ביטוח רכוש

 

 

 

 

 
 

מהו ביטוח רכוש?

 

 

ביטוח רכוש הוא מונח נרחב לסדרת פוליסות המספקות כיסוי להגנת רכוש או כיסוי . ביטוח רכוש מעניק החזר כספי לבעלים או לשוכר של מבנה ותכניו למקרה שיש נזק או גניבה, ולאדם שאינו הבעלים או השוכר אם אותו אדם נפגע בנכס.

 

 

 

 

ביטוח רכוש יכול לכלול מספר פוליסות, כגון ביטוח בעלי בתים , ביטוח שוכרים, ביטוח שיטפון , וביטוח רעידות אדמה. רכוש אישי מכוסה בדרך כלל על ידי מדיניות בעלי בתים או שוכרים. היוצא מן הכלל הוא רכוש אישי בעל ערך גבוה ויקר מאוד – זה מכוסה בדרך כלל על ידי רכישת תוספת לפוליסה המכונה “רוכב”. אם קיימת תביעה, פוליסת ביטוח הנכסים תפצה את המבוטח בערך הנזק בפועל או בעלות ההחלפה כדי לפתור את הבעיה.

 

 

 

 

[חשוב: ביטוח רכוש כולל ביטוח בעלי בתים, ביטוח שוכרים, ביטוח שיטפון וביטוח רעידות אדמה.]

 

 

 

כיצד עובד ביטוח רכוש

 

 

סכנות המכוסות בביטוח רכוש כוללות בדרך כלל נגעויות הקשורות למזג האוויר, כולל נזקים שנגרמו כתוצאה משריפה, עשן, רוח, ברד, השפעת שלג וקרח, ברק ועוד. ביטוח רכוש מגן גם מפני ונדליזם וגניבה, מכסה את המבנה ותכניו. ביטוח רכוש מעניק גם כיסוי חבות במקרה שמישהו אחר מאשר בעל הנכס או השוכר נפגע בעת שהיה בנכס ומחליט לתבוע.

 

 

 

 

פוליסות ביטוח נכסים בדרך כלל אינן כוללות נזקים הנובעים ממגוון אירועים, כולל צונאמי, שיטפונות, גיבויים לביוב וביוב, מי תהום מחלחלים, מים עומדים ומספר מקורות מים נוספים. עובש בדרך כלל אינו מכוסה, וגם אינו נזק מרעידת אדמה. בנוסף, מרבית המדיניות לא תכסה נסיבות קיצוניות, כמו אירועים גרעיניים, מעשי מלחמה או טרור.

 

 

 

הבנת ביטוח רכוש

 

 

ישנם שלושה סוגים של ביטוח רכוש : עלות החלפה, שווי מזומן בפועל ועלויות החלפה מורחבות.

 

 

 

 

עלות החלפה מכסה את עלות תיקון או החלפת נכס באותו שווי או שווה. הכיסוי מבוסס על ערכי עלות חלופיים ולא על שווי המזומנים של הפריטים. כיסוי שווי מזומן בפועל משלם לבעלים או לשוכר את עלות ההחלפה בניכוי פחת.

 

 

 

 

עלויות החלפה מורחבות ישלמו את מגבלת הכיסוי אם עלויות הבנייה עלו; עם זאת, בדרך כלל זה לא יעלה על 25% מהמגבלה. כשאתה קונה ביטוח, המגבלה היא הסכום המרבי של ההטבה שתשלם חברת הביטוח בגין מצב או אירוע נתון.

 

 

 

שיקולים מיוחדים

 

 

רוב בעלי הבתים רוכשים מדיניות היברידית המפצה על אובדן או נזק גופני שנגרם על ידי 16 סכנות, כולל שריפה, ונדליזם וגניבה. לכיסוי, המכונה מדיניות HO3, יש תנאים והכללות מסוימים. יש גבול שנקבע מראש על הכיסוי של חפצי ערך מסוימים ופריטי אספנות מסוימים , כולל זהב, תכשיטים, פרווה, מזומנים, כלי נשק ופריטים אחרים. בדרך כלל לא ניתן כיסוי ב- HO3 בגין שבירה / נזק בשוגג והיעלמות מסתורית (אבידה, לא במקומה) של חפצי ערך, כולל אמנות עתיקה.

 

 

 

 

הכיסוי של בעלי בתים HO5 כולל את כל הפוליסות של HO3 אך מכוון למבנה עצמו ולרכוש הבית, כולל ריהוט, מכשירים, ביגוד ופריטים אישיים אחרים. HO5 אינו מכסה רעידות אדמה או שיטפונות. פוליסות ביטוח HO5 זמינות לבתים שנבנו ב -30 השנים האחרונות או שופצו בארבעים השנים האחרונות, והם בדרך כלל מכסים נזקים בעלות החלפה.

 

 

 

 

ביטוח רכוש HO4 מכונה בדרך כלל ביטוח שוכרים – הוא מכסה דיירים מאובדן רכוש אישי ומכיסוי חבות. הוא אינו מכסה את הבית או הדירה המושכרים בפועל, אשר עליהם להיות מכוסים בפוליסת הביטוח של המשכיר.

 

 

 

Takeaways Key

 

 
  • ביטוח רכוש מתייחס לשורה של פוליסות המציעות הגנת רכוש או כיסוי חבות.
  • ביטוח רכוש יכול לכלול ביטוח בעלי בתים, ביטוח שוכרים, ביטוח שיטפונות וביטוח רעידות אדמה, בין פוליסות אחרות.
  • שלושת סוגי הכיסויים לביטוח רכוש כוללים עלות החלפה, שווי מזומן בפועל ועלויות החלפה מורחבות.

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה