ביטוח נכות

 

 

 

 

 
 

מהו ביטוח נכות?

 

 

ביטוח נכות הוא סוג ביטוח אשר יספק הכנסה במקרה בו עובד אינו מסוגל לבצע את עבודתו ולהרוויח כסף בגלל נכות. ישנם סוגים רבים של ארגונים המספקים סוגים שונים של ביטוח נכות. לכל ארגון וסוג ביטוח נכות יש כללים ספציפיים לגבי מהו נכות וכיצד אדם עשוי להיות זכאי לקבל את גמלת הנכות. ביטוח בסיסי זה הוא מושג צדק חברתי .

 

 

 

 
 

Takeaways Key

 

 

ישנם שני סוגים של ביטוח נכות: לטווח קצר ולטווח ארוך.

  • על אנשים להמתין תקופת חיסול לפני כניסת הביטוח לתוקף.
  • ניתן לרכוש באופן פרטי ביטוח הכנסה מנכות, וביטוח לאומי מספק גם ביטוח נכות, כולל טיפול דמיון חמלה מיוחד בקרב חולים מאוד.
  • למדיניות יקרה יותר יהיו הגדרות ליברליות יותר של מה שמוגדר נכה: היזהר “לכל כיבוש” לעומת “כיבוש משל עצמו”.

 

 

 

סוגי ביטוח נכות

 

 

ישנם שני סוגים בסיסיים של ביטוח נכות.

 

 

 

 
  • פוליסות ביטוח נכות לטווח הקצר מציעות לעובד חלק משכרו אם הוא לא מסוגל לעבוד תקופה קצרה – בדרך כלל שלושה עד שישה חודשים.
  • ביטוח נכות ארוכת טווח מציע לעובד חלק משכרו אם הוא לא מסוגל לעבוד תקופה ארוכה יותר – בדרך כלל תקופה של למעלה משישה חודשים.

 

 

 

 

הן בפוליסות הנכות לטווח הקצר והן לטווח הארוך יש תקופה בה אדם צריך להיות נכה לפני אותו אדם יוכל להתחיל לקבל תגמולי נכות. פרק זמן זה נקרא תקופת חיסול . אם אדם הופך להיות נכה, עליו להמתין עד שתם תקופת החיסול לפני שהוא מתחיל לקבל הטבות. אם הם מסוגלים לעבוד לפני שתקופת החיסול תסתיים, האדם לא יקבל גמלה.

 

 

 

 

המינהל לביטוח לאומי מספק גם ביטוח נכות. עובדים ששילמו את המס על תרומות ביטוח פדרליות (FICA) למשך זמן מסוים, זכאים לקבל את ביטוח הכנסות הנכות בביטוח לאומי אם הם עומדים בדרישות הנכות המחמירות במסגרת תכנית OASDI.

 

 

 

 

ביטוח נכות נקרא גם ביטוח הכנסות נכות .

 

 

 

כיצד עובד ביטוח נכות

 

 

ביטוח נכות מגיע בצורות רבות וניתן להשיג באמצעות מגוון רחב של ספקים עבור מגוון רחב של מחירים. מחיר פוליסת ביטוח נכות תלוי באורך תקופת ההסרה, תקופת הגמלה (כמה זמן אדם מסוגל לקבל את גמלת הנכות), וכמה מחמירה ההגדרה של נכות היא במסגרת הפוליסה. לכל פוליסה יכולה להיות הגדרה משלה למי שמוגדר כ”נכים “, ולכן חשוב להבין את הכללים הללו לפני שקונים פוליסה.

 

 

 

 

שתי ההגדרות הנפוצות ביותר הן “עיסוק משל עצמו”, שבו אדם נחשב נכה אם הוא כבר לא מסוגל לבצע את העיסוק שהיה לפני שנפגע, ו”כל עיסוק “, שם אדם נחשב נכה אם הם לא מסוגלים לבצע שום תפקיד בכלל. ברור שההגדרה של “כל עיסוק” מחמירה יותר. ככל שתהיה שווה יותר, הפוליסה עם ההגדרה המחמירה יותר של נכות תהיה הפוליסה הזולה יותר מכיוון שיש פחות סיכוי שמבטח יצטרך לשלם הטבות במסגרת פוליסה מחמירה יותר.

 

 

 

 

למערכת הביטוח הלאומי האמריקאית יש הגדרה מאוד נוקשה של נכות ו יכול להיות קשה להיות זכאי לתשלומי נכות במסגרת התוכנית. עם זאת, קיימת תנאי נכות לביטוח לאומי הנקרא קצבאות חמלה שיכולות להאיץ את התהליך הזה עבור אנשים חולים מאוד. עובדים שהפכו לנכים יכולים לקבל ביטוח הכנסה זה למשך שנה לפחות. תשלומי ביטוח הכנסה מתחילים בחודש השישי לנכות.

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה