות את העוסקים בשירותים פיננסיים ומשפטיים, כגון יועצים פיננסיים, סוכני ביטוח, רואי חשבון, מתווכי משכנתא ועורכי דין.

 

 

 

שיקולים מיוחדים: ביטוח שיפוי בפועל

 

 

אנשי מקצוע מסוימים חייבים לשאת בביטוח שיפוי. דוגמאות לכך כוללות את העוסקים בשירותים פיננסיים ומשפטיים, כגון יועצים פיננסיים, סוכני ביטוח, רואי חשבון, מתווכי משכנתא ועורכי דין. כאשר מחלקים ייעוץ פיננסי או משפטי, אנשי מקצוע אלה עשויים להיות אחראים לרשלנות או לביצוע לקוי למרות כוונת המוניטין.

 

 

 

 

בענף הפיננסי, איש מקצוע המעניק ייעוץ פיננסי המביא לרכישת מוצר ביטוח או השקעה, חייב לרכוש שגיאות וביטוחים להשמטה (E&O) . כדוגמא, רואי חשבון עשויים להימצא רשלנים בייעוץ ללקוח בנושאי מיסוי אשר בתורם גורמים לעונש או מיסים נוספים.

 

 

 

 

בתחום הרפואי, ביטוח רשלנות רפואית הוא סוג של ביטוח שיפוי מקצועי חובה. ביטוח רשלנות רפואית מגן על רופאים מפני תביעות אזרחיות הנובעות מרשלנות הגורמים לפגיעה פיזית או נפשית בחולים. מספר גדל והולך של מנהלים רוכשים ביטוח שיפוי כדי להגן על תוכניות הפיצויים הנדחים שלהם מפני תביעות חברה או פשיטת רגל. מקצועות אחרים, כמו קבלנים, יועצים ואנשי תחזוקה, נושאים ביטוח שיפוי כעניין מעשי בגלל חשיפתם לתביעות “אי ביצוע”.

 

 

 

 

ביטוח שיפוי מקצועי מספק רובד קריטי להגנה על נותני השירות. לעיתים קרובות אנשי מקצוע אלו עשויים להזדקק לצורות אחרות של כיסוי חבות כמו ביטוח חבות כללי או כיסוי חבות למוצר. מדיניות שיפוי עשויה גם לתמוך ב . אישור מרחיב את הכיסוי למעשים שהתרחשו במהלך חיי הפוליסה גם אם הפוליסה כבר לא בתוקף.

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה