ביטוח הכנסה נכות (DI)

 

 

 

 

 
 

מה זה ביטוח הכנסה מנכות (DI)?

 

 

ביטוח הכנסות נכות (DI) מספק הכנסה משלימה במקרה שמחלה או תאונה מביאות לנכות המונעת מהמבוטח לעבוד בעבודתו הרגילה. גמלאות משולמות בדרך כלל מדי חודש כך שהמבוטח יכול לשמור על רמת חיים דומה ולשלם הוצאות חוזרות.

 

 

 

הבנת ביטוח נכות-הכנסה (DI)

 

 

ביטוח הכנסות נכות (DI) נועד להחליף בין 45% ל- 65% מההכנסה ברוטו של המבוטח על בסיס פטור ממס. חלק מהפוליסות כוללות בונוסים ועמלות כהכנסה. ההטבות הינן פטורות ממס מכיוון שהמבוטח השתמש בדולרים לאחר מס בכדי לשלם פרמיות. הפוליסה משלמת גמלה במקרה בו מחלה או פציעה מונעים מבוטח להרוויח את הכנסותיהם הרגילות בעיסוקם.

 

 

 

 

למרות שתוכניות המוצעות על ידי מעסיק ותגמול עובדים יכולים לספק עזרה בזמן נכות, האיכות וההיקף של הכיסוי עשויים להשאיר את העובד הנכה בחסר מההגנה שהם דורשים. תוכניות רבות המוצעות על ידי המעסיק הינן חלק מחבילת הכיסוי וייתכן שלא ישלמו לרמות שעובד צריך כדי לעמוד בהוצאותיהם. כמו כן, פיצוי עובדים מכסה רק פציעות כתוצאה מהעסקה.

 

 

 

 

אנשים עצמאים ובעלי עסקים קטנים חייבים ללכת לבד בכל הנוגע להכנסות נכות. גם אם פציעה קשורה לעבודה, בעל עסק עצמאי אינו רשאי לתבוע את עצמם בפיצויים של עובד.

 

 

 

 
 

Takeaways Key

 

 
  • ביטוח הכנסות נכות (DI) מספק הטבות למבוטחים הנכים כתוצאה מפציעה או מחלה ואינם יכולים לבצע חובות עבודה תקינות.
  • ביטוח הכנסות נכות משלם חלק מההכנסה של המבוטח, בדרך כלל לא יותר מ 60%.
  • פרמיות הפוליסה של DI נעות בדרך כלל בין 1.5% ל -3% מההכנסה ברוטו של מבוטח.
  • רוב פוליסות הכנסות הנכות מכילות תקופת המתנה, בה לא ניתן לשלם קצבאות נכות כשירה.

 

 

 

עלות ביטוח הכנסה מנכות

 

 

לביטוח הכנסות נכות יש מגוון גורמים המשפיעים על הפרמיה הסופית . פרמיות הפוליסה נעות בדרך כלל בין 1.5% ל -3% מההכנסה ברוטו. חתמי ביטוח שוקלים גם גיל בתהליך החיתום. הגיל המינימלי למועמדים הוא 18 שנים, והגיל המקסימאלי הוא לרוב 60. בניגוד לביטוח חיים , שיעורי DI לנשים גבוהות יותר ליחידת כיסוי מאשר אלה עבור מועמדים גברים. על פי נתוני התביעות, המבטחים שילמו באופן היסטורי יותר ותביעות בסכום דולר גבוה יותר עבור נשים מאשר גברים ובתקופה קודמת של החיים. ניתן לייחס זאת להריון ולידה ושיעורים גבוהים יותר של דיכאון והפרעות אוטואימוניות. כמו כן, מעשנים יכולים לצפות לשלם עד 25% יותר עבור אותה הגנה כמו לא מעשן בגלל השכיחות הגבוהה יותר של מחלות הקשורות לעישון.

 

 

 

 

בעת קביעת הפרמיות, ספקים יכניסו את המועמדים לסיווג הקריירה וההכנסה. הבסיס לסיווגים אלה הוא על ניסיונו של המוביל לגבי קטגוריות משרות והכנסות אלה. הסיווג עם הסיכון הנמוך ביותר ישלם פחות.

 

 

 

תקופת ההמתנה של ביטוח הכנסות נכות

 

 

בדרך כלל, פוליסות ביטוח הכנסות נכות מכילות סכום גמלה חודשי ספציפי (למשל 3,000 $ לחודש). אלא אם כן מצוין בשפת המדיניות, מדיניות DI אינה מתואמת עם תגמולים לביטוח לאומי אלא משלמת בנוסף לה. וכמובן שככל שגדולים סכומי ההטבה החודשיים, מעריכים פרמיות גבוהות יותר. מרבית החברות לא ינפיקו פוליסות עם הטבות שמסתכמות ביותר מ- 60% מההכנסה ברוטו של הפרט.

 

 

 

 

מרבית חברות הביטוח מספקות תכניות המובילות תקופת הטבה מירבית של 2, 3, 5 או 10 שנים. שוב המחיר עולה לרכישת תקופת הטבה מורחבת.

 

 

 

 

בפוליסות ביטוח הכנסות נכות יש תקופת המתנה או ביטול לפני שיוכלו לקבל תשלומי גמלה. תקופה זו היא בדרך כלל 30 יום ממועד הכיסוי ועשויה להשתנות בהתאם לספק ולמדיניות. שיקול קריטי נוסף למדיניות הכנסות נכות הוא שתשלומי הגמלה אינם מתחילים מיד לאחר הגשת תביעת פגיעה או מחלה. שוב, הדבר ישתנה לפי ספק וסוג המדיניות, אך לרוב יהיה צורך בתקופת המתנה של 30 עד 45 יום לפני תהליכי תשלום ההטבה הראשונים.

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה