כמה רכישות אופנה אתה מבצע מדי שנה? קונים אמריקאים קונים מעל 68 בגדים בשנה, לפי Rent the Runway. זה יותר מפיסת בגדים חדשה בשבוע, אשר בממוצע תלבש רק שבע פעמים לפני הטיהור של הפריט בכדי לפנות מקום ליצירות חדשות.

 

בעוד שהמזון החדשותי שלך עשוי להיות עמוס במאמרים על שינויי אקלים ו- זיהום פלסטי [ 19459003] , חשש רציני נוסף שמקבל זמן פחות אוויר הוא אופנה מהירה, מונח המשמש לתיאור המחזור המהיר להפליא של סגנונות אופנה על ידי קמעונאים. זהו גם המזהם הגדול ביותר אחרי נפט וגז, כך עולה ממחקר של מכון האופנה הדני.
 

 
למעשה, תעשיית האופנה מייצרת 10 אחוזים מפליטת הפחמן של האנושות, על פי UNEP. ייצור פוליאסטר (פלסטיק שנמצא ב -60 אחוז מהבגדים) משחרר פליטות פחמן פי שניים-שלוש יותר מאשר כותנה. לא רק זה, פוליאסטר לא יכול להתפרק באוקיאנוס כמו כותנה.

 

שימוש במים וזיהום הופכים את המצב ליותר עגום. כדי לייצר חולצת כותנה אחת לוקח בערך 700 ליטר מים; צביעת בגדים גורמת לזיהום מוגזם מכיוון שהשאריות של מים מתהליך הצביעה מושלכות לרוב לתעלות, נחלים או נהרות.

 

זה גם יוצר סכנות בריאות הציבור שנגרמות כתוצאה מייצור ותנאי עבודה בעייתיים. הדרישות הגבוהות לייצור בגדים לא יקרים דוחפות מותגים להשתמש בעבודה זולה, בבדים באיכות נמוכה ומספקים תנאי עבודה לא בטוחים. בדצמבר 2019, מפעל תיקים בדלהי התלקח תוך כדי פעולתו ללא רישיון בטיחות אש; יותר מ 43 מבוגרים וילדים איבדו את חייהם.

 

אופנה מהירה היא בעיה, אבל זה לא אומר שקמעונאות היא נחלת העבר. הטיפול בסביבה לא צריך לבוא במחיר אהבתך לאופנה.

 

כך ניתן להפוך את המראה על החגים תוך שמירה על הכוכב שלנו.

 

חקור חנויות יד שנייה

 

חסכון הוא כנראה הדבר הראשון שעולה בראש כשאתה שומע בר קיימא, אבל אתה תתפלא לשמוע שהסצינה מיד שנייה התפרצה בעשר השנים האחרונות. אתה באמת יכול למצוא בגדים סופר שיקיים ואיכותיים אומר משפיע בר-קיימא ביאנקה ואלה .

 

“כל הבגדים שהאנושות זקוקה להם, כבר קיימים. החסכון הוא יותר בר קיימא מאשר קניית בגדים חדשים לגמרי, ויש המון הזדמנויות לכך. “

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט ששיתף ביאנקה ואלה (@vbiancav) ב-

 

 

 

כך ניתן לפרוץ חסכון:

 

1. ללכת תמיד לחנות חסכונית שהוכנה. תומכת האופנה האיטית קארה פבלה מציעה לקבל מושג על מה שאתה צריך לפני שתתחיל לנפות דרך המתלים.

 

“בוא עם רשימת פריטים שימלאו את הפערים בארון הבגדים שלך ויתאימו לסגנון החיים שלך.”

 

אם אתה נכנס לחנות חסכונית ללא פוקוס אתה יכול בקלות ללכת לאיבוד בתוך המוני הביגוד.

 

2. היה מוכן לנסות. רוב החנויות החסכוניות לא מקבלות החזרות, אז וודא שאתה באמת אוהב את הפריט לפני שאתה משלם.

 

3. הביא מזומנים, אומר vlogger בר-קיימא קתלין אלי , ואם אתה מעדיף לא לשלם בכלל, מכור פריטים שאתה רוצה להיפטר מהם לפני שאתה קונה. חנויות כמו ארון Beacon ו- Exchange Buffalo יכולות לתרום כל דבר שהם לא לוקחים לצדקה, ותחסוך אגורה יפה במסע הקניות הבא שלך. אל תשכח שהאינטרנט איפשר גישה לכמה מהחסכונים הטובים ביותר בארץ, כמו פלטפורמות יד שנייה Depop, Vinted ו- Grailed.

 

4. סופרת וסטייליסטית אג’ה ברבר ממליצה לחשוב פעמיים לפני הרכישה.

 

“שאל את עצמך אם תלבש את הפריט לפחות 40 פעמים. אם אתה חושב שלא תעשה זאת, פשוט החזיר אותו. לשאול את עצמי את השאלה הפשוטה הזו גרם לי לחשוב מחדש על הרבה רכישות. “

 

שכור את הארון שלך

 

השכרה פירושה שתוכלו ללבוש תלבושת לכרטיסים גדולים עבור חלק מהעלות – ובואו נהיה כנים, כשמדובר בחופש גדול, חלקנו מעדיפים ללבוש אותו פעם אחת, במיוחד כאשר יש אופנה חיי מדף כה קצרים. ובעוד שכלכלת השיתוף משגשגת עם שיתוף מכוניות, שיתוף פעולה, חיים במשותף , זה לא מתיחה לחלוק בגדים.

 

Rent the Runway היה הראשון שהשיק ארון הניתן להשכרה, וכעת חברות כמו אורבן אאוטפיטרס ואמריקן איגל השיקו שניהם שירותי מנויים במחיר סביר. השירות החדש של אורבן, Nuuly, נותן ללקוחות אפשרות לשאול שישה פריטי לבוש בחודש תמורת 88 דולר.

 

פלטפורמות השכרת עמיתים לעמית מוסיפות רמה נוספת של קיימות, אומרת בלוגרית האופנה Livia van Heerde , מכיוון שהם לא רוכשים כל מלאי חדש.

 

טולרי, למשל, היא חברה עמית לעמית, הזמנה בלבד המאפשרת למשתמשים להשכיר אחד לשני בגדים, נעליים ואביזרים, כשהאפליקציה משמשת כמדיום ללווים ומלווים.

 

חיבוק מותגים ידידותיים לסביבה

 

כשאתה קונה משהו חדש, בדוק כיצד הוא הופק לפני שמסרת את כרטיס האשראי שלך. יותר מ 81 אחוז מאלפי המילניום מצפים מחברות להתחייב בפומבי לאזרחות תאגידית טובה, ו 75 אחוז מאלפי המילניום ו [1945903] Gen Zers מוכנים לשלם תוספת עבור לדברי נילסן. עצם הפופולריות של המילה ‘בר-קיימא’ החלה מגמה של ‘שטיפה ירוקה’ – שם מותגים מדווחים על פריט שמקורו בר-קיימא כאשר במציאות זה לא. אז תלוי בחקירה משלך.

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

הודעה משותפת על ידי ליוויה ואן הרד (@liviavanheerde) ב-

 

 

 

חלק מזה הוא בדיקת תג הבד, אומר אניטה וונדיקה , סופרת רבי המכר של אפס פסולת החיים.

 

פוליאסטר הוא הבד הפופולרי ביותר המשמש לאופנה, אך הוא סינטטי, כלומר פירושו שהוא משיל מיקרו פלסטיקה בכל פעם שנשטף, מזהיר וונדיקה.

 

“מיקרו פלסטיקה מגיעה לנתיבי המים שלנו ונאכלת על ידי חיי הים. זה ביו מצטבר את שרשרת המזון לתוכנו. פשוט הימנע מרכישת סיבים או השתמש בשקית נוחות המסננת את המיקרו-פלסטיקה הללו “.

 

אינך צריך להיות טכנאי בדים כדי להבין אילו סוג חומרים חביבים יותר לסביבה. להלן רשימת בדיקה מהירה:

 

 

אם אינך בטוח לגמרי במחויבות של מותג לקיימות, שלח דוא”ל לצוות שירות הלקוחות שלהם. אתה יכול גם לבדוק את אינדקס שקיפות אופנה , המעריך את השקיפות של כל מותג ומעניק להם ציון על סמך הביצועים שלהם. המדד מראה גם כמה מידע חולק על המותג אודות זכויות האדם והתוכניות הסביבתיות של הספקים.

 

קארה פבלה ממליצה על הסחר הטוב כמשאב אמין וחינוכי כדי להעריך לאילו מותגים יש יעד בר קיימא.

 

החזיק להחליף בגדים

 

על פי מחקר שנערך לאחרונה, האמריקאים לובשים רק 22 אחוזים ממלתחותיהם. אם אתה מסתכל בארון שלך, סביר להניח שתראה יותר מכמה פריטים שלא לבשת לפחות שנה. מדוע לא להוסיף אותו לקטע המיועד להחלפת ביגוד?

 

להלן מספר טיפים לארח משלך:

 

1. הזמן את החברים הכי אופנתיים שלך

 

2. תנו לחברים שלך את השפל, כלומר. הביא בגדים / נעליים / אביזרים במצב טוב

 

3. ביום האירוע, קבלו את כולם לפרוש את בגדיו כדי שכולם יוכלו לראות מה מוצע

 

 

 

 

 

 

 

 
צפה בפוסט זה באינסטגרם

 

 

 

 

 

 

פוסט משותף על ידי Venetia La Manna (@venetiafalconer) ב-

 

 

 

אתה תרגיש טוב יותר עבור החלל הנוסף בארון שלך; שגריר הקיימות Venetia Falconer אומר שיש ערך בפחות, שכן “ דעתנו רגועה יותר ומרחב הראש שלנו ברור יותר ] ”.

 

החלפות ביגוד יעילות יותר מאשר השלכת מתנות על רצון טוב. רובם מוצפים על ידי בגדים שאיש לא רוצה – ובסופו של דבר הם מגיעים למזבלה, אומר Adam Minter , מחבר הספר השני.

 

“החנות החסכונית הממוצעת שלך בארצות הברית מוכרת רק כשליש מהדברים שבסופו של דבר נמצאים על המדפים שלה. תמיד עדיף לתת או למכור דברים ישירות ליחידים, משפחות וקבוצות הזקוקים להם. “

 

קח את כדור הארץ בחשבון

 

זה יכול להיות קשה להתנגד למותגי אופנה מהירים עם שיווק ומחירים אטרקטיביים, אך בסופו של דבר, בגדים זולים המיוצרים על ידי תעשיית האופנה המהירה לא יחזיקו מעמד אפילו אם אתה [19459002 ] עשה נסה לשמור עליהם.

 

לא משנה באיזה שלב במסע הצרכנות המודע אתה נמצא, אל תרגיש לחוץ לשנות את חייך בן לילה. אך זכור את כדור הארץ כשאתה קונה בגדים יכול לעזור לך לבצע בחירות סביבתיות חכמות – ויכול גם לעזור לך לחסוך דולר או שניים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

תגובות פייסבוק

תגובות חשבון וורדפרס

כתיבת תגובה