“אם אתה רוצה לשפר את בריאותך הנפשית, השקיע זמן רב יותר במדיה החברתית.” איש לא אמר מעולם.

 

מכיוון שההזנות שלנו מלאות בתוכן מושלם מתמונות, לעתים קרובות אנו אומרים שעלינו להישאר מחוץ למדיה החברתית כדי להיטיב לרווחתנו הנפשית.

 

אך מחיקת האפליקציות החברתיות שלך אינה הפיתרון היחיד; יש קהילה חדשה של מאיירי אינסטגרם שמשתמשים במדיה חברתית כדי לתמוך בבריאות הנפש. באמצעות האומנות שלהם, הם מדברים על טיפול עצמי ומשתפים את עבודתם עם חסידיהם.

 

אומנות הטיפול העצמי

 

איך המאיירים הללו עוזרים? אם אתה רואה את המאבק שלך פרוס בסרט מצויר או קומיקס, אתה זוכר שאתה לא לבד. בכל פעם שמישהו אוהב, מעיר על או משתף את הסרטים המצוירים האלה, כתוב “גם אני מרגיש את זה. אני כאן. “וזה בונה קהילה.

 

לפעמים, קשה להסביר מה עובר עלינו כאשר אנו מתמודדים עם לחץ או עצב, מה שיכול לגרום לנו להרגיש יותר מבודדים. רישום יכול לעזור לאינסטגרמים לתקשר בעיות מבלי למלל אותם, ולהזכיר לעוקבים שלהם שהם לא לבד במאבקים שלהם:

 

“באינסטגרם אתה יכול לראות משהו בתמונה שלא שייכת למילים. אם היו יותר חומרים בחוץ שאנשים יכולים להצמיד אליהם, אנשים היו יכולים לחלוק תמונות אלה בצורה חופשית יותר. “- ג’ורג’יה, יוצרת @ georgia.turner.art

 

לא רק זה, אלא שאמנים אלה יכולים לעזור לשנות את הדרך בה אנו מדברים על סוגיות אלה על ידי היותם אמיתיים במדיה החברתית. כשהם לוקחים את הסיכון לחלוק משהו שקברו, טראומה או סתם יום רע, זה מנרמל את מה שאחרת יכול להיות תקופה ממש קשה.

 

אליזה פוקס, מייסדת הקהילה המקוונת ‘מועדון הבנות העצובות’, אומרת:

 

“אנחנו נותנים מדיה חברתית כל כך הרבה חרא, אבל בסופו של דבר זה נוצר כדי לחבר בין אנשים. אני רוצה לשנות את הנרטיב של חיים מושלמים מתמונה ולהראות לאנשים כיצד אנו יכולים באמת להוציא דברים חיוביים שהם די לא מושלמים. אנו אחראים למה שהוצאנו שם. “

 

כשנפגשים עם תמיכה, תצוגות אלה של אותנטיות יכולות לסייע בניקוי הסטיגמה וביצירת מרחב לשיחות עמוקות יותר וקשרים, הן באינטרנט והן בחיים האמיתיים. הדיאלוג סביב בריאות הנפש יכול להפוך לזרם המרכזי יותר, ומעניק נוחות לקהילה.

 

אמנינו הטובים עם תחושת הטוב

 

להלן מאיירי האינסטגרם האהובים עלינו שעושים את ההבדל בקהילותיהם:

 

1. @drawingsofdogs

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט משותף על ידי Drawings of Dogs (@drawingsofdogs) ב-

 

 

 

 

מאיורים של עצלנים ועד ארנבות, הנרי ג’יימס גארט מצייר “ממים בריאים” כדי לא להרגיע את חרדתו, אלא גם את הלחץ של חסידיו. בעדכון שלו תמצא נושא רץ: הנרי מזכיר לעיתים קרובות לקהילה שלו שהם “יש מעצמת על – וזה נקרא אמפתיה.”

 

2. @rubyetc

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט ששיתף רובי (@rubyetc_) ב-

 

 

 

 

“מאייר, קריקטוריסט, [ו] מטופש גדול”, המתואר בעצמו. רובי משתמש בציורי שורות ושרבוטים פשוטים כדי לתמוך בחסידיה. היא לא מתייחסת ברצינות רבה מדי, אבל מדברת ברצינות על בריאות הנפש – מה שמאפשר מזון מיוחד במינו שיכול לעזור לך להרים אותך ולשמח אותך .

 

3. @ makedaisychains

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט ששיתפה חנה דייזי ?️‍? (@ Makedaisychains) ב-

 

 

 

 

הקריקטורות הנועזות של חנה דייזי עוסקות ב- #BoringSelfCare – מהזכרה לנשום ועד לשרוד יום בעבודה ועד לצחצוח השיער. אתה עשוי למצוא את עצמך מעריך את התזכורות הפשוטות האלה בימים הקשים ביותר שלך.

 

4. @ theofficialsadghostclub

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט ששיתף מועדון הרפאים העצוב (@theofficialsadghostclub) ב-

 

 

 

 

‘מועדון הרפאים העצוב’ הוא ‘המועדון למי שלא מרגיש שהם חלק ממועדון אחר’. רוח הרפאים המצוירת שלהם חוזרת על עצמם לאורך ההזנה שלהם, ומציעה ציטוטים מנחמים. במילים שלהם, אנחנו רוצים שרוחות רפאים יידעו שהם לא לבד. כל אחד יכול לעבור טלאי מחוספס, ולדעת שאחרים מרגישים כמוך יכולים להיות חיוביים להפליא. ‘

 

5. @gmfdesigns

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט ששיתף GMF ★ DESIGNS (@ gmf.designs) ב-

 

 

 

 

גבי פרוסט הוא מייסד פרויקט באדי, תנועה ללא מטרות רווח שמטרתה למנוע התאבדות על ידי זיווג אנשים כחברים ולהעלות את המודעות לבריאות הנפש. התומך בבריאות הנפש בן 21 משתמש בכיתוב בועיות מודגש ובגרפיקה בצבע פסטל כדי לספק טיפים.

 

6. @crazyheadcomics

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט ששותף על ידי ⭐️ ??????? ⭐️ (@crazyheadcomics) ב-

 

 

 

 

מחשבות רעות נוטות להתעוות, וחשיבה שלילית יכולה להפוך להרגל שקשה לשבור . לסירוגין, בין גרסא מצוירת לעצמה לבין פוסטרי סלוגן, הקומיקס של מטילדה דוחף אותנו להתאמץ לחשוב בצורה חיובית יותר.

 

כוונן את העדכון שלך

 

אמנות יכולה לשנות את השקפתך ואת הדרך בה אתה חווה את העולם. בחשבונות אלה אין את כל התשובות, אך הם בהחלט יכולים לעשות שינוי בהרגשתנו בעת הגלילה.

 

תן לאחד מאותם אמני IG לעקוב, ותגדל לא רק את ההזנה שלך, אלא גם את רווחתך.

 

P.S. כחלק מתוכנית ה- Giveback שלנו, קהילת הלימונדה תומכת בכמה ארגוני צדקה מדהימים לבריאות הנפש – מ- TWLOHA , ל- NAMI, פרויקט טרוור ו- Crisis שורת טקסט. גלה כיצד אתה יכול לעזור לנו לתמוך בהם כאן .

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה