ביטוח כותר

 

 

 

 

 
 

מהו ביטוח כותר?

 

 

ביטוח כותרת הוא סוג של ביטוח שיפוי המגן על המחזיק מפני הפסד כספי שנגרם מ פגמים בכותרת לנכס. הסוג הנפוץ ביותר של ביטוח כותרות הוא ביטוח הכותרת של המלווה, בו הלווה רוכש כיסוי רק כדי להגן על המלווה. ביטוח הכותרת של הבעלים משולם לרוב על ידי המוכר כדי להגן על ההון העצמי של הקונה בנכס וזמין בנפרד.

 

 

 

 
 

Takeaways Key

 

 
 • ביטוח כותרות הוא סוג של ביטוח שיפוי המגן על המחזיק מפני הפסד כספי שנגרם מפגמים בכותרת לנכס.
 • התביעות הנפוצות ביותר שהוגשו נגד תואר הן מיסי גב שהחמיצה חברת תואר, שיעבודים (מהלוואות משכנתא, מסגרות אשראי ביתיות, הקלות) וצוואות מנוגדות.
 • אגרה חד פעמית ששולמה עבור ביטוח הכותרות מכסה דמי ניהול יקרים עבור חיפושים מעמיקים בנתוני הכותרות שיכולים לחזור לתחילת המאה העשרים.

 

 

 

איך עובד ביטוח כותרות

 

 

כותרת ברורה נחוצה בכל עסקת נדל”ן. חברות הכותרות צריכות לבצע חיפוש בכל כותרת על מנת לבדוק אם ישנן תביעות או שיעבודים מכל סוג שהוא לפני שניתן יהיה להוציא אותן.

 

 

 

 

חיפוש בכותרות הוא בחינת רשומות ציבוריות לקביעת ואישור הבעלות החוקית של נכס וכדי לגלות אם יש טענות על הנכס. סקרים שגויים והפרות של קוד בנייה בלתי פתור הן שתי דוגמאות לפגמים שיכולים להפוך את הכותרת “מלוכלכת”.

 

 

 

 

ביטוח כותר מגן על בעלי נדל”ן וגם על מלווים מפני אובדן או נזק שנגרם כתוצאה משעבודים, שעבודים או פגמים בכותרת או בבעלות בפועל של נכס. בניגוד לביטוח המסורתי, המגן מפני אירועים עתידיים, ביטוח הכותרת מגן מפני תביעות בגין התרחשויות בעבר.

 

 

 

 

פוליסת ביטוח הכותרת הבסיסית של בעל בסיס מכסה בדרך כלל את הסכנות הבאות:

 

 

 

 
 • בעלות על ידי גורם אחר
 • חתימות שגויות על מסמכים, כמו גם זיוף והונאה בגין מסמכי כותרות
 • הקלטה פגומה (רשומות פגומות או שמירת רשומות)
 • [ 19459037] בריתות מגבילות (מונחים שמפחיתים ערך או הנאה), כגון הקלות שלא הוקלטו

 • מעיקות או פסקי דין נגד רכוש, כגון תביעות או שעבודים מצטיינים

 

 

 

 

במקום ביטוח כותרות, עסקאות פרטיות מסוימות יכולות להיות כרוכות באחריות לתואר , המהווה ערבות של מוכר לקונה כי למוכר יש זכות להעביר בעלות ואף אחד אחר אינו בעל זכויות לנכס.

 

 

 

רכישת ביטוח כותר

 

 

בפקדון או סוכן סגירה יוזם את תהליך הביטוח עם השלמת הסכם רכישת הנכסים. ישנם חמישה חתמי ביטוח אמריקאיים מרכזיים, מהם הסוכן או עורך הדין ממליצים בדרך כלל על אחד כזה:

 

 

 

 
 • Fidelity National Financial
 • האמריקני הראשון
 • הרפובליקה הישנה הכותר ביטוח ושות ‘
 • סטיוארט תואר Guaranty Co.
 • שונות חברות עצמאיות אזוריות

 

 

 

 

ביטוח הכותרת של הבעלים עולה בדרך כלל כ -1% ממחיר הרכישה של הנכס, אם כי זה יכול להשתנות ממדינה למדינה. לדוגמא, ביטוח הכותרת של הבעלים עבור נכס בסך 500,000 $ בקליפורניה אמור לעלות בין 1,200 ל -2,000 דולר.

 

 

 

סוגי ביטוחים לתארים

 

 

ישנם שני סוגים של ביטוח כותרות: ביטוח מלווים וביטוח בעלים (כולל פוליסות מורחבות). כמעט כל המלווים דורשים מהלווה לרכוש פוליסת ביטוח לתואר מלווה כדי להגן על המלווה במקרה והמוכר לא היה מסוגל באופן חוקי להעביר את הכותרת על זכויות הבעלות. מדיניות המלווה מגנה רק על המלווה מפני אובדן. מדיניות שהונפקה מסמנת את סיום חיפוש הכותרות, ומציעה ביטחון מסוים לקונה.

 

 

 

 

מכיוון ש- חיפושים בכותרות אינם בלתי-אפשריים (כמה חיפושים קצרים בעסקאות מגורים מהווים רק מעשה בודד) והבעלים נותר בסכנת אובדן, יש צורך בהגנה נוספת בצורה של פוליסת ביטוח בעל שם. ביטוח כותרת של בעלים, שנרכש לעתים קרובות על ידי המוכר כדי להגן על הקונה מפני פגמים בכותרת, הוא לא חובה.

 

 

 

 
 

 

 

הסוג הנפוץ ביותר של ביטוח כותרות הוא פוליסת מלווה בסיסית, אשר נרכשת על ידי בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים בכיסוי שיעבודים של מכניקה ושעבודים בלתי רשומים אחרים, הקלות / זכויות גישה לא רשומות ופגמים / מסמכים אחרים שלא הוקלטו.

 

 

 

 

לעיתים קרובות נדרשות מדיניות המלווה ומדיניות בעלים כדי להבטיח שכולם מוגנים כראוי. בסגירה הצדדים רוכשים ביטוח כותר בתשלום חד פעמי. כדי למנוע שימוש לרעה, חוק הנוהלי הסדר מקרקעין (RESPA) אוסר על מוכרים לדרוש רכישה ממוביל ביטוח ספציפי לתואר.

 

 

 

סיכוני אי ביטוח תואר

 

 

אי-ביטוח תואר חושף גורמי עסק לסיכון משמעותי במקרה בו קיים ליקוי בכותרת. קחו למשל את קונה הבית המחפש את בית חלומותיו רק כדי למצוא, לאחר הסגירה, ארנונה שלא שולמה מהבעלים הקודם. ללא ביטוח כותרות, הנטל הכספי של תביעה זו בגין מיסי גב מוטל אך ורק על הקונה. הם ישלמו את ארנונה המצטיינת או יסכנו את אובדן הבית לגורם המיסוי.

 

 

 

 

תחת אותו תרחיש עם ביטוח כותרות, הכיסוי מגן על הקונה כל עוד יש לו או שיש לו עניין בנכס.

 

 

 

 

באופן דומה, ביטוח הכספים של המלווים מכסה בנקים ומלווים אחרים למשכנתא מפני שיעבודים שלא הוקלטו, זכויות גישה לא רשומות וליקויים אחרים. במקרה של ברירת מחדל של לווה, אם יש בעיות בתואר הנכס, המלווה היה מכוסה עד לגובה המשכנתא.

 

 

 

 

על משקיעי הנדל”ן לוודא שלנכס אין תואר רע לפני שהם ממשיכים לרכישה כלשהי. לבתים בעיקול, למשל, עשויים להיות מספר סוגיות מצטיינות. קונים עשויים לשקול לרכוש ביטוח כותרות לבעלים כדי להגן על עצמם מפני תביעות בלתי צפויות נגד התואר.

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה